Tłuszcz magazynowany wokół naszej talii jest dosyć niebezpieczny dla naszego zdrowia. Jeśli nie zajmiemy się tym na czas może to doprowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak: udar, choroby serca, problemy metaboliczne oraz cukrzyca. Najczęstszym sposobem utraty tkanki tłuszczowej są ćwiczenia i zmiana nawyków żywieniowych. Wymaga to jednak wysiłku, aby zredukować tłuszcz, który gromadzi się wokół pasa. Oto kilka prostych, ale skutecznych wskazówek, które mogą pomóc Ci uzyskać płaski brzuch.

1.Najczęstszym sprawcom odkładania się tłuszczu na brzuch jest hormon kortyzolu.

aid1230408-728px-Burn-Fat-Step-15

Jest on wytwarzany podczas stresujących sytuacji. To on powoduje wytwarzanie się tłuszczu i odkładanie się go wokół organów jamy brzusznej. Jak wiemy stresu nie można uniknąć, jednak możemy rozładować napięcie, jakie towarzyszy nam w tych chwilach. Bardzo dobrym sposobem jest, słuchanie muzyki, taniec, medytacja, relaksująca kąpiel czy uprawianie hobby.

2.Brak snu sprawia, że jesteśmy słabi i przemęczeni.

aid45328-728px-Lose-Belly-Fat-Step-2-Version-3

Jest on także sprawcą przejadania się. Zatem pozwólmy organizmowi na 7 – 8 godzinny sen, dzięki któremu nasz organizm będzie wypoczęty. Pamiętajmy także, aby sen był zdrowy pozbądźmy się wszelkich elektronicznych gadżetów np. telefonu komórkowego. Badania udowodniły, że mają one niekorzystny wpływ dla umysłu i ciała. Jeżeli nie możesz spać w ciągu doby odpowiedniej ilości czasu zobacz to :

 

Warto przeczytać  Leptyna i leptynooporność – co musisz o tym wiedzieć? Nie możesz schudnąć, podjadasz?

3.Pijcie szklankę wody z cytryną na 20min przed każdym posiłkiem.

Kwaśny smak spotęguje wydzielanie enzymów trawiennych i lepsze wchłanianie składników odżywczych z pożywienia.

 

4.Podczas jedzenia, unikaj przyjmowania dużych kęsów

podziel posiłek na mniejsze porcję. Najlepiej spożywać 5 posiłków dziennie. Pozwoli to na utrzymanie prawidłowego metabolizmu oraz optymalnego poziomu cukru we krwi. Nie ma reguły, że musisz jeść 5 posiłków obserwuj swój organizm i jedz w momencie kiedy pojawia się minimalne ssanie w żołądku. Ja na diecie tłuszczowej jem nawet co 4 h ponieważ tłuszcz wydłuża proces trawienia. 

aid45328-728px-Lose-Belly-Fat-Step-10-Version-2

5.Zrównoważona dieta pomaga w redukcji tłuszczu z okolic brzucha.

Nie zapominaj w swoim menu o owocach, tłustych mięsach i zielonych warzywach  Jedz produkty bogate w błonnik, zawiera on wiele witamin i minerałów oraz tłumi nasz apetyt. Unikaj żywności przetworzonej oraz smażonych potraw. Węglowodany w swoim jadłospisie jedz w godzinach około treningowych i przed snem. 

Darmowy webinar już dzisiaj o 21:00

Wprowadzenie do zdrowych nawyków żywieniowych 

Będzie niespodzianka 
Darmowa rejestracja

 

6.Nawadniaj swój organizm.

Pij dużo wody oraz herbat ziołowych. Woda oczyszcza organizm z toksyn, ziołowa herbata natomiast, dzięki zawartości katechiny zwiększa metabolizm tłuszczów w organizmie. Unikaj napoi gazowanych oraz alkoholu.

aid45328-728px-Lose-Belly-Fat-Step-5-Version-3

7.Nie masz motywacji na ćwiczenia.

Poświęć trochę czasu na mały spacer. Ruch na świeżym powietrzu nie tylko pozwoli na spalenie tłuszczu w okolicach brzucha, poprawi również samopoczucie i zdrowie.

 

8.Zawsze jedz śniadanie, to najważniejszy posiłek dnia.

Nie tylko doda energii, ale sprawi, że metabolizm będzie działał poprawnie przez cały dzień i tłuszcz nie będzie się odkładał. Zapomni o micie, że to węglowodany są najważniejsze na śniadanie. 

9. Do sklepu idź na piesze nie używaj windy, bądź świadoma ile robisz kroków w ciągu dnia.

Na smartfona masz mnóstwo aplikacji, które będą liczyć ilość kroków. Staraj się robić 10.000 kroków dziennie

Warto przeczytać  Zobacz jak hormony blokują Twoje odchudzanie!

aid45328-728px-Lose-Belly-Fat-Step-3-Version-3

10. Preferuj aktywny styl życia

aid1230408-728px-Burn-Fat-Step-13

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA