WYLUZUJ! Jak negatywne emocje wpływają na ogólny stan zdrowia?

Podziel się ze znajomymi :)
  • 241
  •  
  •  
  • 4
  •  
  •  
    245
    Shares

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj

Nasze myśli i odczucia mają bezpośredni wpływ na to jak żyjemy.

Gdy się denerwujesz osłabiasz swój układ odpornościowy

Tradycyjne koncepcje medycyny i lecznictwa mówią, że zdrowie człowieka jest związane ze stylem życia, genetyką i podatnością na infekcje. Ale oprócz tych czynników, bardzo istotną jest korelacja pomiędzy stanem emocjonalnym a zdrowiem.


Emocje wpływają na samopoczucie, pokazują jacy jesteśmy, oddziałują na umiejętności komunikacyjne i naszą pozycję w społeczeństwie.

Radzenie sobie z emocjami, szczególnie z negatywnymi uczuciami, ma zasadnicze znaczenie dla przetrwania. Emocje, które są za długo przechowywane w środku mogą w końcu doprowadzić do katastrofy. Dlatego tak ważnym jest aby dać upust emocjom.

Dobre zdrowie emocjonalne jest rzadkim zjawiskiem w dzisiejszych czasach. Negatywne emocje takie jak lęk, stres, złość, zazdrość, nienawiść, wątpliwości i niecierpliwość mogą wpływać na nasze zdrowie w znacznym stopniu.

Pewne zdarzenia czy sytuacje w jakich musimy się odnaleźć takie jak np. wyrzucenie z pracy, burzliwe problemy rodzinne, poważne kłopoty finansowe czy radzenie sobie ze śmiercią bliskiej osoby mogą być szkodliwe i siać spustoszenie w psychice i destrukcyjnie wpływać na samopoczucie, a to z kolei przekłada się na nasze zdrowie a właściwie problemy ze zdrowiem.
Oto top 10 dowodów na to, że emocje szkodzą zdrowiu.

1. Złość. Gniew.

Złość jest definiowana jako intensywne uczucie w odpowiedzi na frustrację, ból, rozczarowanie lub zagrożenie. W niektórych sytuacjach gniew jest nawet dobry dla zdrowia ( dzięki szybkiemu wyładowaniu się i uwolnieniu emocji ). W większości przypadków gniew jest jednak szkodliwy dla zdrowia.
Gniew może wpływać na zdolność rozumowania i powodować zwiększone ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.