O mnie i o blogu

Projekt motywator dietetyczny powstał w okresie gdy byłem dietetykiem i trenerem (zobacz co było przed), pracowałem zazwyczaj z otyłymi osobami, które borykały się z wieloma chorobami, głównie cukrzyca, problemy sercowo naczyniowe (nadciśnienie), choroby autoagresywne (głównie choroby jelit i tarczycy) zdarzały się również osoby z zaburzeniami neurodegeneracyjnymi.

Hej jestem Damian mam 34 lata, prywatnie jestem kochającym mężem i opiekunem dwóch króliczków Lucka i Karmi 🙂

Trening ukształtowanie mój charakter, był w dobrych i złych momentach mojego życia… Trening połączył nasze ścieżki na zawsze

Jestem również emerytowanym sportowcem-kulturystą a od ponad 15 lat zajmuję się analizowaniem jak pożywienie i czynniki środowiskowe wpływają na moje i twoje ciało. Zawód dietetyka i Informatyka pozwolił mi spojrzeć na ludzkie ciało w sposób wielowymiarowy oraz nieszablonowy.

Od 8 lat prowadzę dla Ciebie projekt motywator dietetyczny (blog, youtube, instagram, facebooku ) w którym opisuje w prosty sposób jak zbilansowane odżywianie leczy nasze ciało. Jak się okazuje zdrowe jelita, wątroba, trzustka, nadnercza decydują czy jesteście zdrowi i czy twój organizm jest wydajny w 100%

Fascynuje mnie wszystko co jest naturalne i odżywia nasze ciało, dlatego bardzo dużo mówię o owocach, warzywach, ziołach oraz probiotykach i suplementach, które stosowane prawidłowo wydłużają ludzkie życie. Moją małą obsesją jest indywidualne podejście do ludzkiego ciała, bo to co mi służy nie koniecznie będzie służyć drugiej osobie. Są jednak fundamenty, które działają na każdego.

Opisałem to wszytko w pierwszej części ebooka.

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

Dlaczego to robię?

Projekt motywator dietetyczny powstał w okresie gdy byłem dietetykiem i trenerem, pracowałem zazwyczaj z otyłymi osobami, które borykały się z wieloma chorobami, głównie cukrzyca, problemy sercowo naczyniowe (nadciśnienie), choroby autoagresywne (głównie choroby jelit i tarczycy) zdarzały się również osoby z zaburzeniami neurodegeneracyjnymi.

Informację publikowane na tym blogu były uzupełniającą formą komunikacji z moimi podopiecznymi i pewnego rodzaju motywacją do zmiany nawyków żywieniowych.
Właśnie te osoby były pierwotnym motorem napędowym tego projektu, pytania jakie zadawaliście mi w tamtym okresie inspirowały mnie i skłaniały do głębszej refleksji na temat naszego zdrowia. Zawsze analizowałem ich pytania i odpowiadałem im w formie czy to artykułu lub filmu wideo.

Ku mojemu zdziwieniu z miesiąca na miesiąc liczba czytelników rosła, zacząłem również otrzymywać sporo wiadomości z podziękowaniami, oraz informacjami, że wskazówki którymi się dzielę nie tylko pomagają mi, moim podopiecznym, ale również tysiące a na chwile obecną setką tysięcy osób. To było coś nowego, nagle poczułem, że to co robię pomaga innym. Kolejne miesiące życia tego projektu to setki wiadomości od Was w których dzielicie się swoimi spostrzeżeniami na temat leczniczego wpływu pożywienia na ludzkie zdrowie.

Ten projekt to również smutek, utrata zdrowia i napady paniki !

W okresie, gdy pracowałem jako dietetyk-trener i informatyk, moją pasją była również kulturystyka, niestety ta przygoda skończyła się dla mnie bardzo źle!

Moje zdrowie zostało zniszczone:

 • poprzez uprawianie przesadnej ilość aktywności fizycznej
 • stosując różne leki
 • stresując się ponad granice zdrowego rozsądku
 • testując zbyt rygorystyczną i monotonną dietę a w chwilach załamania wpadałem w dzikie podjadanie śmieci.

Te wszystkie elementy wpłynęły na to, że miałem problemy z:

 • napadami paniki
 • osłabioną odpornośc (wieczne infekcję – oczy, uszy, gardło)
 • beznadziejne parametry morfologiczne jelit, wątroby, tarczycy, nadnerczy, trzustki

Udało mi się zapanować nad tym wszystkim wprowadzając proste zmiany na poziomie nawyków żywieniowych oraz środowiskowych, moje zdrowie odbudowało się w 110%… jeszcze nigdy nie czułem się tak dobrze. Na tym blogu przedstawiam kulisy mojej metamorfozy oraz dzielę się praktycznymi spostrzeżeniami z zakresu zdrowego odżywiania.
W tym filmie opisałem jak zniszczyłem i odbudowałem swoje zdrowie.

Projekt motywator dietetyczny ma na celu uświadomić ludzi, że zdrowe odżywianie to nie tylko szereg wymiernych korzyści w stylu, piękne zdrowe ciało, ale przede wszystkim, świetne samopoczucie, siły witalne, mniejsze ryzyko chorób przewlekłych i większe prawdopodobieństwo długowieczności

Dlaczego warto czytać ten blog?

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się:

 • Czy pożywienie może być lekarstwem?
 • Czy otyłość lub nadwaga może powodować raka, choroby serca czy choroby mózgu?
 • Czy cukier i przetworzona żywność powodują, że choruje?
 • Jak rozpoznać produkty, które będą sprzyjać naszemu zdrowiu?
 • Jakie produkty warto jeść aby wzmocnić nasze jelita, tarczycę i wątrobę?
 • Dlaczego moje zdrowie pogarsza się mimo stosowania zdrowej diety?
 • Które produkty spożywcze są najgorsze a które najlepsze?
 • Jak zdrowo schudnąć lub przytyć?
 • Jak wprowadzić chorobę w stan uśpienia stosując odpowiednie odżywiania połączone z ziołami.
 • Jak żyć zdrowo?

To ten blog jest właśnie dla ciebie i pokazuje, że jesteś osobą, której zależy na zdrowiu.

Na blogu opisuję różne sposoby, które przyniosły rewelacyjną poprawę mojego zdrowia i zdrowia moich podopiecznych. Większość wpisów to moje prywatne przemyślenia dotyczące odżywiania, ale znajdziesz tutaj również publikacje naukowe, które utwierdzają mnie w przekonaniu, że to co jem ma pozytywne działanie nie tylko w praktyce ale również w teorii.

Co warto wiedzieć?

Jako dodatkowy argument przemawiający za tym, że zdrowe jedzenie leczy nasze ciało i pomaga wyjść z zaburzeń często uznawanych za nieuleczalne, Stworzyłem dla was wiarygodną platformę wideo na której będziecie mogli obejrzeć najlepszych ekspertów medycyny żywienia, którzy specjalizują się w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych poprzez spersonalizowane nawyki żywieniowe i środowiskowe (epigenetyka)

Jeżeli chcesz abym w 3 dni nauczę cię więcej na temat odżywiania i zdrowia niż przeciętna osoba uczy się w miesiąc we własnym zakresie. Zastanawiasz się dlaczego jestem tego taki pewien? Czytaj dalej