Które zioło najmocniej odtruwa i regeneruje wątrobę?

Podziel się ze znajomymi :)
  • 459
  •  
  • 53
  •  
  •  
  •  
    512
    Shares

Dbamy o wątrobę która może się zestarzeć zdecydowanie za wcześnie, lecz zmiany w tym narządzie szczególnie silnie odbijają się na całość organizmu, w tym tak że na wyglądzie zewnętrznym. Typowe jest pojawienie się wiele zewnętrznych zmian, które można określić jako wątrobowe znamiona starzenia. Należą do nich ciemno brązowe plamki na wierzchu dłoni, ciemne przebarwieni skóry na twarzy, zwłaszcza pod oczami. żółtawe kępki podskórne na powiekach i w okolicach oczu oraz gerontokson, zwany obwódką starczą, która w postaci szarego łuku lub pierścienia rozwija się w rogówce oku i jest wyraźnie widoczna na tle kolorowej tęczówki.

Wątroba słynie ze swoich możliwości regeneracyjnych . Jest to narząd, który nawet w przypadku dużego wyniszczenia może odzyskać całkowitą sprawność. Jednak warto abyśmy dbali o swoją wątrobę i zamiast ją leczyć nie dopuszczali do jej uszkodzenia, ponieważ niektóre schorzenia np. marskość wątroby powodują nie odwracalne zmiany w jej budowie. Codziennie w pożywieniu czy też alkoholu, dostarczamy do swojego organizmu wiele toksyn. Gdy Twoja wątroba jest przeciążona lub uszkodzona, nie usuwa szkodliwych substancji. Gromadzące się w organizmie toksyny mogą uszkadzać poszczególne narządy. Możesz temu przeciwdziałać i pomóc w naturalnej regeneracji wątroby stosując poniższe metody.

-zioła regenerujące

Jest takie zioło, które doskonale odtruwa i regeneruje wątrobę a także chroni komórki wątrobowe i pozwala pozbyć się bólu pęcherzyka żółciowego oraz zalegających w nim kamieni. Jest to ostropest plamisty który posiada w sobie dobroczynną dla wątroby sylimarynę. Innym bardzo skutecznym ziołem jest karczoch który chroni komórki wątrobowe przed uszkodzeniem, a także wspomaga produkcję żółci i procesy trawienne. Mniszek lekarski to kolejna roślina która może być stosowana przy osłabieniu czynności wątroby. Mniszek to doskonały środek żółciopędny ściągający i przeciwzapalny.

-tauryna regeneruje

Według ostatnich badań wynika, że w regeneracji wątroby ważną role odgrywa aminokwas tauryna która hamuje aktywność komórek gwiaździstych mających wpływ na włóknienie, tauryna ma również duże znaczenie w procesie samozniszczenia zwłókniałych komórek .Warto, więc spożywać produkty bogate w ten aminokwas, takie jak ryby, owoce morza, podroby zwierzęce i mięso, Można także stosować różne suplementy diety uzupełniające tauryny.

Warto pamiętać, że w okresie oczyszczania mięsa trzeba zminimalizować do zera, ponieważ mięso przy słabo zakwaszonym  żołądku i niewystarczającej ilości pepsyny przesuwany jest to jelita w formie niestrawionej, tym samym może gnić i wydzielać toksyczne substancje, które obciążaj i zatruwają naszą wątrobę. Po okresie detoksu należy dodać odpowiednią ilość aminokwasów w naszej diecie w celu spotęgowania regeneracji.

-metody inwazyjne

W dzisiejszych czasach w celu regeneracji wątroby bardzo często przeprowadza się zabiegi polegające na usunięciu jednego z płatów. Usunięty zdrowy płat dawcy może być użyty do przeszczepu wątroby, jednak bardzo często usuwa się uszkodzony płat u chorych w celach leczniczych. Usunięty płat w dużej części przypadków zostaje zregenerowany.

-dieta odtruwająca wątrobę

Dieta odtruwająca wątrobę to nie to samo, co dieta wątrobowa- stosuje się ją prewencyjnie, zanim wątroba zacznie szwankować. Wątroba pełni ponad 500 różnych funkcji . By wszystkie te procesy przebiegały bez zakłóceń, sama też potrzebuje oczyszczania. Taka kuracja , przeprowadzona raz do roku pomoże zregenerować wątrobę , uwolnić ją od zanieczyszczeń, a także pozwoli ci utrzymać prawidłową wagę.

8 tygodniowa kuracja oczyszczająca wątrobę

wyeliminuj:

– nabiały: mleko, ser, śmietanę, jogurty, masło, margaryna, jajka -czerwone mięso -pieczywo pszenne -słodycze: cukier, herbatniki, lody, słone paluszki, prażone orzeszki -grzyby nawet pieczarki -alkohol, kawa, mocna herbata

możesz jeść:

-warzywa: wszystkie zielone, marchew, buraki, paprykę, pomidory, brukiew, ziemniaki

-nasiona: groszek, soczewica, ryż, siemię lniane ,orzechy włoskie, migdały sezam, słonecznik, otręby owsiane i ryżowe

-słodycze: w bardzo niewielkiej ilości miód, melasę chałwę

-świeże ryby: sardynki, pstrąg , tuńczyk

-tłuszcze: oleje tłoczono na zimno, masło sezamowe, olej kokosowym, migdałowy

-ponadto: kiełki nasion strączkowych, świeże soki warzywne, owoce świeże i suszone.

Przez pierwsze 2 tygodnie stopniowo ograniczaj produkty zakazane, przez anstępne4 w ogóle z nich zrezygnuj. Przez ostatnie 2 tygodnie mniej rygorystycznie planuj posiłki, ale ilość zakazanych produktów nadal ograniczaj.

Baza do ryby 🙂 #motywatorfood

Post udostępniony przez Damian Wiatrowski (@motywator.tv)

-odtruwanie wątroby warzywami i sokami

Sok wyciśnięty z 250g marchwi,

75g świeżego ogórka i 75g buraka,

wypijaj na czczo w ciągu dnia w trzech porcjach, Kurację należy stosować przez 2 tygodnie.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

Jak zadbać o jelita i zmniejszyć ryzyko, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Czy istnieje probiotyk na odchudzanie ?Zapraszam tutaj