Pewnie nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że miód dostępny w sklepach spożywczych zanim trafi na półkę jest podgrzewany, pasteryzowany i filtrowany.

Surowy miód to taki, który nie został poddany obróbce termicznej i chemicznej.

O surowym nieprzetworzonym miodzie możemy mówić w samych superlatywach. Surowy miód często nazywany jest „ciekłym złotem” gdyż działa jak antybiotyk. Posiada niesamowite właściwości. Działa przeciwgrzybicznie, przeciwwirusowo, antyseptycznie, przeciwnowotworowo i odmładza organizm.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Nieprzetworzony miód nie jest filtrowany. Nie jest też podgrzewany do temperatury powyżej 115 stopni Celsjusza i zapewnia znacznie więcej korzyści niż zwykły miód – jest pełen aktywnych enzymów, aminokwasów, witamin, minerałów i kwasów tłuszczowych, które są niezbędne dla zachowania zdrowia i zapobiegania chorobom.

Nieprzetworzony miód zawiera takie witaminy jak B-kompleks i witaminę C, a z minerałów: wapń, magnez, potas, cynk. Surowy miód ma moc, aby wzmocnić układ odpornościowy, poprawić działanie układu pokarmowego, zmniejszyć podrażnienie gardła i ustabilizować ciśnienie krwi. Działa uspokajająco, łagodzi poranne mdłości, równoważy poziom cukru we krwi, leczy wrzody, oczyszcza krewi i „przepłukuje” nerki.

Surowy miód jest również doskonały dla układu trawiennego ponieważ zawiera probiotyki, które pomagają utrzymać pożyteczne bakterie w jelitach. Surowy miód działa też wykrztuśnie i znany jest z korzystnego wpływu na drogi oddechowe ( szczególnie przy zapaleniu oskrzeli i astmie ). Nieprzetworzony miód działa regenerująco i pomaga odbudować organizm w ciągu nocy.

Nieprzetworzony miód jest higroskopijny, co oznacza, że czerpie wilgoć, ale pochłonięte zarazki są zabijane. To dlatego surowy miód jest doskonałym kremem pierwszej pomocy i może być stosowany zewnętrznie na przecięcia, otarcia, wysypki i owrzodzenia. Utrzymuje rany w sterylności i przyspiesza proces gojenia.

Warto dodać łyżeczkę surowego miodu do wody z cytryną lub herbaty ziołowej. W tym połączeniu będzie to naturalny izotonik.

 

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA