WYKONUJ ĆWICZENIA WIELOSTAWOWE

Ćwiczenia funkcjonalne są bardzo dobrym rozwiązaniem zarówno w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, budowania masy mięśniowej czy poprawy kondycji fizycznej.

Są to ćwiczenia uzupełniające, klasyczną jednostkę treningową. W zależności czy chcesz poprawić kondycję, dynamikę, masę czy rzeźbę, ilość serii będzie inna!
Jak robisz trening na siłowni, biegasz czy są to zajęcia grupowe. Bezpośrednio po robisz po jednej serii danego ćwiczenia, które przypadają w danym dniu. Jeżeli nie chodzisz na siłownie lub nie masz zajęć grupowych możesz robić nawet po 3/4 nawet 5 serii wszytko zależy od twojego wytrenowania.

 

 

 

Interwały

Wszystkie wymienione rodzaje treningów bazują na wysokiej intensywności ćwiczeń i okazują się niesamowicie skuteczne w redukcji tłuszczu i poprawie wydolności.

Mimo różnych szkół treningowych i podejść do tematu intensywności, badania pokazują, że w porównaniu do klasycznych ćwiczeń aerobowych, trening interwałowy prowadzi do spalenia aż trzy razy większej ilości tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym o połowę mniejszym wysiłku energetycznym i ponad połowę krótszym czasie treningu.

Jest to efekt utrzymującego się od kilku do kilkunastu godzin po zakończeniu treningu podwyższonego metabolizmu kwasów tłuszczowych i prowadzi do zwiększonego spalania tkanki tłuszczowej nawet po zakończeniu ćwiczeń. Zjawisko to nie występuje przy tradycyjnie nisko i średnio intensywnych ćwiczeniach aerobowych.

WYSYPIAJ SIĘ

Popraw jakość snu: Zły sen jest jednym z najsilniejszych czynników ryzyka nadwagi i otyłości. Wypróbuj praktykować pewne techniki relaksacyjne takie jak: medytacja, słuchanie kojącej muzyki , ciepły prysznic itp. Relaks ciała przed snem może pomóc w uspokojeniu umysłu, co z kolei przyczyni się do poprawy jakości snu. Jest to ważny czynnik dla skutecznego odchudzania, ponieważ podkręca metabolizm. Dłuższy sen i lepsza jego jakość pomaga spalić więcej tłuszczu. Sen regulują również hormony, które kontrolują produkcję energii i są odpowiedzialne za odczuwanie apetytu. Jeśli mało śpisz, organizm produkuje więcej greliny, która wyzwala apetyt, natomiast mniej leptyty, która sprawia, że czujesz się pełny i usatysfakcjonowany z posiłkiem.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

ŚWIADOMA DIETA BOGATA W BŁONNIK

Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

Błonnik kluczem do sukcesu.

Dobrym nawykiem jest spożywanie produktów bogatych w  błonnik czyli płatki jaglane, brązowy ryż, owoce i warzywa (pod warunkiem, że nie mamy nadwrażliwości na glutem, nie mylić z celiakią ). W szczególności dobre są warzywa, owoce i sporadycznie całe ziarna – doskonałe źródło błonnika o małej liczbie kalorii  powinny stać się podstawą każdego posiłku. Wymieńmy choćby brokuły, kapustę,  kalafior, jarmuż, rukiew wodna, szpinak, seler naciowy, awokado, orzechy i nasiona.

Ponieważ produkty włókniste są dłużej trawione niż produkty pozbawione błonnika i wielu witamin i minerałów– trzustka nie musi wydzielać takiej ilości insuliny w celu kontroli stężenia glukozy we krwi. Im więcej insuliny produkuje trzustka, tym bardziej twoje ciało będzie hamować utlenianie tłuszczów, co sprawia, że trudniej spalić ten tłuszcz. Błonnik jest świetnym produktem do poprawienia perystaltyki jelit i do oczyszczania organizmu z toksyn, pasożytów a nawet toksyn. Błonnik oraz skrobia oporna to probiotyki, które są pożywką dla naszych jelit (uszczelniają jelita i poprawiają proporcję dobrych do złych bakterii w naszych jelitach)

PIJ DUŻO WODY

fitness-i-sport (1)

Picie wody sprzyja utracie uwagi. W 12-tygodniowym badaniu, osoby pijące 0,5l wody na 30 minut przed posiłkiem utracili średnio 44% więcej wagi. Wykazano również wpływ na zwiększenie ilości spalanych kalorii w o 24-30% w ciągu 1,5h.