Węglowodany tuczą?

Tuczy dodatni bilans kaloryczny, a nie węglowodany same w sobie, efekt odkładania tkanki tłuszczowej spotęgowany może być węglowodanami rafinowanymi (tanie batony, czekolady, eklerki, pączki, ciasta na wagę) pozbawionymi błonnika, witamin i minerałów oraz wzbogaconymi kwasami tłuszczowymi trans, syropami fruktozowymi oraz problematycznymi konserwantami E133 BŁĘKIT BRYLANTOWY FCF (BARWNIK) E 320 BUTYLOHYDROKSYANIZOL / BHA (KONSERWANT)

Węglowodany powodują pryszcze? 

Pryszcze najczęściej powodują związki które jemy a nie są tolerowane przez nasze jelita, tak jak wyżej pisałem konserwanty, kwasy tłuszczowe trans, syropy to powoduje uszczuplenie naszej flory jelitowej tym samym nasza tolerancja spada a ciało chcąc oczyścić ciało pozbywa się niechcianych substancji przez wszystkie organy oczyszczające nasze ciało czyli skóra, nerki, wątroba jelita … te organy są osłabiane jeżeli jesz przetworzone węglowodany i nie balansujesz tego węglowodanami pełnowartościowymi np. warzywami i owocami.

Węglowodany powodują cukrzycę II ? 

Cukrzycę II powoduje długotrwałe obcowanie z węglowodanami słabej jakości połączone z wieloma negatywnymi nawykami typu brak aktywności fizycznej, palenie, picie, nieleczone infekcję-wirusy nieumiejętn bilansowanie posiłków o błonnik, witaminy, minerały i związki fitochemiczne, które znajdują się w warzywach i owocach. Mówienie, że każde węglowodany powodują cukrzycę II jest tak samo absurdalne jak mówienie, że każdy lekarz jest zły lub, że każdy dietetyk jest kompetentny – wszystko zależy od jakości.

Węglowodany trzeba jeść po każdym treningu ? 

Ilość zjedzonych węglowodanów po treningu  zależy od rodzaju aktywności fizycznej warto wiedzieć, że umownie ustalone są przedziały :

  • recovery strefa aktywnego odpoczynku, tętno 50-60% tętna maksymalnego posiłek potreningowy komponujemy wg. poniższych kryteriów 80% kwasów tłuszczowych, 15% białka, 5 % węglowodanów
  • endurance (strefa wytrzymałość, 65-75% hrm, optymalna dla spalania tłuszczu przykładowa aktywność cardio na bieżni na rowerze, bardzo wolny bieg ) 60% kwasów tłuszczowych, 20% białka, 20 % węglowodanów
  • strength (strefa siły, 75-85% hrm) jest to idealne tętno do spalania tłuszczu jak kształtowania kondycji (interwały na bieżni ) 40% kwasów tłuszczowych, 20% białka, 40 % węglowodanów
  • Interval (85-92% HRM, trening o bardzo dużej intensywności dla zaawansowanych, krótki intensywny 35/40 min crossfit) . 20% kwasów tłuszczowych, 10% białka, 70% węglowodanów

Węglowodany trzeba jeść do każdego posiłku ? 

Nie nie trzeba, wszytko zależy od naszego smatotypu, czy w danym dniu mamy trening czy nie jesteśmy senni po sporej ilości nawet zdrowych węglowodanów – ta kwestia jest opisana jest w kursie wideo, szczegóły na dole artykułu.

Węglowodany uzależniają ? 

Uzależniają substancję, które są tam dodawane (kwasy tłuszczowe trans, wzmacniacze smaku, itp) produkt staje się bardziej smakowity dlatego osoby z rozregulowanymi hormonami łaknienia np. grelina, leptyna mogą mieć problem z opanowanie podjadania przetworzonych słodkich węglowodanów.