Kurkuma została przebadana wielokrotnie. Korzyści z zawartego w niej związku kurkuminy zostały potwierdzone przez liczne badania. Zostało udowodnione, że zioło to posiada liczne właściwości lecznicze i terapeutyczne silniejsze niż syntetyczne leki.

Oto 14 leków, które mogą być zastąpione kurkuminą.

1. Prozac i imipramina (leki przeciwdepresyjne)

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Badanie wykazało, że kurkuma była tak samo skuteczna jak Prozac i imipraminy na zmniejszenie depresji u zwierząt.

2. Aspiryna

Jedno z badań wykazało, że kurkumina ma takie samo działanie przeciwpłytkowe jak aspiryna. A może również pomóc w walce z zapaleniem stawów.

3. Metformina (lek na cukrzycę)

Kurkumina może być pomocna przy leczeniu osób z ryzykiem zachorowania na cukrzycę i diabetyków. W rzeczywistości badania wykazały, że kurkumina była do 100.000 razy silniejsza niż metformina w zwiększaniu wychwytu glukozy i hamowaniu produkcji glukozy w wątrobie.

4. Kortykosteroidy (sterydy)

Badania wykazały, że kurkumina jest tak silna jak kortykosteroidy, które są stosowane w leczeniu astmy i tocznia. Lepiej walczyć z chorobą za pomocą kurkumy, ponieważ kortykosteroidy mają skutki uboczne, takie jak zwiększenie ryzyka zakażeń, grożą wysokim poziomem cukru we krwi.

cholesterol) „>5. Lipitor (lek na cholesterol)

Kurkuma wykazała doskonałe wyniki w porównaniu do Lipitoru, jak wynika z badań. Może obniżyć poziom cholesterolu, zwalczać stany zapalne i redukuje stres oksydacyjny.

6. Oxaliplatin (chemioterapia)

Badania opublikowane przez Journal of Cancer wykazały, że kurkumina w porównaniu z oksaliplatyną wypada dobrze jako antyproliferatywnym agenet w liniach komórkowych jelita grubego.

7. Leki przeciwzapalne

Badania pokazują, że kurkumina jest silniejsza niż leki, które zwalczają stany zapalne, w tym:

– Sulindak
– N
aproksen
– I
ndometacyna
– D
iklofenak
– D
eksametazon
– C
elekoksyb
– I
buprofen
– F
enylobutazon
– T
amoksyfen