Cellulit powstaje z kilku powodów: Nieprawidłowa dieta bogata w konserwanty zatruwające organizm, utwardzone tłuszcze trans oraz nadmierna ilość węglowodanów proste, pozbawionych błonnika i bogatych w Gluten, który drażni nasze jelita niczym papier ścierny.

1.JEDZ PRODUKTY BOGATE W PRZECIWUTLENIACZE

Przeciwutleniacze to doskonała broń przeciw wolnym rodnikom, które uszkadzają komórki skóry i kumulują toksyny. To jedna z przyczyn celulitu. Jedz produkty bogate w antyoksydanty ( fasola, jagody, karczochy, żurawina, suszona śliwka, cynamon, kurkuma, goździki czy aronia).

2.PIJ ZIELONĄ HERBATĘ.

Picie zielonej herbaty może pomóc zmniejszyć objawy cellulitu, poprzez utratę masy ciała. Jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga w oczyszczaniu skóry z toksyn. Pij około trzech filiżanek zielonej herbaty dziennie.

3.JEDZ ZDROWE TŁUSZCZE.

Zadbaj o prawidłową proporcję kwasów tłuszczowych omega-3 do omega 6. Zdrowe proporcje znajdują się w rybach (dzikich – nie hodowlanych), oleju lnianym czy orzechach. Pomagają one w obiegu krwi. Słabe krążenie zmniejsza zdolność organizmu do dostarczania składników odżywczych do komórek skóry, powodując ich zlepianie i stany zapalne. Co w konsekwencji może prowadzić do cellitu.

4. BĄDŹ AKTYWNA.

Regularne ćwiczenia są ważne. Pomagają spalić tkankę tłuszczową, poprawiają krążenie oraz drenaż limfatyczny.

5.OGRANICZ UŻYWKI.

Nagromadzenie toksyn w organizmie może mieć wpływ na skórę właściwą i przyczyniają się do powstawania cellulitu. Usuń lub ograniczyć toksyny, takie jak tytoń, alkohol, kawa i mocno przetworzone pokarmy zawierające duże ilości cukru i dodatków chemicznych. Pij dużo wody

6.PIJ ZIOŁA.

Spróbuj ziół. Herbata liściasta z naparu ( mniszka czy kopru włoskiego) pomaga zmniejszyć retencję płynów, jak również pomaga wypłukać toksyny z organizm. Ginkgo biloba, preparat ziołowy z suszonych liści drzewa miłorzębu, usprawnia krążenie.

7. ZADBAJ O SKÓRĘ.

Zabiegi zewnętrzne, takie jak np. piling kawy może poprawić krążenie i zmniejszyć objawy cellulitu . Kofeina ma właściwości drenujące i wyszczuplające, doskonale nawilża skórę.