Cytryna to owoc cytrusowy, który posiada wiele składników odżywczych takich jak:

witamina C, wzmacnia odporność.

polifenole (resweratrol, hesperytyna, rutyna, kwercetyna), przeciwdziałają, występowaniu chorób układu- krążenia takich jak miażdżyca czy nadciśnienie.

– bioflawonoidy , wykazują przede wszystkim działanie antyoksydacyjne.

– posiada także witaminę A, potas i wapno.

Dietetycy twierdzą, że picie wody z cytryną, powoduje utratę wagi.

Korzyści płynące z picia wody z cytryną:

 1. Wypicie szklanki wody z cytryną zaraz po przebudzeniu, pomaga organizmowi w naturalnym procesie, detoksykacji. Cytryna jest moczopędna, co pomaga oczyścić organizm z toksyn.

2. Regularne picie przyrządzonego soku, pomaga w oczyszczaniu jelita, wspomaga system trawienny. Co za tym idzie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia biegunek i zaparć.

3. Błonnik zawarty w cytrynie, ma wpływ na zmniejszenie głodu. Daje uczucie sytości.

4. Cytryny jest jednym z niewielu produktów, które zawierają więcej negatywnych jonów. Dzięki temu wraz z dotarciem do przewodu pokarmowego, dostarcza więcej energii. Zapach cytryny poprawia również nastrój i oczyszcza umysł. Zmniejsza lęk i depresję.

5.Witamina C pomaga w gojeniu się ran i ma właściwości przeciwzapalne.

6. Potas zawarty w cytrynie, stymuluje mózg i układ nerwowy. Pomaga również w regulacji ciśnienia krwi. Cytryna redukuję także produkcję flegmy w organizmie.

7. Jest jednym z najsilniej alkalizujących produktów dla ciała. Mimo iż jest kwaśna sama w sobie, to w organizmie ma odczyn zasadowy. Regularne picie wody z cytryną pomaga usunąć ogólną kwasowość organizmu, łącznie z kwasem moczowy w stawach, odpowiedzialnego za ból i stany zapalne.

8.Witamina C w parze z antyoksydantami pomaga zmniejszać zmarszczki, wypryski i zwalcza wolne rodniki.

 1. Poza tym cytryna koji ból zębów i zapalenie dziąseł. Należy jednak pamiętać, że kwas cytrynowy przyczynia się do erozji szkliwa zębów. Nie należy myć zębów tuż po, należy umyć je przed poranną porcją wody z cytryną bądź odczekać odpowiednią ilość czasu.
 2. Woda z cytryną nawadnia także organizm. Niedobór płynów jest przyczyną: zmęczenia, powolności, zaparć, braku energii, bezsenności czy podwyższonego odczucia stresu.

CZY CAŁY OWOC CYTRYNY JEST NAJZDROWSZYM OWOCEM NA ŚWICIE? ZOBACZ CO DA CI JEDZENIE JEDNEJ KOSTKI DZIENNIE?

– witamina  P (znana jako rutyna). Jej głównym zadaniem jest ochrona witaminy C przed zbyt szybkim utlenianiem. Głównym źródłem tej cennej witaminy jest właśnie skórka – warto więc ją wykorzystać, a nie wyrzucać!– polifenole (resweratrol, hesperytyna, rutyna, kwercetyna), przeciwdziałają, występowaniu chorób układu- krążenia takich jak miażdżyca czy nadciśnienie.
– bioflawonoidy , wykazują przede wszystkim działanie antyoksydacyjne.
– Posiada także witaminę A, potas i wapno.
– skórka zawiera nawet do 10 razy więcej witamin niż sam sok z cytryny

OLEJKI ETERYCZNE I SUBSTANCJE BIOLOGICZNIE AKTYWNE W SKÓRZE CYTRYNY, MAJĄ NIESAMOWITE WŁAŚCIWOŚCI:

Właściwości Profilaktyka Dolegliwości
 • przeciwbakteryjne
 • antybiotyk
 • antyseptyczne
 • przeciwwirusowe
 • ściągające
 • moczopędne
 • środek dezynfekujący
 • uspokaja i eliminuje stres
 • sezon przeziębień i grypy
 • dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych
 • odstrasza insekty
 • astma
 • przeziębienia i grypa
 • zaparcie
 • gorączka
 • nadciśnienie
 • ból gardła
 • ból brzucha
 • stres
 • infekcje gardła

JAK ZROBIĆ KOSTKI LODU Z CYTRY I SKÓRKI ?

Dokładnie parzymy całą cytrynę, suszymy i ścieramy żółtą cześć cytrusa (skórę), należy uważać aby nie zetrzeć białej struktury, ponieważ znajdują się tam bardzo gorzkie olejki eteryczne.

W kolejności kroimy na pół i wyciskamy sok z cytryny.
Startą skórę mieszamy z  sokiem i napełniamy pojemniki na kostki lodu.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z JEDZENIA KOSTEK LUDU Z CYTRYNY :

1. Wypicie szklanki wody z kostką cytryny zaraz po przebudzeniu, pomaga organizmowi w naturalnym procesie, detoksykacji. Cytryna jest moczopędna, copomaga oczyścić organizm z toksyn.
2. Regularne picie szklanki wody z kostką cytryny, pomaga w oczyszczaniu jelita, wspomaga system trawienny. Co za tym idzie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia biegunek i zaparć.
3. Błonnik zawarty w cytrynie, ma wpływ na zmniejszenie głodu. Daje uczucie sytości. Jedz całą cytrynę, skórę cytryny używaj jako startą przyprawę.
4. Cytryny jest jednym z niewielu produktów, które zawierają więcej negatywnych jonów. Dzięki temu wraz z dotarciem do przewodu pokarmowego, dostarcza więcej energii. Zapach cytryny poprawia również nastrój i oczyszcza umysł. Zmniejsza lęk i depresję.
5.Witamina C pomaga w gojeniu się ran i ma właściwości przeciwzapalne.
6. Potas zawarty w cytrynie, stymuluje mózg i układ nerwowy. Pomaga również w regulacji ciśnienia krwi. Cytryna redukuję także produkcję flegmy w organizmie.

7. Jest jednym z najsilniej alkalizujących produktów dla ciała. Mimo iż jest kwaśna sama w sobie, to w organizmie ma odczyn zasadowy. Regularne  picie szklanki wody z kostką cytryny pomaga usunąć ogólną kwasowość organizmu, łącznie z kwasem moczowy w stawach, odpowiedzialnego za ból i stany zapalne.
8.Witamina C w parze z antyoksydantami pomaga zmniejszać zmarszczki, wypryski i zwalcza wolne rodniki.
9. Poza tym cytryna koi ból zębów i zapalenie dziąseł.
10. Picie szklanki wody z kostką cytryny nawadnia także organizm. Niedobór płynów jest przyczyną: zmęczenia, powolności, zaparć, braku energii, bezsenności czy podwyższonego odczucia stresu.

Sok z cytryny z sodą oczyszczoną ratuje życie 1000 osobom rocznie.

Od 1970 r. przeprowadzono ponad 20 eksperymentów laboratoryjnych, które udowodniły, iż sok z cytryny z sodą niszczy komórki nowotworowe w 12 typach nowotworów. Zapobiega również przerzutom komórek rakowych i jest 10000 razy silniejszy niż chemioterapia i typowe leki na raka.

Dlaczego sok z cytryny?

Sok mimo tego, że jest kwaśny po wypiciu tworzy zasadowe środowisko w organizmie. To łagodzi dolegliwości trawienne takie jak: zgaga, zaparcia, wzdęcia.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Sok z cytryny bogaty jest w witaminę C i B, jest naturalnym środkiem antyseptycznym, co pomaga zapobiegać kamicy nerkowej.

Dzięki zawartości fitochemikalią limonoides, ( które znajdują się w wielu owocach cytrusowych) wykazuję właściwości anty-rakotwórcze.

Wysoka zwartość witaminy C wykazuję silny efekt przeciwbakteryjny, zwalcza bakterię i grzyby. Ponadto zabija również pasożyty i reguluję poziom ciśnienia we krwi.

Dodatkowo to potężny środek przeciwdepresyjny, który skutecznie redukuję stres.

Przepis:

– szklanka wody mineralnej

– sok z ½ cytryny

– 1 łyżeczka sody oczyszczonej

Wszystko razem zmieszać, pić przed śniadaniem na pusty żołądek (dla osób z delikatną błoną śluzową żołądka, wskazane jest pić po pierwszym posiłku ). Stosować przez 2 tygodnie, po czym zrobić 4 tygodniową przerwę. Nie przekraczać 4/5x w roku. Soda w dużej ilości może zniszczyć błonę śluzową żołądka, umiar przede wszystkim.