Prawda jest taka, że wszystkie naturalne produkty, które zawierają „antynowotworowe substancje aktywne” mają prawo działać na wczesnym etapie rozpoznania nowotworu (najbardziej przebadany i rokujący najlepsze wyniki w przyszłości to : 6-gingerol, 8-gingerol, 10-gingerol i 6-shogaol – są to substancje aktywne znajdujące się w Imbirze {1}). Sytuacja kształtuje się dużo gorzej  w sytuacji gdy nowotwór został rozpoznany zbyt późno. Wiele badań pokazuje, że podawanie minimalnej ilości chemii wraz z naturalnymi substancjami np. gingerole zwiększa śmierć komórek nowotworowych z jednoczesnym zachowaniu zdrowych tkanek.
Nie ulega wątpliwości, badania naukowe prowadzone przez wiele sztabów naukowych nad substancjami aktywni jakie znajdują się w naturalnych produktach  w przyszłości wyprą nieskuteczną chemię, jednak Lobby jest tak potężne, że miną dziesięciolecia zanim naturalne produkty trafią do obiegu publicznego i znajdą aprobatę medycyny akademickiej. Dodatkowo cieszy fakt, że od 5 lat można zaobserwować ciekawy trend, który pokazuje jak dynamicznie rozwija się nutrigenetyka (wpływ wybranych substancji aktywnych znajdujących się w roślinach na nasze DNA  )

Co mówią naukowcy ?

Sztab naukowców z Japonii udowodnił, iż stany zapalne  należą do fundamentalnych procesów, które powoduje różnego rodzaju nowotwory oraz przyspiesza ich rozwój. Kiedy nasz organizm rozpoznaje zagrożenie wewnątrz organizmu, wywołuje stan zapalny, jako mechanizm obronny. Wraz z wolnymi rodnikami, zapalenie niszczy bakterię chorobotwórcze.

 Musimy jednak pamiętać, że nasz układ odpornościowy nie zawsze odróżnia rzeczywiste zagrożenie od drobnego długotrwałego  stanu zapalnego, narażając go na wiele chorób i zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu . W związku z tym warto wspomagać organizm naturalną żywnością bogatą w przeciwutleniacze. To istotny element, który pomoże nam utrzymać organizm w zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Jeśli nie jesteś jednak przekonany, że naturalne przeciwutleniacze to skuteczny sposób przeciw zapobieganiu wielu chorobom w tym rakowi, to prawdopodobnie nie wiesz, iż imbir jest jednym z najskuteczniejszych kuracji przeciwnowotworowych. Jego skuteczność jest 10000 razy efektywniejsza niż chemioterapia.

Co powoduje, że nowotwór może Nas zaatakować ?

  1. Czynniki genetyczne – to, że w twojej rodzinie były przypadki nowotworów nie świadczy, że ty na 100% dostaniesz „raka” Na pewno jesteś w grupie podwyższonego ryzyka i musisz zwrócić  szczególną uwagę na :
  2. Czynniki środowiskowe – palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, chroniczny stres zwiększają ryzyko zachorowania na różnego rodzaju nowotwory. Jenak nie zapominajmy o najważniejszym:
  3. Świadome odżywianie –  Nie będę pisać co to jest bo użytkownicy tego bloga doskonale wiedzą o co mi chodzi 🙂 Poniżej ciekawostki na temat produktów antynowotworowych :

Kurkuma już od lat była stosowana w starożytnej medycynie, szczególnie w Indonezji i Azji Południowo- Wschodniej. Jej silne działania przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne czy oczyszczające pomagały zapobiegać przewlekłym chorobą takim jak choroby serca, cukrzyca czy demencja starcza. Zapobiegały również chorobą zwyrodnieniowym i przyspieszały gojenie się ran. Wymienione tu działania są tylko symboliczne, bo jest ich naprawdę wiele. Dziś skupimy się na nowych odkryciach, działania tej niezwykłej przyprawy

OWOC  GRAVIOLA

Rośnie w tropikalnych obszarach Ameryki Północnej i Południowej, m.in. w Amazonii. Jej owoce są zielone, kolczaste i bardzo duże, ich waga może osiągać nawet 6 kilogramów. Pod grubą pokrytą kolczastą kryje się smaczny słodko-kwaśny miąższ oraz bogactwo składników odżywczych. Owoce zawierają witaminę C oraz witaminy z grupy B, glukozę, fruktozę, potas, żelazo, magnez, cynk oraz fosfor. Bardzo cenne związki tzw. acetogeniny annonaceowe odkryto w liściach flaszowca…. SPRAWDŹ!

BYLICA PIOŁUN

Chińskie zioło w połączeniu z żelazem zabija 98 % komórek raka piersi w ciągu 16 godzin!

Jeśli chodzi, o antyrakowe właściwości tego zioła to jest ono w czołówce ziół walczących z nowotworami.Jedno z badań wykazało, że Artemizyna pochodząca z rośliny piołunu w połączeniu z (organicznym żelazem ) niszczy 98 % komórek raka piersi i to w ciągu 16 godzin.

Zioło to obniża poziom komórek raka piersi o 28%, a w połączeniu z żelazem jest w stanie prawie w ogóle wyeliminować raka i nie atakować zdrowych komórek. Żelazo jest ważna częścią równania, pomaga ono wniknąć piołunowi w głąb komórki rakowej tak, aby ją zniszczyć. Związek ma również silne działanie przeciwmalaryczne. Wynika to z
faktu, że artemizyna silnie reaguje z jonami żelaza i w ten sposób przyczynia się do powstawania wolnych rodników uszkadzających struktury komórek nowotworowych, nie uszkadzając zdrowych tkanek.

MARIHUANA

Biorąc pod uwagę fakt, że już około 85 lat temu, olej z konopi był używany na całym świecie w leczeniu różnych chorób, w tym raka, nie jest zaskakujące, iż wycofywanie marihuany w leczeniu chorób zbiegło się w czasie wraz z narodzinami firm farmaceutycznych.

Rick Simpson, działacz na rzecz medycznej marihuany, stara się umożliwić innym podjęcie leczenia uwzględniającego konopie. Uważa je za najbardziej medycznie aktywne rośliny na  ziemi, a wiadomości o tej cudownej roślinie promuje zupełnie bezpłatnie. Simpson posiada tysiące referencji od tych, którzy zostali uzdrowieni z „nieuleczalnej” choroby za pomocą  marihuany.

Dla niedowiarków, którzy jeszcze nie są nieprzekonani o skuteczności marihuany w leczeniu raka, istnieją dobrze udokumentowane, wzajemnie weryfikujące się, liczne badania odnośnie zdumiewających atrybutów tej rośliny, wskutek których chorzy zdrowieją…

Zobacz również: