1. Walka z zapaleniami

Bromelaina jest enzymem, który ma właściwości przeciwzapalne. Bromelaina pomaga organizmowi pozbyć się toksyn, zwalcza stan zapalny, który wpływa na wszystkie tkanki i narządy w organizmie. Regularne ananasa może pomóc w leczeniu łagodnych form zapalenia stawów i sportowych urazów.

2. Pomoc w utracie wagi

Ze względu na włókna, które są zawarte w ananasie czujemy przedłużone uczucie sytości. Woda z ananasa wypita rano zabija apetyt na cukry i tłuszcze. Tiamina pomaga zwiększyć metabolizm organizmu, przekształcając węglowodany w energię.

3.Wypłukuje pasożyty

Wcześniej wspomniany enzym bromelaina niszczy pasożyty w naszym organizmie. Niektóre źródła twierdzą, że picie soku z ananasa przez 3 dni szybko zabiją robaki i tasiemce.

4. Reguluje prace tarczycy

Ananasy zawierają jod, który łagodzi zaburzenia w układzie autoimmunologicznym. Skutecznie również dzięki bromelainie niweluje objawy związane z zapaleniem tarczycy.

5. Waga elektrolitów

Ananas zawiera potas, który pomaga uczynić nasz organizm o wiele silniejszym i utrzymuje właściwą równowagę elektrolitów w organizmie. Zapobiega skurczom.

6. Metale ciężkie i toksyny

Woda z ananasa jest pełna przeciwutleniaczy, które pomagają w detoksykacji organizmu z metali ciężkich i toksyn.

Darmowy webinar już dzisiaj o 21:00

Wprowadzenie do zdrowych nawyków żywieniowych 

Będzie niespodzianka 
Darmowa rejestracja

7. Pomoc dla układu trawiennego

Bromelaina z ananasa pomaga organizmowi bardziej efektywnie trawić białka.

8. Wzmacnia dziąsła, wybiela i pomaga chronić zęby

Badania wykazały, że składniki ananasa działają jak naturalny odplamiacz. Chroni również płytkę nazębną.

Warto przeczytać  Sok z marchwi i świeżego imbiru- dlaczego powinniśmy go pić

9. Poprawia wzrok

Ananas zawiera beta- karoten oraz witaminę A, która pomaga w walce z chorobami optycznymi. Badania mówią, że spożywanie 3 lub więcej porcji ananasa dziennie może zmniejszyć ryzyko związane z zwyrodnieniem plamki żółtej. Jest to główna przyczyna utraty wzroku u osób starszych.

10. Chroni przed rakiem

Badania w czasopiśmie Planta Medica stwierdzono, że bromelaina była lepsza niż chemioterapia w leczeniu raka. Dotychczas skuteczność tego enzymu potwierdzają jedynie badania na zwierzętach.

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA