Przepisy na lecznicze herbaty

Podziel się ze znajomymi :)
  • 46
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    46
    Shares

Gdy jesteśmy chorzy często towarzyszy nam gorączka, to reakcja obronna organizmu. Jednak, gdy temperatura jest zbyt wysoka należy ją obniżyć. Jednym ze sposobów jest porządne wypocenie się. Polecamy smaczne i sprawdzone terapie, które w tym pomogą.

Ciepłotę ciała reguluję cześć mózgu nazywana podwzgórzem. Pilnuje ona równowagi po miedzy utratą ciepła a jego wytwarzaniem (np. w trakcie przemiany materii). Gdy organizm zaatakują zarazki, komórki układu odpornościowego-makrofagi zaczynają wytwarzać pirogeny. To substancja, która powoduję, że temperatura ciała rośnie i w efekcie chorobotwórcze mikroby giną. Jeżeli jednak gorączka jest zbyt wysoka i zbyt długo się utrzymuje osłabia organizm. Trzeba ją obniżyć. Można to zrobić poprzez pobudzenie gruczołów potowych do intensywnej pracy (oddajemy wtedy nadmiar ciepła przez skórę). Takie działania maja np. napary z owoców dzikiej róży, czarnego bzu czy malin. Jedne można przygotować nie zależnie od pory roku, drugie sezonowo i przechowywać na zapas. Pamiętaj o jednym, po wypiciu lub zażyciu napotnej mikstury, połóż się do łóżka i wygrzej. Potem weź prysznic, załóż suchą piżamę i ponownie się połóż.

DZIKA RÓŻA

Dostarcz nam przede wszystkim witaminy C, owoce dzikiej róży mają jej 30-40 razy więcej niż cytrusy. Zawierają również witaminy A, E, B1, B2, kwas foliowy, garbniki, pektyny, karotenoidy, flawonoidy, cukry. Działają m.in. przeciw zapalnie.

Kuracja na teraz

Jak zadbać o jelita i zmniejszyć ryzyko, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Czy istnieje probiotyk na odchudzanie ?Zapraszam tutaj

Składnik:

– łyżeczka suszonych owoców dzikiej róży

– szklanka wody

– łyżeczka miodu, najlepiej lipowego
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/