To zioło pomoże Ci obniżyć poziom kortyzolu i zrównoważyć hormon T4

Podziel się ze znajomymi :)
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Ashwagandha pomaga reagować organizmowi na stres, utrzymując poziom hormonów w równowadze.

Adaptogeny Ashwagandha pomagają obniżyć poziom kortyzolu i zrównoważyć hormon T4.

W badaniach klinicznych wykazano, że zażywanie Ashwagandha przez osiem tygodni,

pomaga pacjentom z niedoczynnością tarczycy znacznie zwiększyć poziom tyroksyny,

co zmniejsza nasilenie choroby.

Podobne korzyści mają zioła, takie jak różeniec górski,  korzeń lukrecji, żen-szeń i bazylia.

Naturalne środki które regulują prace tarczycy i optymalizuje poziom kortyzolu 

Ashwagandha (500 miligramów dziennie)

Jod (150-300 mikrogramów na dobę)

 

Selen (200  mikrogramów na dobę)

L-tyrozyna (500 mg  dwa razy dziennie)

 

Olej rybny (1000 mg na dobę)

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Witamina B-Complex (jedna kapsułka dziennie)

 

Suplementy probiotyczne

Probiotyki pomagają leczyć jelita, a także pomagają w absorpcji składników odżywczych przy jednoczesnym zmniejszeniu stanu zapalnego. Inne korzyści wynikające z wysokiej jakości probiotyku to: wspomaganie odporności, zwiększenie energii w produkcji witaminy B12, poprawa stanu zdrowia skóry i pomoc w regulacji apetytu.

Olejki eteryczne

Aby poprawić funkcjonowanie tarczycy i leczyć objawy choroby autoimmunologicznej, można użyć niektórych olejków eterycznych:

 • Można połączyć trzy krople olejku z kadzidłowca z pięcioma kroplami olejku z trawy cytrynowej i olejku goździkowego. Należy nacierać miksturą bezpośrednio tarczycę. Można również spróbować umieścić dwie krople oleju z kadzidłowca na sklepieniu ust, dwa razy dziennie.
 • Podobnie, można spróbować pocierać obszar tarczowy 2-4 kroplami olejku z trawy cytrynowej i mirry, a także punkty na stopach (duże palce) oraz na nadgarstkach- kilka razy dziennie.
 • Aby zwalczyć ból mięśni lub stawów, można zażyć kojącej kąpieli z użyciem olejków z geranium, goździków, mirry i trawy cytrynowej.
 • Do walki ze zmęczeniem można użyć olejku z mięty pieprzowej i olejków cytrusowych (cytryna i grejpfrut).
 • Aby poprawić swój nastrój i zmniejszyć niepokój i rozdrażnienie, należy użyć olejku rumiankowego, z kadzidłowca i olejku lawendowego.
„Udowodniono, że witanolidy zawarte w zielu Ashwagandhy posiadają właściwości przeciwbakteryjne i antynowotworowe. Ponadto charakteryzują się działaniem antymitotycznym, (hamują podział komórek na drodze mitozy) oraz obniżają ciśnienie tętnicze krwi. „

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz