Ashwagandha pomaga reagować organizmowi na stres, utrzymując poziom hormonów w równowadze.

Adaptogeny Ashwagandha pomagają obniżyć poziom kortyzolu i zrównoważyć hormon T4.

W badaniach klinicznych wykazano, że zażywanie Ashwagandha przez osiem tygodni,

pomaga pacjentom z niedoczynnością tarczycy znacznie zwiększyć poziom tyroksyny,

co zmniejsza nasilenie choroby.

Podobne korzyści mają zioła, takie jak różeniec górski,  korzeń lukrecji, żen-szeń i bazylia.

Naturalne środki które regulują prace tarczycy i optymalizuje poziom kortyzolu 

Ashwagandha (500 miligramów dziennie)

Jod (150-300 mikrogramów na dobę)

 

Selen (200  mikrogramów na dobę)

L-tyrozyna (500 mg  dwa razy dziennie)

 

Olej rybny (1000 mg na dobę)

Witamina B-Complex (jedna kapsułka dziennie)

 

Suplementy probiotyczne

Probiotyki pomagają leczyć jelita, a także pomagają w absorpcji składników odżywczych przy jednoczesnym zmniejszeniu stanu zapalnego. Inne korzyści wynikające z wysokiej jakości probiotyku to: wspomaganie odporności, zwiększenie energii w produkcji witaminy B12, poprawa stanu zdrowia skóry i pomoc w regulacji apetytu.

Olejki eteryczne

Aby poprawić funkcjonowanie tarczycy i leczyć objawy choroby autoimmunologicznej, można użyć niektórych olejków eterycznych:


Kurs wideo Naucz się jak tworzyć zdrową dietę na spalanie tkanki tłuszczowej

ceny rosną gdy licznik trafi zero 

80.00 29.00

Praktyczny przewodnik po zdrowym odżywianiu – odżywianie dla utraty wagi. TRZYMAM DIETĘ, ALE NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ z brzucha oraz ud a moje samopoczucie cały czas się pogarsza – jakie są przyczyny, co można zrobić?Kup teraz w promocji 29zł


  • Można połączyć trzy krople olejku z kadzidłowca z pięcioma kroplami olejku z trawy cytrynowej i olejku goździkowego. Należy nacierać miksturą bezpośrednio tarczycę. Można również spróbować umieścić dwie krople oleju z kadzidłowca na sklepieniu ust, dwa razy dziennie.
  • Podobnie, można spróbować pocierać obszar tarczowy 2-4 kroplami olejku z trawy cytrynowej i mirry, a także punkty na stopach (duże palce) oraz na nadgarstkach- kilka razy dziennie.
  • Aby zwalczyć ból mięśni lub stawów, można zażyć kojącej kąpieli z użyciem olejków z geranium, goździków, mirry i trawy cytrynowej.
  • Do walki ze zmęczeniem można użyć olejku z mięty pieprzowej i olejków cytrusowych (cytryna i grejpfrut).
  • Aby poprawić swój nastrój i zmniejszyć niepokój i rozdrażnienie, należy użyć olejku rumiankowego, z kadzidłowca i olejku lawendowego.
„Udowodniono, że witanolidy zawarte w zielu Ashwagandhy posiadają właściwości przeciwbakteryjne i antynowotworowe. Ponadto charakteryzują się działaniem antymitotycznym, (hamują podział komórek na drodze mitozy) oraz obniżają ciśnienie tętnicze krwi. „