To zioło pomoże Ci obniżyć poziom kortyzolu i zrównoważyć hormon T4

Podziel się ze znajomymi :)
 • 542
 •  
 • 1
 •  
 •  
 •  
  543
  Shares

Ashwagandha pomaga reagować organizmowi na stres, utrzymując poziom hormonów w równowadze.

Adaptogeny Ashwagandha pomagają obniżyć poziom kortyzolu i zrównoważyć hormon T4.

W badaniach klinicznych wykazano, że zażywanie Ashwagandha przez osiem tygodni,

pomaga pacjentom z niedoczynnością tarczycy znacznie zwiększyć poziom tyroksyny,

co zmniejsza nasilenie choroby.

Podobne korzyści mają zioła, takie jak różeniec górski,  korzeń lukrecji, żen-szeń i bazylia.

Naturalne środki które regulują prace tarczycy i optymalizuje poziom kortyzolu 

Ashwagandha (500 miligramów dziennie)

Jod (150-300 mikrogramów na dobę)

 

Selen (200  mikrogramów na dobę)

L-tyrozyna (500 mg  dwa razy dziennie)

 

Olej rybny (1000 mg na dobę)

Witamina B-Complex (jedna kapsułka dziennie)

 

Suplementy probiotyczne

Probiotyki pomagają leczyć jelita, a także pomagają w absorpcji składników odżywczych przy jednoczesnym zmniejszeniu stanu zapalnego. Inne korzyści wynikające z wysokiej jakości probiotyku to: wspomaganie odporności, zwiększenie energii w produkcji witaminy B12, poprawa stanu zdrowia skóry i pomoc w regulacji apetytu.

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj

Olejki eteryczne

Jak zadbać o jelita i zmniejszyć ryzyko, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Czy istnieje probiotyk na odchudzanie ?Zapraszam tutaj

Aby poprawić funkcjonowanie tarczycy i leczyć objawy choroby autoimmunologicznej, można użyć niektórych olejków eterycznych:

Rodzice muszą być świadomi  jak powinien przebiegać poród oraz pierwsze lata życia dziecka w kontekście  zmniejszenia ryzyka, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Dzieci rodzone drogą cesarskiego cięcia, prowadzone nieprawidłowo są w grupie podwyższonego ryzyka otyłości i alergii pokarmowych.  To szkolenie jest Dla przyszłych i aktualnych rodziców, którzy muszą zrozumieć jak ważne są pierwsze godziny życia dziecka.  Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

 • Można połączyć trzy krople olejku z kadzidłowca z pięcioma kroplami olejku z trawy cytrynowej i olejku goździkowego. Należy nacierać miksturą bezpośrednio tarczycę. Można również spróbować umieścić dwie krople oleju z kadzidłowca na sklepieniu ust, dwa razy dziennie.
 • Podobnie, można spróbować pocierać obszar tarczowy 2-4 kroplami olejku z trawy cytrynowej i mirry, a także punkty na stopach (duże palce) oraz na nadgarstkach- kilka razy dziennie.
 • Aby zwalczyć ból mięśni lub stawów, można zażyć kojącej kąpieli z użyciem olejków z geranium, goździków, mirry i trawy cytrynowej.
 • Do walki ze zmęczeniem można użyć olejku z mięty pieprzowej i olejków cytrusowych (cytryna i grejpfrut).
 • Aby poprawić swój nastrój i zmniejszyć niepokój i rozdrażnienie, należy użyć olejku rumiankowego, z kadzidłowca i olejku lawendowego.
“Udowodniono, że witanolidy zawarte w zielu Ashwagandhy posiadają właściwości przeciwbakteryjne i antynowotworowe. Ponadto charakteryzują się działaniem antymitotycznym, (hamują podział komórek na drodze mitozy) oraz obniżają ciśnienie tętnicze krwi. “

 

Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
 1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
 2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
 3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
 4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?


[wd_hustle id = “www”]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz