Przedmowa 

Uważam, że powinniśmy ograniczyć ilość spożywanego mięsa przemysłowego na rzecz mięsa ekologicznego. Ilość Azotanów i Azotynów (E249-251) w mięsie przemysłowym przyczynia się do rozwoju cukrzycy typu 1 u dzieci, zwiększa ryzyko nowotworu jelita grubego i prowadzi do osteoporozy.
 
Jesz mięso po to aby mieś zdrowe kości i mięśnie a substancje jakie tam się znajdują niszczą twoje ciało. Podkreślę, mięso jest zdrowe pod warunkiem, że jest z upraw wypasanych na zielonych łąkach.

Nie każdy może jeść mięso 

To, że wiele osób, źle czuje się po zjedzeniu mięsa jest problemem wielowymiarowym : Nieoptymalna ph metria układu trawiennego, dysbioza jelitowa (wystarczy popracować u podstaw aby przywrócić naturalną równowagę naszego trawienia ) w skrajnych przypadkach są to uwarunkowania genetyczne do złej tolerancji mięsa, szacuje się, że jest to ok 25% populacji.
 
Ilość jedzonego mięsa jest kwestią indywidualną zależną od aktywności fizycznej, fenotypu czy aktualnych chorób.
 
Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej zjeść 2/3x w tygodniu dzika z pobliskiego skupu i suplementować się witaminami, minerałami, odżywką białkową bo przemysłowe warzywa i ich pula witamin i minerałów to fikcja.

Czy suplementacja jest zdrowa ? 

 

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Teraz odezwą się super fanatycy czystego jedzenia, że suplementy to chemia, powiem wam tak… witaminy, minerały, kwasy tłuszczowe i proteiny w formie suplementów to nie suplement przedtreningowy w których znajduje się np. pseudoefedryna, pobudzacze, dopalacze i inne cuda po których oczy świecą w ciemności !
 
Nie jesteście w 100% zaspokoić prawidłowego makro z przemysłowego pożywienia, tymbardziej jak jesteście aktywni. Dlatego suplementacja odpowiednimi, certyfikowanymi suplementami jest jak najbardziej potrzebna.