Woda ogórkowa stała się bardzo popularna wśród modelek, które twierdziły, że jest ona najlepszą receptą na odchudzanie. Jednak woda ta ma również liczne korzyści zdrowotne, ale ludzie nie mówią o tym często.

Przygotowanie:

Umyte i pokrojone w całości, ze skórką organiczne ogórki dodać do szklanego naczynia i zalać dwoma litrami wody. Umieścić pojemnik w lodówce do schłodzenia.

 

Według raportu Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Serca, choroby tego konkretnego narządu są zabójcą numer jeden wśród ludzi w Ameryce. Zdrowe posiłki i napoje to najbardziej skuteczne sposoby zapobiegania i zwalczania chorób serca. Woda ogórkowa jest bardzo korzystna jeśli chodzi o działanie obniżające ciśnienie krwi, zmniejszając przy tym ryzyko zachorowanie na choroby serca.

Napój ten dostarcza mięśniom niezbędnych składników odżywczych, takich jak krzem i mangan. Aby wzmocnić mięsnie najlepiej jest pić co najmniej dwie szklanki tego napoju dziennie.

Napój ten jest również bardzo korzystny jeśli chodzi o zapobieganie i leczenie niektórych chorób, takich jak cukrzyca, choroba Alzheimera, choroby oczu i innym chorobom przewlekłym. Ogórki są bogate w silne antyoksydanty, które zwiększają funkcję mózgu, zmniejszają stres, pomagają w walce z przedwczesnym starzeniem i zapobiegają rozwojowi chorób związanych z wiekiem.

Osteoporoza jest obecnie jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób, która dotyka ludzi niezależnie od wieku, a to przyczynia się do bólu pleców oraz zwiększa ryzyko złamań kości. Ogórki nie są w stanie leczyć osteoporozy, ale mogą uczynić kości mocniejsze dzięki dużej zawartości witaminy K.

Napój ten też dobrze nawilża, tonizuje i koi skórę, wszystko dzięki wysokiej zawartości krzemianu. Ta właściwość ogórków jest również bardzo korzystna, jeśli chodzi o leczenie trądziku. Woda ogórkowa jest bogata w przeciwutleniacze, które również chronią skórę.

Woda ta jest jednym z najbardziej zaawansowanych napojów detoksykujących, które pomagają wyeliminować toksyny nagromadzone w organizmie. Zawiera duże ilości błonnika i wody, więc woda ogórkowa dosłownie uwalnia wszystkie toksyny z organizmu.