Pospolita przyprawa, która blokuje namnażanie komórek rakowych i zabija pasożyty

Podziel się ze znajomymi :)
  • 44
  •  
  •  
  • 3
  •  
  •  
    47
    Shares

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj

A co, jeśli istnieje roślina, która może odbudować ściany jelit poprawiając zarazem trawienie, niszczy komórki rakowe, minimalizuje ryzyko ataku serca i wspomaga odchudzanie? Zakładam, że chcielibyście czegoś o niej się dowiedzieć, prawda?

Pieprz cayenne – sproszkowany owoc papryki rocznej („Capsicum annuum„) – od wieków była wykorzystywana jako doskonała przyprawa kulinarna, a być może jest najcenniejszą rośliną leczniczą, ze względu na niżej wymienione właściwości. 

Ostre papryczki (Kapsaicyna) są idealną profilaktyką antynowotworową 

Badania naukowe dowiodły, że bogate w witaminy A, C i B-kompleks, a także w wapń i potas papryczki cayenne mogą odbudować tkanki w żołądku i usprawniają perystaltykę jelit. Ponadto, papryczki te działają jak katalizator i zwiększają skuteczność innych ziół i metod leczenia raka.

Czy kiedykolwiek podczas jedzenia ostrych chipsów i salsy „wyszczypało i wykręciło” Cię w nosie? Pieprz cayenne rozgrzewa ciało i stymuluje wydzielanie śluzu z dróg oddechowych. Jeśli kiedykolwiek jadłeś świeżą ostrą papryczkę, przekonałeś się na własnej skórze, że oczyszcza zatoki i powoduje pocenie się. 

W 2004 roku, Sanjay Srivastava K. i jego współpracownicy (University of Pittsburgh School of Medicine) przeprowadzili badania, podczas których zdrowe i nowotworowe komórki trzustki poddali działaniu kapsaicyny – aktywnego składnika cayenne. Stwierdzili oni, że związek ten zakłóca funkcję mitochondriów i indukuje apoptozę (śmierć komórki) komórek nowotworowych bez wpływu na prawidłowe komórki trzustki! Wyniki badań zostały opublikowane w kwietniu 2005 roku, w wydaniu  Innovations Report, w którym dr Srivastava stwierdziła: „Nasze wyniki wskazują, że kapsaicyna jest silnym środkiem przeciwnowotworowym, indukuje apoptozę komórek nowotworowych i nie powoduje znacznych szkód wśród normalnych komórek trzustki, co potencjalnie wskazuje na możliwość wykorzystania tego środka w celu leczenia raka trzustki.

Rodzice muszą być świadomi  jak powinien przebiegać poród oraz pierwsze lata życia dziecka w kontekście  zmniejszenia ryzyka, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Dzieci rodzone drogą cesarskiego cięcia, prowadzone nieprawidłowo są w grupie podwyższonego ryzyka otyłości i alergii pokarmowych.  To szkolenie jest Dla przyszłych i aktualnych rodziców, którzy muszą zrozumieć jak ważne są pierwsze godziny życia dziecka.  Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.