Ostry smak z papryk – poprawia zdrowie i spala tkankę tłuszczową / 13 badań

Podziel się ze znajomymi :)
  • 26
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    26
    Shares

Ostry sos łagodzi ból

Jeżeli twoja błona śluzowa jelit  i żołądek pozbawione są wrzodów lub nadżerek, możesz być pewien, że papryka zadziała pozytywnie na twoje ciało.
Ostra papryka zawierają kapsaicynę – bezbarwny związek odpowiedzialny za ostry smak. Kapsaicyna dosłownie informuje mózg, że twoje oczy, język “palą się”. W odpowiedzi na ten “pożar”, twój mózg uwalnia powódź endorfin przynoszących ulgę w bólu. Naukowcy nie są pewni, w jaki sposób tak się dzieje, ale reakcja przynosi taki skutek jak lek przeciwbólowy bez względu na to, gdzie ból występuje. Lekarze wykorzystali unikalne właściwości przeciwzapalne kapsaicyny w leczeniu bólu zębów i bólu przy zapaleniu stawów.

Może uratować Twoją prostatę

Około 14% mężczyzn dotyka rak prostaty. Jeśli wolisz nie być jednym z nich, użyj odrobinę oleju chili. Kapsaicyna atakuje komórki nowotworowe prostaty na wielu frontach w prawie każdym etapie wzrostu komórek. Badania przeprowadzone na ludziach przyniosły zaskakująco pozytywne efekty.

Oczyszcza zatoki

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj

Być może przekonałeś się na własnej skórze, jak konsumpcja ostrego sosu wzmaga wyciekanie wydzieliny z nosa i dostałeś napadu kataru. Podczas kataru spowodowanego przez kapsaicynę, doskonale oczyszczają się zatoki. Oczyszczanie zatok u specjalisty może sporo kosztować, więc zamiast tego sprawdź, jaką ulgę twojemu nosowi i zatokom przyniesie własnej roboty sos na bazie piepszu oraz chilli.

Pomaga spalić tłuszcz

Spoć się nad talerzem. Kapsaicyna pali nie tylko język, ale również tłuszcz. Z jednej strony, ostry smak kapsaicyny pomaga zmniejszyć ilość spożywanego pokarmu. A to dlatego, że każdy kęs bardzo ostrej potrawy może być nie lada wyczynem i zjadasz posiłek powoli, a zanim zdążysz się objeść, twój mózg wysyła sygnał, że jesteś już syty. W tym samym czasie, kapsaicyna podnosi temperaturę ciała i w efekcie podkręca metabolizm.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/
___________________________________________