Zobacz co ci da systematyczne picie pokrzywy

Podziel się ze znajomymi :)
  • 257
  •  
  • 164
  •  
  •  
  •  
    421
    Shares

Liście pokrzywy bogate są w chlorofil i masę składników mineralnych, spośród nich wyróżniamy: żelazo, chrom, cynk, miedź, magnez, krzem, kobalt i wapń. Zawierają również witaminy: A, E, C, K.

Pokrzywy są przede wszystkim silnym środkiem przeciwzapalnym, który przyczynia się do ograniczenia działania cytokin, jednych z kluczowych komponentów stanu zapalnego w organizmie. Ziele pokrzywy jest bardzo pomocne w zapobieganiu przewlekłych bólów głowy, gardła, infekcji zatok, zmęczenia, wypływa korzystnie na diabetyków. Przynosi ulgę oskrzelom, przy przewlekłym kaszlu i gruźlicy. Pokrzywy są wystarczająco silne, aby wyeliminować zakażenia wirusowe i bakteryjne. Działają jako środek moczopędny, usuwając nadmiar cieczy w organizmie. Przynoszą ulgę w kwestiach trawiennych, w szczególności przy wzdęciach, nudnościach i refluksie.

Herbata z pokrzywy

Herbata z pokrzywy jest silnym wzmacniaczem odpornościowym i ma zdolność do neutralizowania toksycznych antygenów w organizmie. Wspomaga też układ hormonalny, w tym śledzionę, tarczycę i trzustkę. Działa korzystnie na wątrobę, serce, nerki oraz zapobiega infekcjom dróg moczowych oraz pęcherza, pomaga ograniczyć oddawanie moczu w nocy. Herbatka świetnie się sprawdza jako płyn do oczyszczenia jamy ustnej, działa kojąco na dziąsła i zabiega gromadzeniu się płytki nazębnej.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.