Jak jedzenie buraków wpływa na Twoje ciało?

Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type

Spróbuj tych: ProbiotykiTarczycaJelitaOdchudzanieInsulinoopornośćCukrzyca II

Podziel się ze znajomymi :)
 • 407
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  407
  Shares

 

 1. Buraki są nie tylko pełne niezbędnych składników odżywczych, takich jak żelazo, miedź, mangan, magnez, potas i witaminy z grupy B
 2. Są również dobrym źródłem naturalnego cukru. Właściwie są drugim co do wielkości źródłem cukru, po trzcinie cukrowej.
 3. Te słodkie warzywa korzeniowe zapewniają również pewne składniki odżywcze wzmacniające zdrowie, które ciężko znaleźć gdzie indziej.

Gdy regularnie jesz buraki.

 1. Poprawia się  krążenie i obniżaja ciśnienie krwi
 2. Możesz poczuć przypływ energii
 3. Mózg pracuje lepiej
 4. Oczyszczają wątrobę
 5. Pomagają w walce z chorobami
 6. Naturalny sposób leczenia zaparć
 7. Poprawiają wzrok
 8. Twoje serce staje się zdrowsze

Poprawiają krążenie i obniżają ciśnienie krwi

Stwierdzono, że codzienne picie soku z buraków obniża ciśnienie krwi. Badanie z 2008 roku wykazało, że osoby, które piły sok z buraków, miały ciśnienie krwi niższe o 10 mm Hg, w porównaniu z osobami pijącymi samą wodę. Mówi się, że czasem sok z buraków może być lepszy od leków obniżających ciśnienie krwi.

Możesz poczuć przypływ energii

Istnieje bardzo niewiele naturalnych produktów spożywczych, takich jak buraki, które przy wysokiej ilości cukru zawierają stosunkowo mało kalorii. Buraki mogą pomóc poprawić Twoją wytrzymałość. Badania wykazały, że u pedałujących rowerzystów, którzy pili sok z buraków, o 15% później wystąpił okres wyczerpania.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Motywator Dietetyczny

Praktyczny przewodnik po zdrowym odżywianiu - odżywianie dla utraty wagi.

Uwolni się raz na zawsze od niezdrowych nawyków, które szkodzą i niszczą ciało. Naucz się prawidłowo jeść, dając ciału to, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania

___________________________________________

Mózg pracuje lepiej

Gdy spożywasz buraki, twój mózg może działać lepiej, ponieważ zawierają one betainę, substancję, która jest zwykle stosowana w leczeniu niektórych chorób psychicznych i depresji. Mają też sporo tryptofanu, który koi umysł i pozytywnie wpływa na stan psychiczny.

 Jeżeli chcesz otrzymywać materiały dotyczącego zdrowych nawyków żywieniowych prosto na massengera kliknij w ten link : Włącz powiadomienia 

Oczyszczają wątrobę

Buraki oczyszczają wątrobę za sprawą betainy, która zmniejsza i zapobiega nagromadzeniu się w niej tłuszczu.

Pomagają w walce z chorobami

Buraki są bogate w wiele witamin i minerałów, oraz zawierają betalainy – silne przeciwutleniacze mające właściwości przeciwzapalne, które pomogą Ci zwalczyć wolne rodniki, zapobiegając w ten sposób niektórym chorobom przewlekłym.

Naturalny sposób leczenia zaparć

Ze względu na wysoką zawartość błonnika, eksperci zalecają spożywanie buraków przy nieregularnych wypróżnieniach i zaparciach. Buraki są jednymi z tych produktów, które w porcji wielkości jednego kubka zawierają aż 4 g błonnika.

Poprawiają wzrok

Duża ilość witaminy A i beta-karotenu w burakach przeciwdziała degeneracji plamki żółtej w oku.

Twoje serce staje się zdrowsze

Niedobór potasu w organizmie jest jedną z najczęstszych przyczyn udaru, dlatego bogate w potas buraki są zalecane w kwestii poprawy stanu zdrowia serca.

 

Praktyczny przewodnik po zdrowym odżywianiu - odżywianie dla utraty wagi.

Uwolni się raz na zawsze od niezdrowych nawyków, które szkodzą i niszczą ciało. Naucz się prawidłowo jeść, dając ciału to, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz