Jak jedzenie buraków wpływa na Twoje ciało?

Podziel się ze znajomymi :)
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

 

 1. Buraki są nie tylko pełne niezbędnych składników odżywczych, takich jak żelazo, miedź, mangan, magnez, potas i witaminy z grupy B
 2. Są również dobrym źródłem naturalnego cukru. Właściwie są drugim co do wielkości źródłem cukru, po trzcinie cukrowej.
 3. Te słodkie warzywa korzeniowe zapewniają również pewne składniki odżywcze wzmacniające zdrowie, które ciężko znaleźć gdzie indziej.

Gdy regularnie jesz buraki.

 1. Poprawia się  krążenie i obniżaja ciśnienie krwi
 2. Możesz poczuć przypływ energii
 3. Mózg pracuje lepiej
 4. Oczyszczają wątrobę
 5. Pomagają w walce z chorobami
 6. Naturalny sposób leczenia zaparć
 7. Poprawiają wzrok
 8. Twoje serce staje się zdrowsze

Poprawiają krążenie i obniżają ciśnienie krwi

Stwierdzono, że codzienne picie soku z buraków obniża ciśnienie krwi. Badanie z 2008 roku wykazało, że osoby, które piły sok z buraków, miały ciśnienie krwi niższe o 10 mm Hg, w porównaniu z osobami pijącymi samą wodę. Mówi się, że czasem sok z buraków może być lepszy od leków obniżających ciśnienie krwi.

Możesz poczuć przypływ energii

Istnieje bardzo niewiele naturalnych produktów spożywczych, takich jak buraki, które przy wysokiej ilości cukru zawierają stosunkowo mało kalorii. Buraki mogą pomóc poprawić Twoją wytrzymałość. Badania wykazały, że u pedałujących rowerzystów, którzy pili sok z buraków, o 15% później wystąpił okres wyczerpania.

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Motywator Dietetyczny

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

___________________________________________

Mózg pracuje lepiej

Gdy spożywasz buraki, twój mózg może działać lepiej, ponieważ zawierają one betainę, substancję, która jest zwykle stosowana w leczeniu niektórych chorób psychicznych i depresji. Mają też sporo tryptofanu, który koi umysł i pozytywnie wpływa na stan psychiczny.

 Jeżeli chcesz otrzymywać materiały dotyczącego zdrowych nawyków żywieniowych prosto na massengera kliknij w ten link : Włącz powiadomienia 

Oczyszczają wątrobę

Buraki oczyszczają wątrobę za sprawą betainy, która zmniejsza i zapobiega nagromadzeniu się w niej tłuszczu.

Pomagają w walce z chorobami

Buraki są bogate w wiele witamin i minerałów, oraz zawierają betalainy – silne przeciwutleniacze mające właściwości przeciwzapalne, które pomogą Ci zwalczyć wolne rodniki, zapobiegając w ten sposób niektórym chorobom przewlekłym.

Naturalny sposób leczenia zaparć

Ze względu na wysoką zawartość błonnika, eksperci zalecają spożywanie buraków przy nieregularnych wypróżnieniach i zaparciach. Buraki są jednymi z tych produktów, które w porcji wielkości jednego kubka zawierają aż 4 g błonnika.

Poprawiają wzrok

Duża ilość witaminy A i beta-karotenu w burakach przeciwdziała degeneracji plamki żółtej w oku.

Twoje serce staje się zdrowsze

Niedobór potasu w organizmie jest jedną z najczęstszych przyczyn udaru, dlatego bogate w potas buraki są zalecane w kwestii poprawy stanu zdrowia serca.

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz