1. Buraki są nie tylko pełne niezbędnych składników odżywczych, takich jak żelazo, miedź, mangan, magnez, potas i witaminy z grupy
  2. Są również dobrym źródłem naturalnego cukru. Właściwie są drugim co do wielkości źródłem cukru, po trzcinie cukrowej.
  3. Te słodkie warzywa korzeniowe zapewniają również pewne składniki odżywcze wzmacniające zdrowie, które ciężko znaleźć gdzie indziej.

Gdy regularnie jesz buraki.

  1. Poprawia się  krążenie i obniżaja ciśnienie krwi
  2. Możesz poczuć przypływ energii
  3. Mózg pracuje lepiej
  4. Oczyszczają wątrobę
  5. Pomagają w walce z chorobami
  6. Naturalny sposób leczenia zaparć
  7. Poprawiają wzrok
  8. Twoje serce staje się zdrowsze

Poprawiają krążenie i obniżają ciśnienie krwi

Stwierdzono, że codzienne picie soku z buraków obniża ciśnienie krwi. Badanie z 2008 roku wykazało, że osoby, które piły sok z buraków, miały ciśnienie krwi niższe o 10 mm Hg, w porównaniu z osobami pijącymi samą wodę. Mówi się, że czasem sok z buraków może być lepszy od leków obniżających ciśnienie krwi.

[bsa_pro_ad_space id=4]

Możesz poczuć przypływ energii

Istnieje bardzo niewiele naturalnych produktów spożywczych, takich jak buraki, które przy wysokiej ilości cukru zawierają stosunkowo mało kalorii. Buraki mogą pomóc poprawić Twoją wytrzymałość. Badania wykazały, że u pedałujących rowerzystów, którzy pili sok z buraków, o 15% później wystąpił okres wyczerpania.

Mózg pracuje lepiej

Gdy spożywasz buraki, twój mózg może działać lepiej, ponieważ zawierają one betainę, substancję, która jest zwykle stosowana w leczeniu niektórych chorób psychicznych i depresji. Mają też sporo tryptofanu, który koi umysł i pozytywnie wpływa na stan psychiczny.

Oczyszczają wątrobę

Buraki oczyszczają wątrobę za sprawą betainy, która zmniejsza i zapobiega nagromadzeniu się w niej tłuszczu.

Pomagają w walce z chorobami

Buraki są bogate w wiele witamin i minerałów, oraz zawierają betalainy – silne przeciwutleniacze mające właściwości przeciwzapalne, które pomogą Ci zwalczyć wolne rodniki, zapobiegając w ten sposób niektórym chorobom przewlekłym.

Naturalny sposób leczenia zaparć

Ze względu na wysoką zawartość błonnika, eksperci zalecają spożywanie buraków przy nieregularnych wypróżnieniach i zaparciach. Buraki są jednymi z tych produktów, które w porcji wielkości jednego kubka zawierają aż 4 g błonnika.

Poprawiają wzrok

Duża ilość witaminy A i beta-karotenu w burakach przeciwdziała degeneracji plamki żółtej w oku.

Twoje serce staje się zdrowsze

Niedobór potasu w organizmie jest jedną z najczęstszych przyczyn udaru, dlatego bogate w potas buraki są zalecane w kwestii poprawy stanu zdrowia serca.