Jak jedzenie buraków wpływa na Twoje ciało?

Podziel się ze znajomymi :)
 • 202
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  202
  Shares

 

 1. Buraki są nie tylko pełne niezbędnych składników odżywczych, takich jak żelazo, miedź, mangan, magnez, potas i witaminy z grupy B
 2. Są również dobrym źródłem naturalnego cukru. Właściwie są drugim co do wielkości źródłem cukru, po trzcinie cukrowej.
 3. Te słodkie warzywa korzeniowe zapewniają również pewne składniki odżywcze wzmacniające zdrowie, które ciężko znaleźć gdzie indziej.

Gdy regularnie jesz buraki.

 1. Poprawia się  krążenie i obniżaja ciśnienie krwi
 2. Możesz poczuć przypływ energii
 3. Mózg pracuje lepiej
 4. Oczyszczają wątrobę
 5. Pomagają w walce z chorobami
 6. Naturalny sposób leczenia zaparć
 7. Poprawiają wzrok
 8. Twoje serce staje się zdrowsze

Poprawiają krążenie i obniżają ciśnienie krwi

Stwierdzono, że codzienne picie soku z buraków obniża ciśnienie krwi. Badanie z 2008 roku wykazało, że osoby, które piły sok z buraków, miały ciśnienie krwi niższe o 10 mm Hg, w porównaniu z osobami pijącymi samą wodę. Mówi się, że czasem sok z buraków może być lepszy od leków obniżających ciśnienie krwi.

Możesz poczuć przypływ energii

Istnieje bardzo niewiele naturalnych produktów spożywczych, takich jak buraki, które przy wysokiej ilości cukru zawierają stosunkowo mało kalorii. Buraki mogą pomóc poprawić Twoją wytrzymałość. Badania wykazały, że u pedałujących rowerzystów, którzy pili sok z buraków, o 15% później wystąpił okres wyczerpania.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Motywator Dietetyczny

___________________________________________

Mózg pracuje lepiej

Gdy spożywasz buraki, twój mózg może działać lepiej, ponieważ zawierają one betainę, substancję, która jest zwykle stosowana w leczeniu niektórych chorób psychicznych i depresji. Mają też sporo tryptofanu, który koi umysł i pozytywnie wpływa na stan psychiczny.

 Jeżeli chcesz otrzymywać materiały dotyczącego zdrowych nawyków żywieniowych prosto na massengera kliknij w ten link : Włącz powiadomienia 

Oczyszczają wątrobę

Buraki oczyszczają wątrobę za sprawą betainy, która zmniejsza i zapobiega nagromadzeniu się w niej tłuszczu.

Rodzice muszą być świadomi  jak powinien przebiegać poród oraz pierwsze lata życia dziecka w kontekście  zmniejszenia ryzyka, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Dzieci rodzone drogą cesarskiego cięcia, prowadzone nieprawidłowo są w grupie podwyższonego ryzyka otyłości i alergii pokarmowych.  To szkolenie jest Dla przyszłych i aktualnych rodziców, którzy muszą zrozumieć jak ważne są pierwsze godziny życia dziecka.  Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

Pomagają w walce z chorobami

Buraki są bogate w wiele witamin i minerałów, oraz zawierają betalainy – silne przeciwutleniacze mające właściwości przeciwzapalne, które pomogą Ci zwalczyć wolne rodniki, zapobiegając w ten sposób niektórym chorobom przewlekłym.

Naturalny sposób leczenia zaparć

Ze względu na wysoką zawartość błonnika, eksperci zalecają spożywanie buraków przy nieregularnych wypróżnieniach i zaparciach. Buraki są jednymi z tych produktów, które w porcji wielkości jednego kubka zawierają aż 4 g błonnika.

Poprawiają wzrok

Duża ilość witaminy A i beta-karotenu w burakach przeciwdziała degeneracji plamki żółtej w oku.

Twoje serce staje się zdrowsze

Niedobór potasu w organizmie jest jedną z najczęstszych przyczyn udaru, dlatego bogate w potas buraki są zalecane w kwestii poprawy stanu zdrowia serca.

Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
 1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
 2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
 3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
 4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

 

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj


[wd_hustle id = “www”]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz