O Serce powinniśmy dbać każdego dnia, zwłaszcza po prozaicznej GRYPIE. Zdrowe napoje i przekąski, mogą znacznie poprawić jego kondycję.

– Sok z wiśni 

U badanych, którzy codziennie przez osiem tygodni pili szklankę tego napoju, odnotowano duży spadek ciśnienia krwi. Zbyt wysokie prowadzi do miażdżycy i udaru mózgu.

– Herbata z dzikiej róży

Ten owoc zawiera dużo witaminy C i działa wzmacniająco na cały organizm. Picie herbaty zmniejsza ryzyko zawału.

Jabłka

Naukowcy twierdzą, że jedzenie tych owoców działa na układ krążenia podobnie jak statyny. To leki, które m.in. obniżają poziom cholesterolu, zapobiegają rozwojowi miażdżycy i chorób wiecowych.

– Kawa

Może jest to małym zaskoczeniem, jednak kawa poprzez chwilowe podwyższenie tętna po jej spożyciu, powoduję, że serce na pewien sposób jest „ćwiczone „. Musimy jednak pamiętać, aby zachować zdrowy umiar. Kawa nie jest zalecana osobą cierpiącym na nadciśnienie.

Orzechy włoskie

Jedzenie garstki orzechów włoskich lub kilkudziesięciu gram oleju z orzecha włoskiego podczas lub po posiłku potrafi zoptymalizować jakość twojego lipidogramu i chronić przed chorobą sercowo-naczyniową.

– Oliwa z Oliwek tylko ekologiczna, nierafinowana kwasem fosforowym 

Duża zawartość, polifenoli, czyli naturalnych roślinnych przeciwutleniaczy, która znajduje się w oliwie z oliwek korzystnie wpływa na układ krwionośny, w tym serce.

Czerwone wino – wytrawne 

Za zdrowotne właściwości czerwonego wina odpowiada resweratrol, substancja, która przenika do trunku ze skórek winogron. Składnik ten pozytywnie wpływa na układ krwionośny. Mówi się o tak zwanym „paradoksie francuskim”, czyli fakcie, że Francuzi pomimo diety zawierającej tłuste pokarmy i dużo alkoholu, na tle Europy cieszą się dobrym zdrowiem.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.


Kurs wideo Naucz się jak tworzyć zdrową dietę na spalanie tkanki tłuszczowej

ceny rosną gdy licznik trafi zero 

80.00 29.00

Praktyczny przewodnik po zdrowym odżywianiu – odżywianie dla utraty wagi. TRZYMAM DIETĘ, ALE NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ z brzucha oraz ud a moje samopoczucie cały czas się pogarsza – jakie są przyczyny, co można zrobić?Kup teraz w promocji 29zł


 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________
– Zioła

Świeże zioła, zawierają dużą liczbę antyoksydantów, które wpływają na prawidłową prace serca. Co więcej, częste stosowanie ziół pomaga zmniejszyć ilość soli, która powoduje nadciśnienie.

– Ryby surowe – sushi, owoce morza itp. 

Najczęściej polecane są łososie, pełnowartościowa ryba, która zawiera bardzo, bużo kwasu omega – 3. Związek ten spowalnia starzenie komórek oraz ma działanie przeciwnowotworowe. Pomaga również zachować serce w dobrej kondycji.