Każdy z nas czytał tysiące receptur na spalanie tłuszczu, ale jest jedna, która naprawdę działa i posiada również niesamowite korzyści dla zdrowia. Oprócz spalania tłuszczu na biodrach, udach i talii, woda imbirowa może również poprawić ogólny stan zdrowia i można łatwo przygotować ten napój na co dzień w domu!

Ten niesamowicie orzeźwiający napój ma właściwości detoksykujące organizm i spala tłuszcz w krótkim czasie. Oto jak go przygotować:

Składniki:

  • cienkie plasterki imbiru
  • 1,5 l. wody
  • cytryna (opcjonalnie)

Przygotowanie:

Doprowadzić wodę do wrzenia, a następnie dodać plasterki imbiru i gotować na małym ogniu przez 15 minut. Następnie zdjąć z ognia i mieszaninę pozostawić do ostygnięcia, a następnie odcedzić i napój jest gotowy do spożycia.

Korzyści zdrowotne wody imbirowej:

Regulowanie poziomu cholesterolu

Imbir działa jako bardzo silny regulator poziomu cholesterolu, który, jak wiemy, związany jest z otyłością oraz chorobami serca i niektórymi nowotworami. Napój również obniża ciśnienie krwi i poprawia krzepliwość krwi, co czyni go doskonałym naturalnym lekarstwem na nadciśnienie lub krzepliwość krwi.

Środek przeciwzapalny

Według artykułu opublikowanego w Journal of Medicinal Food, imbir jest niesamowitym środkiem przeciwzapalnym, który może zmniejszać stan zapalny w każdej części ciała. Dlatego też woda imbirowa łagodzi stan zapalny, ból stawów i obrzęk spowodowany przez reumatyzm czy chorobę zwyrodnieniową stawów.

Silny przeciwutleniacz

Imbir jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które mogą walczyć z wolnymi rodnikami w organizmie. Wolne rodniki są bardzo niekorzystne, ponieważ są nietrwałymi cząsteczkami, które mogą doprowadzić do uszkodzenia zdrowych komórek i prowadzić do poważnych chorób, w tym raka.

Środek przeciwnowotworowy!

Woda imbirowa jest bardzo skutecznym napojem w zapobieganiu rozwojowi nowotworów, a także pomaga w ich leczeniu. Jest to zasługa przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych właściwości tej rośliny.

Warto przeczytać  Lista dodatków spożywczych uznawanych za najbardziej niebezpieczne
Z okazji 34 urodzin motywatora
Rusza
PROMOCJA Na kurs wideo "Wszystko na temat zdrowia i zdrowych nawyków żywieniowych"
Oszczędzasz 331 zł
400zł  67zł

-82.75%

Promocja trwa jeszcze
w 3 dni nauczę cię więcej na temat odżywiania i zdrowia niż przeciętna osoba uczy się w miesiąc we własnym zakresie.
Czytaj dalej

Dodatkowa tylko dzisiaj niepublikowany ebook “Atlas witamin” o wartości 19zł w prezencie.

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA