Każdy z nas czytał tysiące receptur na spalanie tłuszczu, ale jest jedna, która naprawdę działa i posiada również niesamowite korzyści dla zdrowia. Oprócz spalania tłuszczu na biodrach, udach i talii, woda imbirowa może również poprawić ogólny stan zdrowia i można łatwo przygotować ten napój na co dzień w domu!

Ten niesamowicie orzeźwiający napój ma właściwości detoksykujące organizm i spala tłuszcz w krótkim czasie. Oto jak go przygotować:

Składniki:

Przygotowanie:

Doprowadzić wodę do wrzenia, a następnie dodać plasterki imbiru i gotować na małym ogniu przez 15 minut. Następnie zdjąć z ognia i mieszaninę pozostawić do ostygnięcia, a następnie odcedzić i napój jest gotowy do spożycia.

Korzyści zdrowotne wody imbirowej:

Regulowanie poziomu cholesterolu

Imbir działa jako bardzo silny regulator poziomu cholesterolu, który, jak wiemy, związany jest z otyłością oraz chorobami serca i niektórymi nowotworami. Napój również obniża ciśnienie krwi i poprawia krzepliwość krwi, co czyni go doskonałym naturalnym lekarstwem na nadciśnienie lub krzepliwość krwi.

Środek przeciwzapalny

Według artykułu opublikowanego w Journal of Medicinal Food, imbir jest niesamowitym środkiem przeciwzapalnym, który może zmniejszać stan zapalny w każdej części ciała. Dlatego też woda imbirowa łagodzi stan zapalny, ból stawów i obrzęk spowodowany przez reumatyzm czy chorobę zwyrodnieniową stawów.

Silny przeciwutleniacz

Imbir jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, które mogą walczyć z wolnymi rodnikami w organizmie. Wolne rodniki są bardzo niekorzystne, ponieważ są nietrwałymi cząsteczkami, które mogą doprowadzić do uszkodzenia zdrowych komórek i prowadzić do poważnych chorób, w tym raka.

Środek przeciwnowotworowy!

Woda imbirowa jest bardzo skutecznym napojem w zapobieganiu rozwojowi nowotworów, a także pomaga w ich leczeniu. Jest to zasługa przeciwzapalnych i antyoksydacyjnych właściwości tej rośliny.