Gotuj ryż z olejem kokosowym, a wchłoniesz połowę kalorii i spalisz więcej tłuszczu!

Podziel się ze znajomymi :)
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Stare powiedzenie brzmi: „kaloria nie równa się kalorii”. Utrata wagi jest bardziej złożonym problemem, choć twarde dowody wskazują, że przy otyłości je się po prostu za dużo. Według USDA (tłum. Departament Rolnictwa stanów Zjednoczonych), przeciętny Amerykanin zjada 500 kalorii dziennie więcej niż potrzebuje, podczas gdy inni eksperci sugerują, iż zjada on o 100% więcej żywności niż rzeczywiście potrzebuje. Nic dziwnego że w USA jest tylu otyłych ludzi.

Na ogólnokrajowym zjeździe naukowym National Meeting & Exposition of the American Chemical Society (ACS),  Sudhair James z Kolegium Nauk Chemicznych w Sri Lance przedstawił nowy sposób na gotowanie ryżu, który powoduje zmniejszenie wchłaniania kalorii o 50-60%. Odkrył on sposób, aby skrobia z ryżu po części była nie strawna i odporna na późniejsze wchłanianie w krwiobiegu.

Większość skrobi z ryżu jest łatwo strawna i szybko konwersuje do glukozy (cukru) we krwi. Choć większość skrobi zostaje zmagazynowana w wątrobie i mięśniach w postaci glikogenu, nadmiar glukozy zostaje zmagazynowany pod postacią tłuszczu i to właśnie jest główny czynnik otyłości i wielu innych problemów zdrowotnych. Skrobia oporna (RS, ang. resistant starch) przechodzi przez jelito cienkie niestrawiona. RS może również podkręcić naturalne spalanie tłuszczu!

Olej kokosowy – tajny składnik

Zwiększenie zawartości RS w białym ryżu – technika jest bardzo prosta:

 • Dodaj 1 łyżeczkę oleju kokosowego do wrzącej wody.
 • Gdy tłuszcz się zrobi płynny, dodaj pół szklanki ryżu.
 • Gotuj 20 – 40 minut (w zależności od rodzaju ryżu).
 • Wystudzony ryż odstaw przed konsumpcją do lodówki na 12 godzin.

Powyższa procedura 10-krotnie zwiększa zawartość skrobi opornej w ryżu, w porównaniu do ryżu ugotowanego w tradycyjny sposób.

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Jak to działa

Według James’a, olej kokosowy podczas gotowania wchodzi w granulki skrobi , co sprawia, że cukier staje się odporny na działanie enzymów trawiennych, a więc nie będzie on ulegał strawieniu. Chłodzenie ryżu przez 12 godzin wiąże skrobie (amylozę) zmieniając cukier w ryżu w oporną skrobie. Ponowne odgrzewanie ryżu nie wpływa na jego poziom RS.

Prowadzone są dalsze badania w celu odkrycia, jaki rodzaj ryżu jest najlepszy, by osiągnąć maksymalną redukcję jego kalorii, a także, czy inne oleje mogą przynieść taki sam efekt.

Choć jest to dobra wiadomość dla amatorów ryżu, to tak jak w przypadku każdego innego pożywienia, nie przesadzaj. Ryż nie jest najbardziej bogaty w składniki odżywcze i jedzenie niemal samego ryżu może mieć destrukcyjny wpływ na poziom cukru we krwi, toteż pamiętaj, że dieta powinna być urozmaicona.

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

 

 
1 Komentarz

Dodaj komentarz