Bardzo często jest tak,  że zapominamy o podstawach, dlatego aby kolejna część artykuły była dla Was zrozumiała przypomnę Wam fundamenty racjonalnego podejścia do tematu zdrowego kształtowania ludzkiego ciała:

Prawidłowe nawodnienie

Niby sprawa oczywista, nasze ciało składa się głównie z wody a ubytek 1% optymalnego nawodnienia potrafi pogorszyć nasz metabolizm o blisko 10%. Co to znaczy ? Wszystkie procesy spalania tkanki tłuszczowej zaczynają działać nieprawidłowo, woda bierze udział nie tylko w spalaniu tkanki tłuszczowej ale również w detoksykacji naszej wątroby i wszystkich procesach biochemicznych naszego organizmu.

Ukryty cukier w naszym pożywieniu

Warto podkreślić, że wiele osób wie, ile ma pić wody, po przeprowadzeniu wywiadu środowiskowego okazuje się, że rzeczywiście piją wodę ale są to soki lub wody dosładzane, które zawierają syrop glukozowo fruktozowy – najgorsza forma słodzika, która obciąża wątrobę i zaburza procesy spalania tkanki tłuszczowej i prowadzi do stłuszczenia wątroby. Pamiętaj, że bułeczki, chlebki, makarony to najgorszy rodzaj rafinowanych węglowodanów, które obciążają twoją trzustkę.

Za duże wahania cukry w ciągu dnia

Piramida żywienia i sportu, którą rekomenduje nam IŻŻ ogłupia społeczeństwo karząc jeść tak duże ilości węglowodanów. Nie mówię, że węglowodany są niepotrzebne, są bardzo istotne tym bardziej dla osób aktywnych, jednak aby nasza glikemia była na prawidłowym poziomie musimy nauczyć się umieszczać prawidłowo węglowodany w naszej diecie aby spotęgować regenerację i spalanie tkanki tłuszczowej. Piramida powinna mieć co najmniej trzy odmiany dopasowane do somatotypu oraz uwzględnienie czy dana osoba jest sportowce, osobą chorą czy Kowalskim z siedzącym trybem życia. 50 lat wzrostu chorób cywilizacyjnych państw wysoko rozwiniętych niczego nie nauczyło światowych instytucji w tym FDA a w naszym kraju IŻŻ (w POLSCE plaga cukrzycy, otyłości i chorób autoagresywnych będzie szczytować wg. rokowań w 2020r. )

Nieprawidłowa flora bakteryjna

Nie będę wchodzić tutaj w szczegóły, na MD poświęcone tej tematyce było ponad 20.000 słów. Aby otworzyć jednak pewnym osobą oczy podkreślę, że teoria bilansu kalorycznego nie jest najważniejsza w spalaniu tkanki tłuszczowej, liczy się dieta bogato odżywcza i prawidłowy stan naszych jelit. Czynniki środowiskowe, stres, konserwanty, chemia, antybiotyki w pożywieniu powodują, że nasza flora jest zdegradowana i nieoptymalna. Zniszczona flora może doprowadzić nie tylko to otyłości, chorób psychicznych, alergii, autyzmu w kolejnych pokoleniach czy nieszczelnego jelita, które jak się okazuje może być przyczyną wielu chorób, przez medycynę akademicką uznawanych za nieuleczalne.

Niebawem dalszy ciąg