Wielu z nas zapewne przeżywało to nie raz. Przerzucanie się z boku na bok, wpatrywanie się w sufit. Bezsenne noce to zmora współczesnych czasów. Wpływ na nieregularny sen ma kilka czynników, takich jak depresja, stres i niepokój. Kładąc się spać nasze myśli krążą wokół pracy, problemów rodzinnych itp. Zamartwiamy się, przez co nasz umysł jest cały czas aktywny a mięśnie napięte. Brak relaksu przed snem wpływa na problemy ze spaniem. Duże znaczenie na ten stan mają również zażywane lekarstwa min. przeciwbólowe, przeciwhistaminowe czy leki na nadciśnienie i problemy sercowe.

Mamy znakomity przepis na naturalną herbatę nasenną, która w przeciwieństwie do niektórych leków farmaceutycznych nie powoduje niepokoju oraz częstych wizyt w toalecie!

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Bananowa herbata z dodatkiem cynamonu.

Ważne jest, aby banan był z ekologicznej uprawy. Tylko organiczne banany pozbawione pestycydów, dadzą pożądany efekt. Jak to działa? Banany, zwłaszcza skórki, dostarczają dużą dawkę magnezu i potasu, który doskonale rozluźnia napięte mięśnie. Przygotowanie tej herbaty zajmuję 10 minut, to naprawdę nie wiele a w zamian otrzymamy zdrowy i nieprzerwany sen.

Składniki

  • 1 banan organicznych
  • 1 mały garnek wody
  • Szczypta cynamonu (opcjonalnie)

Wystarczy obciąć końcówki banana i w całości wrzucić go do garnka z gotującą się wodą. Gotować 10 minut, przelać do kubka i dodać cynamonu.  Wypić, 1 h przed snem.

Ugotowanego banana można oczywiście wykorzystać, doskonale smakuje na ciepło lub na zimno, jako dodatek do porannego śniadania.