Herbata bananowo cynamonowa – lepsza niż tabletki nasenne!

Podziel się ze znajomymi :)
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Wielu z nas zapewne przeżywało to nie raz. Przerzucanie się z boku na bok, wpatrywanie się w sufit. Bezsenne noce to zmora współczesnych czasów. Wpływ na nieregularny sen ma kilka czynników, takich jak depresja, stres i niepokój. Kładąc się spać nasze myśli krążą wokół pracy, problemów rodzinnych itp. Zamartwiamy się, przez co nasz umysł jest cały czas aktywny a mięśnie napięte. Brak relaksu przed snem wpływa na problemy ze spaniem. Duże znaczenie na ten stan mają również zażywane lekarstwa min. przeciwbólowe, przeciwhistaminowe czy leki na nadciśnienie i problemy sercowe.

Mamy znakomity przepis na naturalną herbatę nasenną, która w przeciwieństwie do niektórych leków farmaceutycznych nie powoduje niepokoju oraz częstych wizyt w toalecie!

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

___________________________________________

Bananowa herbata z dodatkiem cynamonu.

Ważne jest, aby banan był z ekologicznej uprawy. Tylko organiczne banany pozbawione pestycydów, dadzą pożądany efekt. Jak to działa? Banany, zwłaszcza skórki, dostarczają dużą dawkę magnezu i potasu, który doskonale rozluźnia napięte mięśnie. Przygotowanie tej herbaty zajmuję 10 minut, to naprawdę nie wiele a w zamian otrzymamy zdrowy i nieprzerwany sen.

Składniki

 • 1 banan organicznych
 • 1 mały garnek wody
 • Szczypta cynamonu (opcjonalnie)

Wystarczy obciąć końcówki banana i w całości wrzucić go do garnka z gotującą się wodą. Gotować 10 minut, przelać do kubka i dodać cynamonu.  Wypić, 1 h przed snem.

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

Ugotowanego banana można oczywiście wykorzystać, doskonale smakuje na ciepło lub na zimno, jako dodatek do porannego śniadania.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz