Wielu z nas zapewne przeżywało to nie raz. Przerzucanie się z boku na bok, wpatrywanie się w sufit. Bezsenne noce to zmora współczesnych czasów. Wpływ na nieregularny sen ma kilka czynników, takich jak depresja, stres i niepokój. Kładąc się spać nasze myśli krążą wokół pracy, problemów rodzinnych itp. Zamartwiamy się, przez co nasz umysł jest cały czas aktywny a mięśnie napięte. Brak relaksu przed snem wpływa na problemy ze spaniem. Duże znaczenie na ten stan mają również zażywane lekarstwa min. przeciwbólowe, przeciwhistaminowe czy leki na nadciśnienie i problemy sercowe.

Mamy znakomity przepis na naturalną herbatę nasenną, która w przeciwieństwie do niektórych leków farmaceutycznych nie powoduje niepokoju oraz częstych wizyt w toalecie!

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Bananowa herbata z dodatkiem cynamonu.

Ważne jest, aby banan był z ekologicznej uprawy. Tylko organiczne banany pozbawione pestycydów, dadzą pożądany efekt. Jak to działa? Banany, zwłaszcza skórki, dostarczają dużą dawkę magnezu i potasu, który doskonale rozluźnia napięte mięśnie. Przygotowanie tej herbaty zajmuję 10 minut, to naprawdę nie wiele a w zamian otrzymamy zdrowy i nieprzerwany sen.

Darmowy webinar już dzisiaj o 21:00

Wprowadzenie do zdrowych nawyków żywieniowych 

Będzie niespodzianka 
Darmowa rejestracja

Składniki

  • 1 banan organicznych
  • 1 mały garnek wody
  • Szczypta cynamonu (opcjonalnie)

Wystarczy obciąć końcówki banana i w całości wrzucić go do garnka z gotującą się wodą. Gotować 10 minut, przelać do kubka i dodać cynamonu.  Wypić, 1 h przed snem.

Ugotowanego banana można oczywiście wykorzystać, doskonale smakuje na ciepło lub na zimno, jako dodatek do porannego śniadania.

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA