Pospolita przyprawa, która blokuje namnażanie komórek rakowych i zabija pasożyty

Podziel się ze znajomymi :)
 • 266
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  266
  Shares

A co, jeśli istnieje roślina, która może odbudować ściany jelit poprawiając zarazem trawienie, niszczy komórki rakowe, minimalizuje ryzyko ataku serca i wspomaga odchudzanie? Zakładam, że chcielibyście czegoś o niej się dowiedzieć, prawda?

Pieprz cayenne – sproszkowany owoc papryki rocznej („Capsicum annuum„) – od wieków była wykorzystywana jako doskonała przyprawa kulinarna, a być może jest najcenniejszą rośliną leczniczą, ze względu na niżej wymienione właściwości. 

Ostre papryczki (Kapsaicyna) są idealną profilaktyką antynowotworową 

Badania naukowe dowiodły, że bogate w witaminy A, C i B-kompleks, a także w wapń i potas papryczki cayenne mogą odbudować tkanki w żołądku i usprawniają perystaltykę jelit. Ponadto, papryczki te działają jak katalizator i zwiększają skuteczność innych ziół i metod leczenia raka.

Czy kiedykolwiek podczas jedzenia ostrych chipsów i salsy „wyszczypało i wykręciło” Cię w nosie? Pieprz cayenne rozgrzewa ciało i stymuluje wydzielanie śluzu z dróg oddechowych. Jeśli kiedykolwiek jadłeś świeżą ostrą papryczkę, przekonałeś się na własnej skórze, że oczyszcza zatoki i powoduje pocenie się. 

W 2004 roku, Sanjay Srivastava K. i jego współpracownicy (University of Pittsburgh School of Medicine) przeprowadzili badania, podczas których zdrowe i nowotworowe komórki trzustki poddali działaniu kapsaicyny – aktywnego składnika cayenne. Stwierdzili oni, że związek ten zakłóca funkcję mitochondriów i indukuje apoptozę (śmierć komórki) komórek nowotworowych bez wpływu na prawidłowe komórki trzustki! Wyniki badań zostały opublikowane w kwietniu 2005 roku, w wydaniu  Innovations Report, w którym dr Srivastava stwierdziła: „Nasze wyniki wskazują, że kapsaicyna jest silnym środkiem przeciwnowotworowym, indukuje apoptozę komórek nowotworowych i nie powoduje znacznych szkód wśród normalnych komórek trzustki, co potencjalnie wskazuje na możliwość wykorzystania tego środka w celu leczenia raka trzustki.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Sposób na robaki nowotworu prostaty

W artykule zatytułowanym „Według badań, ostra papryka zabija komórki rakowe prostaty” dr Soren Lehmann z Cedars-Sinai Medical Center i UCLA School of Medicine stwierdziła: „Kapsaicyna dziesiątkuje komórki raka prostaty. Aż 80% komórek rosnącego raka prostaty u myszy zginęło w wyniku apoptozy. „Naukowcy w Japonii wykazali również, że pieprz cayenne może znacznie spowolnić rozwój nowotworu prostaty i jest doskonałym dodatkiem do alternatywnego leczenia raka dla tego typu nowotworu. ‚

Wypowiedź  dr. John R. Christopher z 2016r.  „W ciągu mojej trwającej 35 lat praktyki lekarskiej, nigdy nie straciłem pacjenta z powodu ataku serca. A to dlatego, że przytomnym, z zachowanym oddechem pacjentom podawałem herbatę z pieprzu cayenne (1 łyżeczka na szklankę gorącej wody).

Oprócz doznań smakowych, pieprz cayenne okazuje się przydatny w leczeniu otyłości. Wyniki jednego badania wykazały, że spożycie 10 gramów pieprzu cayenne z posiłkami obniża apetyt i zwiększa metabolizm tłuszczów.

Wiele osób ma w robaki lub inne pasożyty Jednym z prostszych sposobów na pozbycie się ich jest napój z pieprzu cayenne pity jako codzienny nawyk. Napełnij szklankę wodą lub sokiem, a następnie dodaj 1/4 łyżeczki pieprzu cayenne, w kolejnym kroku dobrze wymieszaj i wypij.

Jak widać, moc lecznicza pieprzu cayenne jest zadziwiająca. Oczywiste zatem, że jest to „cudowna przyprawa„, której właściwości zdrowotne są udowodnione naukowo! Według dr Richard Schulze: „Jeśli chcesz w swoim życiu wesprzeć się tylko jedną rośliną leczniczą, postaw na pieprz cayenne. Nic innego się z nim nie równa” 

UWAGA !

Jeżeli masz wrzody żołądka, nietolerancje kapsaicyny lub zabrania ci lekarz prowadzący, absolutnie nie stosuj tej przyprawy 

 

 

Jeżeli zainteresował cię tan temat zapraszam na kurs wideo  „Naucz się jak tworzyć zdrową dietę na spalanie tkanki tłuszczowej” , kurs wideo uszykowałem dla Was razem z dziewczynami z Medfood, światowej klasy dietetycy

 

Kurs wideo zawiera:

 • 90 min filmów na życzenie
 • Całkowity dożywotni dostęp
 • 10 infografik e-book
 • 2 Magazyny PREMIUM e-book
 • E-book z transkryptem ze szkolenia
 • Dostęp na urządzeniach mobilnych i telewizorach
 • Certyfikat ukończenia
 • Darmowe uaktualnienia kursu (raz w miesiącu nagrywana jest nowa lekcja)
 • Cena zł 19.99 KUP TERAZ

Kurs dostępny w tej cenie jeszcze przez 9 godzin

Zobacz darmowy fragment tego kursu. Kliknij tutaj 1 Komentarz

Dodaj komentarz