Lęk przed staniem się babochłopem

Boisz się, używać zbyt ciężkich ciężarków, bo wyobrażasz sobie, że Twoje mięśnie urosną za bardzo i będziesz źle wyglądać. Nie obawiaj się Twoje mięśnie nie wystrzelą nagle od płatków uszu aż po pięty. Jeśli chcesz, aby Twoje mięśnie nabrały naturalnych kształtów chwyć po hantle 10-15 kilogramowe. Machanie ciężarkami o wadze Twojego telefonu nie ma najmniejszego sensu.

Lęk przed robieniem głupich min

To naturalne, gdy podnosisz ciężarki Twój wyraz twarzy się zmienia. Musisz uświadomić sobie, że każdy, ktoś przychodzi na siłownię i się nie obija robi czasami dziwne miny. Pomyśl, że bez brzydkiej miny nie ma ładnych mięśni.

Obsesja na tle mięśni brzucha

Przestań myśleć, że musisz poświęcić połowę swojego czasu na siłowni mięśniom brzucha. Trzy albo cztery serie po 15-20 powtórzeń (z użyciem oporu lub bardziej wymagających technik) kilka razy w tygodniu w zupełności wystarczą. Pozostałą ilość czasu poświęć reszcie mięśni oraz ogólnemu spalaniu tłuszczu.

Zbyt intensywne ćwiczenie brzucha

Co prawda punkt 1 mówi, aby używać większych ciężarów, ale brzuch jest wyjątkiem. Pozostań przy ćwiczeniach, które pozwolą zrobić ci 15 – 20 powtórzeń, nie używaj ciężarów przy ćwiczeniach mięśni bocznych brzucha. Zamiast nich ćwicz boki brzucha robiąc skłony boczne na desce. Talia zbudowana jest z mięśni im intensywniej je ćwiczysz tym bardziej rosną i talia nie wygląda wtedy zgrabnie. Najlepiej kształtujesz brzuch robiąc ćwiczenia funkcjonalne i stabilizację.

Ćwiczenie na piłce BOSU

Ćwiczenia na tym rekwizycie są dobre, ale dla osób, które ćwiczą równowagę lub dla osób rehabilitujących się. Podnoszenie ciężarów na niestabilnej powierzchni, wcale nie wzmaga pracy mięśni, balansowanie nie jest typem pracy mięśni, która je buduje. Ćwiczenie na BOSU powoduje jedynie, że mięśnie męczą się szybciej i wcześniej porzucasz dokończenie serii. Unikasz w ten sposób najważniejszych powtórzeń, końcowych, które najbardziej wpływają na wzrost tkanki mięśniowej.

Za dużo biegania

Podczas intensywnego biegu, powstaje deficyt kalorii, spalamy w tedy nie tylko tłuszcz, ale i mięsne. Ciało staje się wtedy wychudzone i pozbawione kształtów. Istnieją o wiele lepsze sposoby na pozbycie się tłuszczu. Pójście na żwawy spacer z samego rana świetnie spala tłuszcz, a oszczędza mięśnie.

Jednostajność w ćwiczeniach 

Jest nie rozwojowe dla mięśni, ciało adaptuje się do ćwiczeń, bez względu na to, czy jest to aerobik czy podnoszenie ciężarów. Niektóre z pań ćwiczą to samo przez lata. Układ nerwowy i mięśniowy jest tak przygotowany do swojej rutyny, że kosztuje go to minimalną ilość energii.

Brak stałości w ćwiczeniach

Z kolei niektóre panie zbyt szybko rezygnują z jednego typu ćwiczeń. Nie widząc natychmiastowego efektu, przerzucają się na inny typ praktyki. Ich ćwiczenia są chaotyczne i przynoszą mizerne rezultaty. Takie panie powinny poszukać dla siebie przemyślanego, dobrze zaplanowanego programu, który będą mogły zmienić nie wcześniej, niż za 4-6 tygodni.

Lęk przed jedzeniem

Jest praktycznie niemożliwe, żeby przytyć (bez względu na to, co jesz) w okresie godziny po twoim treningu. Ma to związek z insuliną, hormonem, który transportuje glukozę i aminokwasy. Insulina ma wybór – albo transportuje je do mięśni i wbudowuje w ich tkankę, albo magazynuje w tkance tłuszczowej i wątrobie. Ten wybór jest determinowany przez ćwiczenia. Krótko po treningu wybierana jest opcja pierwsza.

Nie właściwe śniadanie

Jeśli jesz śniadanie w pośpiechu i jest to kromka chleba lub tost z masłem, to nie wnosisz zbyt wiele do swojego życia. Wręcz szkodzisz swojemu organizmowi, który czeka na dostarczenie mu składników odżywczych i paliwa na cały poranek. Nastaw wcześniej budzik tak abyś w spokoju przygotowała śniadanie z odpowiednią ilością białka i węglowodanów.

Ćwiczenia cardio

Większość odchudzających osób uważa, że ćwiczenia cardo to najszybsza droga do upragnionej sylwetki, niestety w rzeczywistości tak nie jest. Najwięcej kalorii spalają mięśnie, to podczas ćwiczeń siłowych spalmy najwięcej tkanki tłuszczowej. Potwierdza to Alexander Koch, który jest profesorem na Uniwersytecie Lenoir Rhyne. Twierdzi, że ćwiczący na siłowni spalają więcej kalorii i w szybszym tempie uzyskają pożądany kształt ciała niż Ci, którzy korzystają tylko z Aerobiku czy Pilates.

Samo machanie nic nie da

Jesteś na siłowni i sięgasz po najlżejsze hantle, robisz wiele powtórzeń, ale niestety nie przyniesie to pożądanych efektów. Twoje mięśnie potrzebują dużego obciążenia, aby wygenerowały odpowiednio duże spalanie kalorii. Nie odbieraj mięśniom tej przyjemności i zacznij je używać.

Brak posiłku przed treningiem

To jeden z największych błędów, jakie możesz popełnić. Post przed wysiłkiem to nie najlepszy pomysł, potrzebujesz siły i energii, aby wykonać ciężką prace. Jedynie trening na pełnych obrotach przyczyni się do spalania tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia w pojedynkę

Wiele badań potwierdza, że ćwiczenia w grupie jest o wiele korzystniejsze niż w pojedynkę. Oprócz pożywienia do spalania tkanki tłuszczowej potrzebna jest motywacja na każdym treningu. Dołącz do grupy gdzie będziesz dzielić się motywacją i pozytywną energią z innymi a podczas gorszych dni, czerpać motywacje od innych!

Stres opóźnia spalanie tłuszczu

Zapewne każdy o tym wie, jednak musimy przypomnieć sobie o tym od czasu do czasu. Stres nie tylko jest wyniszczający dla naszego zdrowia, ale przede wszystkim utrudnia spalanie tkanki tłuszczowej. Stres zabiera motywację i chęć walki o każdy spalony gram tłuszczu. Naucz się kontrolować stres! Ciągle staraj się być wyluzowaną i spokojną. Stres jest do zwalczenia, nie zapomnij o tym i walcz!

Napoje, Light

Badania, które ukazały się znanym i popularnym czasopiśmie „American Journal of Public Health” dowodzą, że napoje light nie są jeszcze na tyle atrakcyjne pod względem kalorycznym jak myśli większość osób, która je pije, nie idź na skróty i po prostu przerzuć się na czystą, krystaliczną wodę!

Strach przed treningiem siłowym

Pamiętaj, że siłownia nie zrobi z Ciebie babochłopa, jeżeli w diecie masz odpowiednio niską liczbę kcal. do swojej wagi, efekty zmiany ciała będą niesamowite. Podczas godziny treningu siłowego spalasz o 200% więcej kcal. niż podczas godziny biegu. Dużo szybciej chudniesz i przyspieszasz metabolizm. Trening z obciążeniem zapewni ci smukłą sylwetkę i jędrne pośladki. Ukierunkowane ćwiczenia z obciążeniem pozwalają wzmocnić nogi, plecy oraz skorygować wadę postawy.