Muszę wrócić do prostszego języka bo zagalopowałem się w technicznym języku.
Teraz będzie po ludzku !
Chcecie być zdrowi a przy okazji mieć piękne ciało ?

1. Odbudowa układu pokarmowego

– Nawiąż kontakt wzrokowy z jedzonym pokarmem (trawienie zaczyna się w nerwie wzrokowym )
-Poczekaj aż poleci przysłowiowa ślinka, dopiero zacznij jeść, nie spiesz się (nasza ślina trawi wstępnie pokarm, głownie węglowodany – amylaza ślinowa )
– Gryź dokładnie, wymieszaj pokarm ze śliną, nie popijaj
– Warto stosować jedzenie rozdzielne (węgle + tłuszcz lub białko + tłuszcz) szybsze trawienie. Godziny około treningowe rządzą się swoimi prawami.
– Upewni się, że masz prawidłowe ph kwasów żołądkowego, w pewnych przypadkach pomagają kwaśne produkty (ocet winny, woda z cytryną) ale dla zaniedbanego żołądka długoletnimi harcami polecam Betaina HCL
– Jeżeli często chorujesz lub stosujesz antybiotyki, leki przeciwbólowe, zobojętniające kwas żołądkowy lub trening przekraczający 90% tętna maksymalnego warto zastanowić się nad profilaktyczną probiotykoterapią.

2. Eliminacja szkodliwych pokarmów

– W pierwszej kolejności musimy nauczyć się czytać etykiety  i eliminować produkty, które mają w swoim składzie : syrop glugozowo – fruktozowy, kwasy tłuszczowe trans
– Wiele badań pokazuje, że stosowanie dużych ilości Kazeiny (nabiał) sprzyja rozwojowi nowotworu wątroby
– Warto wyeliminować gluten, ale głównie chodzi mi o gliadynę, która znajduje się w pszenicy. Mimo, że owies, orkisz i inne mąki zawierają gluten nie jest on aż tak szkodliwy jak gliadyna w pszenicy.
Konserwanty znajdujące się, w przetworzonych produktach bardzo mocno niszczą naszą florę jelitową.

3. Dostarczenie wartościowych produktów

– Głównie chodzi mi o wplatanie do swojej diety szejków  na bazie zielonych warzyw dla początkujących miłośników zielonego szaleństwa. Warto pamiętać, że takie szejki zaczyna się pić od 100 ml po 3/4 dnia wypijamy 200ml kolejne 3/4 dni 300 aż dojdziemy np. do 700 ml tak jak jak pije. Znam osoby co jadły słabo i nagle zaczęły pić takie szejki i to w ilościach 700/800 ml po czym rozwolnienie, ból jelit, żołądka, wątroby, czarny kał i więcej złego niż pożytku. Warto zmienić nawyki a nie stosować gotowe diety !

Wszystkie inspiracje dietetyczne znajdziecie tutaj : #motywatorfood

Post udostępniony przez Damian Wiatrowski (@motywator.tv)

4. Optymalny trening

 Nie ważne czy trenujesz sporty sylwetkowe, zespołowe czy chodzisz na zajęcia grupowe, najważniejsze jest aby pamiętać o prawidłowej technice wykonywanych ćwiczeń oraz uzupełnianie treningu elementami ćwiczeń funkcjonalnych i stabilizacją