5 najpotężniejszych antybiotyków, które nie wymagają recepty

Podziel się ze znajomymi :)
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj

1. Surowy Miód

Miód jest naprawdę niesamowity! Najlepiej kupować go z lokalnych źródeł. Naturalny, surowy miód jest pełen aminokwasów, witamin z grupy B, minerałów, enzymów, przeciwutleniaczy i związków przeciwbakteryjnych. Surowy miód zawiera także pyłek pszczeli i propolis, które przyczyniają się do podwyższania jego skuteczność jako środka uodporniającego, na gojenie ran i antybiotyku.

Surowy miód ma dość imponujące spektrum zastosowań:

 • zmniejsza kaszel
 • zmniejsza powikłania pooperacyjne (np. po zabiegu usuwania zaćmy)
 • działa przeciwbólowo (np. po usunięciu migdałków)

Surowy miód jest także skuteczny przeciwko szczepom MRSA (opornych na metycylinę Staphylococcus aureus). Dowody wskazują, że Miód Manuka z Nowej Zelandii ma najwyższą zawartość methylglyoxalu – substancji czynnej w miodzie, która posiada silne działanie przeciwbakteryjne wobec MRSA.

 Wiele badań pokazuje, że miód na ogół wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne, jak podano powyżej. Miód jest niesamowity, a jeśli szukasz pomocy w leczeniu MRSA, zdecyduj się na Manuka.

Jak zadbać o jelita i zmniejszyć ryzyko, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Czy istnieje probiotyk na odchudzanie ?Zapraszam tutaj

2. Olej z oregano

Dowiedziono, że olejek z oregano ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybiczne, jak również antyoksydacyjne. Jest również skutecznym środkiem dezynfekującym.

W sezonie przeziębień i grypy, zaleca się przyjmować profilaktycznie 1, 500mg  dziennie pod postacią kapsułek, a przy ostrych infekcjach 3, 500 mg dziennie (w podzielonych dawkach). Można również rozważyć stosowanie 1-2 kropli olejku z oregano rozcieńczonego w łyżeczce innego oleju (oliwa, olej kokosowy, migdałowy) na miejscowe ogniska grzybicy. Kilka kropel dodanych do inhalacji może pomóc zmniejszyć przekrwienie zatok i zakażenie.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
 1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
 2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
 3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
 4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?

___________________________________________

 

3. Olej kokosowy

Cieszący się dużym zainteresowaniem olej kokosowy posiada właściwości przeciwbakteryjne, głównie za sprawą kwasów tłuszczowych takich jak laurynowy, dekanowy i kaprylowy.

Olej kokosowy jest świetny w leczeniu wszelkiego rodzaju zakażeń skóry (nawet egzemy – atopowego zapalenia skóry). Staphylococcus aureus jest jedną z najbardziej typowych bakterii żyjących na skórze, dość odporną na standardowe leki, mimo to olej może sobie z nią poradzić! Ponadto zmniejsza wyprysk, dzięki czemu można ograniczyć stosowanie antybiotyków i sterydów.

 

4. Czosnek

Posiada spektrum właściwości przeciwbakteryjnych. Miejscowo olej z czosnku może być stosowany przy zakażeniach grzybiczych. W 90-cio dniowym badaniu z wykorzystaniem wyciągu z czosnku wykazano, że stosowanie go znacznie skraca czas trwania choroby.

 

5. Jeżówka (Echinacea purpurea i Echinacea angustifolia)

Warto mieć to zioło pod ręką w początkowych stadiach przeziębienia i grypy. Jeżówka posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i antyseptyczne. Znajdujące się w niej polisacharydy aktywują odporność organizmu.

Nie zaleca się przyjmowania jeżówki w profilaktyce. Najlepiej stosować ją w leczeniu objawów związanych z zakażeniem dróg oddechowych

 

 

 

 

Rodzice muszą być świadomi  jak powinien przebiegać poród oraz pierwsze lata życia dziecka w kontekście  zmniejszenia ryzyka, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Dzieci rodzone drogą cesarskiego cięcia, prowadzone nieprawidłowo są w grupie podwyższonego ryzyka otyłości i alergii pokarmowych.  To szkolenie jest Dla przyszłych i aktualnych rodziców, którzy muszą zrozumieć jak ważne są pierwsze godziny życia dziecka.  Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?


[wd_hustle id = „www”]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz