Niezależnie od tego, co znajduje się w Twojej diecie, wiele z nich warto dodać do swojego życia.

Wspólny dodatek ‘bazowy’ składa się z preparatów wielowitaminowych, oleju rybiego, witaminy D i koenzymu Q10.  Oczywiście, wszystko to jest bardzo ważne, ale stanowi tylko fundament idealnego planu zdrowotnego.

Oto lista 5 suplementów których prawdopodobnie nie bierzesz, ale zdecydowanie powinieneś rozważyć ich wprowadzenie do swojej codziennej diety:

Aktywatory AMPK

Dwa ekstrakty roślinne- Jiaogulan (Gynostemma pentaphyllu) oraz trans-tiliroside aktywują enzym AMPK (monofosforan adenozyny- wyzwalanej przez białka kinazy).

Aktywacja AMPK ma  kilka efektów takich jak: wyłączenie sygnałów, które powodują uszkodzenia związane z wiekiem (witalność i dłuższa żywotność), zmniejszenie zapasów tłuszczu, produkowanie nowych mitochondrii w celu zwiększenia energii, aktywacja także przyczynia się do utrzymania odpowiedniego poziomu cukru i cholesterolu we krwi nawet jeśli są już w normie.

Ekstrakt z kory sosny

Ekstrakt z kory sosny zawiera procyanidiny i flawonoidy które działają na różne aspekty zdrowia.

Wyciąg z kory sosny zapewnia piękno od wewnątrz, odmładza, nawilża skórę oraz nadaje jej odpowiedni koloryt.  Pomaga zachować zdrowie oraz utrzymać odpowiednie ciśnienie i poziom cukru we krwi. Wykazano, że przyśpiesza leczenie powikłań cukrzycowych oczu i problemów skórnych. Ponadto, ekstrakt z kory nie tylko chroni komórki mózgu przed uszkodzeniem ale może także pomóc w problemach z pamięcią i skupieniem.

Fosfatydyloseryna (PS)

Jest głównym składnikiem kory mózgowej, niezbędnym dla zdrowych komórek i funkcji układu nerwowego.  Mówiąc dokładniej, obsługuje błony komórek nerwowych w mózgu w celu optymalnego skupiania się i pamięci. Dodatkowa zdolność PS może być szczególnie przydatna u dzieci z ADHD, jak wykazano, zmniejsza niektóre z objawów choroby, takie jak brak uwagi i pamięci krótkotrwałej. Poza tym, PS poprawia nastrój i pomaga w radzeniu sobie ze stresem!

Niagen

Dinukleotydu nikotynamidoadeninowego (NAD +) znajduje się w każdej komórce ciała i przyczynia się do zwiększenia młodość i długowieczność poprzez aktywację sirtuiny

Aktywacja sirtuiny daje wiele korzyści dla zdrowia, moduluje metabolizm i sprzyja redukcji zapasów tłuszczu, daje  energię i  zwiększa wytrzymałość pomagając uwalniać paliwo z glukozy, redukuje powstawanie amyloidu (blaszki) gromadzącej się np. u osób chorych na Alzheimera.

Niagen to opatentowany składnik, który jak wykazano, pomaga zwiększyć poziomy komórkowe NAD + w organizmie.

Chlorofilina

Chlorofilina jest mieszaniną soli sodowo- miedziowych pochodzących od chlorofilu. Ma różne właściwości ochronne które odgrywają duże znaczenie, ponieważ jesteśmy narażeni na działanie toksyn środowiskowych na co dzień.

Chlorofilina wykazuje zdolność do wiązania i usuwania z organizmu toksyn oraz chroni narządy jak np. wątroba przed uszkodzeniami np. aflatoksynami.

W odniesieniu do funkcji komórkowych powoduje, że nieprawidłowe komórki giną (apoptoza), hamuje rozprzestrzenianie się zainfekowanych komórek poprzez aktywacje e-kadheryny i zmniejsza powstawanie nowotworów poprzez zmniejszenie przepływu krwi do niebezpiecznych komórek.

Chlorofilina może również pomóc utrzymać prawidłowy poziom leukocytów oraz zwiększyć funkcje układu immunologicznego.

Część z was, może już  bierze niektóre bądź wszystkie z tych suplementów. Jeśli tak- wspaniale. Mam nadzieje, że już potwierdziły swoje właściwości. Tym którzy jeszcze ich nie brali- mam nadzieje, że przekazałem jasno korzyści jakie wiążą się ze spożywania tych suplementów.

Oczywiście, każdy człowiek jest pod względem biochemicznym niepowtarzalny, a także ma różne problemy zdrowotne i cele, więc trzeba zadać sobie pytanie, co to jest a następnie sprawdzić  która komplementacja składników odżywczych będzie dla niego odpowiednia.