KOLEJNY DOWÓD NA TO, ŻE LUDZIE ZAMIAST SZUKAĆ  ROZWIĄZANIA NA SWOJE PROBLEMY ZDROWOTNE U PODSTAW SIĘGAJĄ PO WYSZUKANE METODY ZAPOMINAJĄC O TAKICH FUNDAMENTACH JAK :

Pamiętajmy, że zmiana nawyków to nie sprinty tylko maraton który trwa do końca życia

  • umiarkowana aktywność fizyczna – już 4500 lat temu w medycynie dalekiego wschodu jasno pisano, aby utrzymać zdrowie w nienagannej kondycji należy wzbudzić „ogień trawienny ” tłumacząc na współczesny język, pobudzić nasze trawienie w taki sposób aby wszystko co jemy było wchłaniane i przeznaczane na samoregenerację naszego ciała.aid1945147-728px-Lose-Weight-With-Water-Step-21
  • nie palenie papierosów – jedzenie przetworzone, słodycze, alkohol w porównaniu z papierosami to pikuś! Poprzez systematyczne palenie wprowadzamy do naszego organizm arszenik, benzen, benzopiren, metale ciężkie (np. ołów, kadm), cyjanowodór są to śmiertelne substancje, które zabijają cię powoli, skutecznie i systematycznie! Palenie powoduje w naszym organizmie stany zapalne, wyniszczanie witamin i minerałów robią, że jesteśmy wyjałowionym wrakiem człowieka. Najczęstsza przyczyna zawałów serca, udarów mózgu są wieloletnie stany zapalne arterii tętniczych, odkładanie złogów wapniowych.
    ff
  • nie jedzenie przetworzonej żywności  – rafinowane cukry, utwardzone tłuszcze i konserwanty … ta trójca nie tylko, że nie dostarcza do naszego organizmu żadnych witamin i minerałów to wyciąga z naszych kości i tkanek witaminy i minerałów, a szczególnie witaminy B, bez której rozkład cukrów w ogóle nie jest możliwy. Zasada jest prosta: im więcej jesz słodyczy, tym więcej twój organizm potrzebuje witaminy B, wapnia, fosforu, magnezu i chromu, żeby to wszystko przetrawić.aid984029-728px-Diet-Step-11
  • Brak świadomości na temat jedzenia – dużo łatwiej było by zadbać nam o zdrowie jak na poziomie szkoły podstawowej uczono nas jak wytwarzana jest współczesna żywność i jak potężny wpływ na nasz życie ma zbilansowana racjonalna dieta. Hipokrates powinien być podawany jako ikona i wzór do naśladowania!aid1945147-728px-Lose-Weight-With-Water-Step-21

 

JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZE CHOROBAMI ? WSKAZÓWKA 1/10

aid1945147-728px-Lose-Weight-With-Water-Step-14
Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

Jak już jesteśmy przy podstawach powinniśmy uświadomić sobie, że dobrze nawodniony organizm, prawidłowo zakwaszony żołądek i prawidłowa flora bakteryjna pozwala nam zoptymalizować procesy biochemiczne, które odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie naszego układu odpornościowego,  układu nerwowego, hormonalnego, enzymatycznego itd.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Systematyczne picie wody , jedzenie kiszonek oraz produktów typu SUPER FOODS jest bardzo istotne, ponieważ na poziomie komórkowym pomaga m.in.:

– Regulować temperaturę ciała i ciśnienia krwi.

– Przenosi witaminy rozpuszczalne w wodzie i składniki mineralne.

– Wspomaga prawidłowe działanie narządów wewnętrznych.

– Przepłukuje nerki.

– Pomaga usunąć z organizmu szkodliwe produkty przemiany materii z organizmu.

– Utrzymuję równowagę elektrolitową.

– Pomaga w usuwaniu nadmiaru sodu odpowiedzialnego za utrzymanie się płynów.

– Wspomaga proces odchudzania.

– Nawilża skórę, nadając jej miękkość, gładkość i jędrność.

  • Zakwasza żołądek
  • Działa bakteriobójczo
  • doprowadza do homeostazy nasze jelita

aid1945147-728px-Lose-Weight-With-Water-Step-3-Version-4