Marchewka to pożywne warzywo bogate w witaminę A i Karoten, które są ważne dla zdrowych oczu. Ponadto marchewka to źródło witaminy B, C i K oraz różnego rodzaju minerałów: żelaza, potasu, magnezu, wapnia i fosforu.

Oprócz walorów smakowych jest doskonała do wzmocnienia układu odpornościowego, pomaga również na problemy z zalegająca flegmą.

Jednak najciekawsze jest to, iż posiada ona właściwości, które pomagają zwalczyć choroby układu oddechowego takie jak: kaszel, przeziębienie, zapalenie oskrzeli czy astmę.

Oto przepis na naturalny syrop, który leczy kaszel i pomoże usunąć wydzielinę z płuc. Doskonały dla dorosłych jak i dzieci.

BADANIA

Izraelscy naukowcy odkryli, że spożywanie 64 mg karotenu (w tym badaniu uzyskanego z glonów z rodzaju Dunaliella) przez tydzień zapobiegło objawom astmy wysiłkowej u ponad połowy z 38 badanych pacjentów. Ten sam zespół odkrył również, że codzienne przyjmowanie 30 mg likopenu złagodziło objawy astmy u 55% pacjentów z astmą wysiłkową.

2
Składniki:

  • 1/2 kg marchwi
  • 3-4 łyżki miodu

Sposób przygotowania

Obrać marchewkę i pokroić w kawałki. Gotować aż marchewka będzie miękka, wyciągnąć z wody i zblendować.  Do wody, w której gotowała się marchewka dodać miodu. Tak przygotowany wywar połączyć z puree z marchewki. Odstawić do wystygnięcia.

Tak przygotowany syrop pić 3-4 łyżki, w ciągu dnia. Już po 2 dniach można zauważyć poprawę.