Jeśli Twoja głowa jest ciągle zaprzątnięta tym, co masz jeść żeby odżywiać się zdrowo mamy dla Ciebie 5 produktów, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni. Dodaj te przedmioty do spiżarni i bądź spokojny o swoje zdrowie.

1. KURKUMA
Nieograniczone są korzyści płynące z posiadania tego produktu. Możesz nią uspokoić rozstrój żołądka, a także zwiększyć produkcje kolagenu w skórze i stawach. Dodawaj ją do jajecznicy i innych dań. Musisz pamiętać, iż czarny pieprz pomaga przy wchłanianiu jej przez nasz organizm.

 

2. SOCZEWICA
W konserwie, suszona lub gotowa do spożycia w torebkach- obojętnie! Wszystkie źródła soczewicy są bogate w żelazo (szczególnie cenna wskazówka gdy jesteś wegetarianinem). Soczewica to produkt składający się z węglowodanów złożonych, jest również pełna kwasu foliowego, który reguluje poziom energii w naszych organizmie oraz stara się by nasz nastrój nie był zmienny. Używaj ją jako baza do letnich sałatek.

3. Ciecierzyca
Bogata w hormony roślinne zwanymi izoflawonami. Ciecierzyca wywiera wpływ estrogenów na skórę- stymuluje produkcję kolagenu (grubość i elastyczność skóry). Możesz używać jej w swoim posiłku jako główny produkt lub jako dodatek do potraw z ryżu czy sałatek.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

4. MLEKO KOKOSOWE
Ten niezwykle popularny napój zawiera więcej cennych minerałów- potas, magnez i żelazo niż jego krowi odpowiednik. Mimo tego iż posiada wysoką zawartość tłuszczów nasyconych (w formie trójglicerydów o średnich łańcuchach) nie musimy się martwić, że zostaną one przechowywane w naszym organizmie, ponieważ nasz organizm szybko zamienia ten rodzaj tłuszczów w energie.

fffffff

5. SZAFRAN
Pełen przeciwutleniaczy ochronnych. Szafran może Ci pomóc w walce związanej z utratą wzroku oraz zapobiegnie stwardnieniu tętnic. Najlepiej dodawać go do risotto lub jakiegoś słodkiego deseru- szczypta to wszytko czego potrzebujesz!

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA 
📕👇