Jeśli Twoja głowa jest ciągle zaprzątnięta tym, co masz jeść żeby odżywiać się zdrowo mamy dla Ciebie 5 produktów, których nie może zabraknąć w Twojej kuchni. Dodaj te przedmioty do spiżarni i bądź spokojny o swoje zdrowie.

1. KURKUMA

Nieograniczone są korzyści płynące z posiadania tego produktu. Możesz nią uspokoić rozstrój żołądka, a także zwiększyć produkcje kolagenu w skórze i stawach. Dodawaj ją do jajecznicy i innych dań. Musisz pamiętać, iż czarny pieprz pomaga przy wchłanianiu jej przez nasz organizm.

2. SOCZEWICA

W konserwie, suszona lub gotowa do spożycia w torebkach- obojętnie! Wszystkie źródła soczewicy są bogate w żelazo (szczególnie cenna wskazówka gdy jesteś wegetarianinem). Soczewica to produkt składający się z węglowodanów złożonych, jest również pełna kwasu foliowego, który reguluje poziom energii w naszych organizmie oraz stara się by nasz nastrój nie był zmienny. Używaj ją jako baza do letnich sałatek.

3. Ciecierzyca

Bogata w hormony roślinne zwanymi izoflawonami. Ciecierzyca wywiera wpływ estrogenów na skórę- stymuluje produkcję kolagenu (grubość i elastyczność skóry). Możesz używać jej w swoim posiłku jako główny produkt lub jako dodatek do potraw z ryżu czy sałatek.

4. MLEKO KOKOSOWE

Ten niezwykle popularny napój zawiera więcej cennych minerałów– potas, magnez i żelazo niż jego krowi odpowiednik. Mimo tego iż posiada wysoką zawartość tłuszczów nasyconych (w formie trójglicerydów o średnich łańcuchach) nie musimy się martwić, że zostaną one przechowywane w naszym organizmie, ponieważ nasz organizm szybko zamienia ten rodzaj tłuszczów w energie.

fffffff

5. SZAFRAN

Pełen przeciwutleniaczy ochronnych. Szafran może Ci pomóc w walce związanej z utratą wzroku oraz zapobiegnie stwardnieniu tętnic. Najlepiej dodawać go do risotto lub jakiegoś słodkiego deseru- szczypta to wszytko czego potrzebujesz!