Woda ogórkowa-napój, który z pewnością za swoje zalety, warto wziąć  go pod uwagę, gdy poczujemy pragnienie . Nie tylko pomaga nawilżyć ciało, ale pomaga poczuć się lepiej, a nawet lepiej wyglądać. Oto wszystkie korzyści jakie można czerpać z picia wody ogórkowej, a także przepisy mogące w tym pomóc.

Nawodnienie organizmu

Woda pomaga wypłukiwać toksyny, transportuje do komórek składniki odżywcze i tlen, przyspiesza metabolizm, reguluje temperaturę naszego ciała oraz nawilża je od środka. Dodane do wody plasterki świeżego ogórka, sprawią, że woda nabierze przyjemnego smaku, a także wzbogaci ją o cenne minerały i witaminy. Picie wody ogórkowej pomaga przeciwdziałać zatrzymywaniu wody w organizmie.

Dodatkowa porcja witamin i minerałów

Woda jest niezbędna dla organizmu, ale sama w sobie w postaci odpowiedniego napoju jest też doskonałym źródłem witamin. Po dodaniu do niej świeżo pokrojonych plastrów ogórka, dostarczymy organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, które pomogą uzupełnić w nie naszą dietę, takich jak witamina A i C. Witamina A przyspiesza proces regeneracji komórek, a także bierze udział w zwalczaniu szkodliwych wolnych rodników, odpowiedzialnych za zwiększenie tempa starzenia tkanek. Witamina C natomiast jest niezbędna dla zachowania odpowiedniego poziomu odporności organizmu. Ogórki stanowią również doskonałe źródło żelaza, potasu i wapnia, a więc pierwiastków w dużej mierze odpowiedzialnych za podstawowe procesy życiowe.

Walka z nadciśnieniem

Utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi jest bardzo ważnym elementem profilaktyki m. in. chorób układu krążenia, takich jak udar mózgu, zawał serca. Nadciśnienie może także prowadzić do choroby nerek lub utraty wzroku. Poprzez regularne spożywanie wody z ogórków nie tylko prawidłowo nawadniamy organizm, a także zawarty w niej potas pozytywnie wpływa na pracę serca, prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi i redukuje powstałe już zmiany o charakterze miażdżycowym. A jako że napój ogórkowy jest wolny od szkodliwego sodu, pierwiastek ten może działać z maksymalną skutecznością.

Hamowanie apetytu

Wypicie szklanki wody ogórkowej, przy pierwszych oznakach głodu, pomoże utrzymać apetyt w ryzach. Dojadanie między posiłkami, może prowadzić do nadwagi, ospałości i zaburzyć naturalny cykl odżywiania. Głód bywa często mylony z pragnieniem, a kiedy jesteśmy odwodnieni, a przez to także i zmęczeni, za główny tego powód uznajemy niedostatek żywności. Pragnienie i głód wykorzystują ten sam sygnał, a woda ogórkowa może pomóc ustalić, czy masz do czynienia naprawdę z głodem. Oszczędzanie się od zjadania zaledwie kilku nieuzasadnionych posiłków tygodniowo, może być dużym impulsem dla zdrowia.

Odświeżenie dla skóry

Odpowiednie nawodnienie organizmu pomaga utrzymać skórę jędrną i gładką, a dodając do wody ogórki dostarczamy skórze dodatkowe składniki odżywcze. Z powodzeniem może być stosowana jako naturalny tonik, dzięki któremu skóra odzyska utraconą elastyczność i blask. Ogórki zawierają krzem i przeciwutleniacze, które zamykają rozszerzone pory i pomagają łagodzić podrażnienia spowodowane zmianami trądzikowymi, a także zmiękczają skórę. Można pomagać skórze od wewnątrz, jak i miejscowo wykorzystując wodę ogórkową do rutynowej pielęgnacji skóry.

Pomoc dla mięśni

Krzem zawarty w ogórkach, który pomaga skórze, pozytywnie wpływa także na przyrost mięśni. Pełni nie tylko rolę budulcową, ale wspomagającą funkcjonowanie całego układu ruchu. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze mięśnie mają dostarczone wszystkie składniki odżywcze, warto dodać wodę ogórkową do schematu. Szklanka wody z ogórka, pita codziennie, ma ogromny wkład dla kondycji mięśni i ciała.

Właściwości przeciwutleniające i detoksykacyjne

Ogórki zawierają silne przeciwutleniacze, które chronią komórki przed uszkodzeniami DNA spowodowanymi działalnością wolnych rodników. Napój na bazie ogórków słynie jako naturalny środek moczopędny, który pomaga w pozbywaniu się kwasu moczowego dzięki wypłukiwaniu toksyn z nerek. Wspomaga też detoksykację organizmu, dzięki czemu nasze zabiegi na rzecz smukłej sylwetki stają się jeszcze bardziej efektywne.

Właściwości przeciwnowotworowe

Ogórki okazały się obiecujące dla swoich właściwości przeciwnowotworowych. Obecne w nich kukurbitacyny mogą brać udział w zwalczaniu komórek rakowych, a także zapobiegać ich rozprzestrzenianiu. Oczywiście, nie są wystarczająco silne, aby samodzielnie odeprzeć raka, ale przy zdrowym podejściu do życia, warto korzystać z picia wody ogórkowej.