Zanim rozwinę ten temat pragnę podkreślić, że wątroba ma silną zdolność regeneracji i bardzo często wystarczy wyeliminować czynniki zatruwające aby odczuć znaczącą poprawę funkcjonowania całego ciała…

Tak całego ciała ponieważ wątroba bierze udział w blisko 500 najróżniejszych reakcjach w naszym ciele. Wątroba nie tylko jest producentem, ale również magazynem i oczyszczalnią.
W XXI wieku wątroba musi radzić sobie ze smogiem, papierosami, alkoholem, narkotykami, przetworzonym jedzeniem, lekami oraz najróżniejszymi wirusami.

Podaruje wam głębszej biologi, ale chcę abyście pamiętali, że wątroba:

  • Magazynuje glikogen, miedz, cynk i selen, witaminy A, B2 i B12 … D, E, i K)
  • Produkuje kwas żółciowy, białka, cholesterol
  • Neutralizuje hormony, zużytą krew, przetwarza składniki z jelita
  • Jak wspomóc oczyszczanie wątroby?
  • Najważniejszy elementy to minimalizacja czynników zatruwających, oraz dodanie substancji fitochemicznych z warzyw, owoców, nasion oraz najważniejsze ziół!

ZIOŁA REGENERUJĄCE

Jest takie zioło, które doskonale odtruwa i regeneruje wątrobę a także chroni komórki wątrobowe i pozwala pozbyć się bólu pęcherzyka żółciowego oraz zalegających w nim kamieni. Jest to ostropest plamisty który posiada w sobie dobroczynną dla wątroby sylimarynę. Innym bardzo skutecznym ziołem jest karczoch który chroni komórki wątrobowe przed uszkodzeniem, a także wspomaga produkcję żółci i procesy trawienne. Mniszek lekarski to kolejna roślina która może być stosowana przy osłabieniu czynności wątroby. Mniszek to doskonały środek żółciopędny ściągający i przeciwzapalny. Więcej dowiesz się na kursach wideo