Seler naciowy ma kilka ważnych dla naszego zdrowia cech.

Jest silnie zasadowym warzywem, które pomaga przeciwdziałać kwasicy. Wspomaga oczyszczanie krwiobiegu i jest przydatny w trawieniu. Seler naciowy ma wpływ na zapobieganie migreny, obniża ciśnienie krwi i uspokaja nerwy. Jest przydatny przy problemach skórnych.

Seler naciowy zawiera związki zwane kumarynami, które powodują zwiększenie aktywności niektórych białych krwinek we krwi i wspierają układ naczyniowy.

Ze względu na bogatą zawartość organicznego sodu seler naciowy ma zdolność do rozpuszczania osadów wapniowych w stawach i utrzymania ich w roztworze do momentu, aż zostaną wyeliminowane bezpiecznie z nerek. Seler naciowy jest naturalnym diuretykiem, który z łatwością radzi sobie z wypłukiwaniem toksyn z organizmu. Ma również istotne właściwości przeciwzapalne.

Może być głównym składnikiem diety szczególnie dla tych, którzy cierpią z powodu chorób autoimmunologicznych.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

_________________________________________

Zawiera on również znaczne ilości wapnia i krzemu, które mogą pomóc w naprawie uszkodzonych więzadeł i kości. Seler naciowy jest bogaty w witaminy A, magnez i żelazo, czyli składniki korzystne dla naszej krwi. Polecany jest cierpiącym na reumatyzm, nadciśnienie, zapalenie stawów czy niedokrwistość.

Świeży sok z selera naciowego jest jednym z bardziej odżywczych i leczniczych. Picie zaledwie 0,5 litra świeżego soku z selera naciowego dziennie może pomóc w pozbyciu się problemów trawiennych. Zmiany można zaobserwować już po tygodniu od rozpoczęcia kuracji sokiem.