AROMAT W KUCHNI… TOP 5 ZIÓŁ, KTÓRE WYHODUJESZ W DOMU.

Podziel się ze znajomymi :)
 • 55
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  55
  Shares

 BAZYLIA

Ochroni przed przedwczesnym starzeniem

Bazylia zawiera przeciwutleniacze, które chronią przed przedwczesnym starzeniem skóry i powstałymi w wyniku tego procesu zmarszczkami. Walczy z wolnymi rodnikami – sprawcami zmarszczek – stojąc na straży młodzieńczej i świeżo wyglądającej skóry.

Poprawia wzrok

Zaledwie 100 gramów świeżych liści bazylii dostarcza dzienną dawkę witaminy A. Witamina A ma właściwości przeciw utleniające i jest niezbędna dla zdrowego wzroku. Sok ze świeżej bazylii jest skutecznym lekarstwem na obolałe oczy i kurzą ślepotę, która jest często spowodowana przez niedobór witaminy A. Dwie krople soku z czarnej bazylii wpuszczone do oczu przed snem przyniosą ulgę zmęczonym oczom.

 
Kiełkowanie: 5 – 10 dni
 
Preferowane światło: Pełne słońce / Poranne słońce, po południu cień (cieplejsze klimaty)
 
Czas zbiorów: 10 tygodni
Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
 1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
 2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
 3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
 4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?
Bazylia – zioło, które chroni DNA, zapobiega cukrzycy, oczyszcza krew, wzmacnia odporność i poprawia wzrok

ROZMARYN

Właściwości moczopędne rozmarynu były znane z łagodzenia objawów dny, obrzęków, i kamieni nerkowych. Rozmaryn ma zdolność do stymulowania pamięci, poprawia koncentrację i pomaga przezwyciężyć zmęczenie psychiczne poprzez zwiększenie przepływu krwi do głowy i mózgu. Znany jest także z łagodzenia depresji i smutku i może zmniejszyć niepokój wywołany stresem. Olejek rozmarynowy jest często dodawany do produktów do pielęgnacji włosów i skóry ze względu na jego zdolność do oczyszczania i odżywiania skóry głowy.

Kiełkowanie: 14 – 21 dni

Preferowane światło: w pełnym słońcu

Czas zbiorów: 11 – 14 tygodni

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Olejek rozmarynowy może być również wykorzystywany do dezynfekcji powietrza w domu lub w biurze, co jest szczególnie korzystne w sezonie przeziębień i grypy. Ze świeżego lub suszonego rozmarynu można zrobić herbatę. Niektórym posłuży jako suplement diety, inni dodają go do sosu guacamole, sałatki, zupy lub któregokolwiek domowego posiłku.

Kolendra

Jeśli wsadzisz łodygi kolendry do szklanki z wodą, zaczną się ukorzeniać. Gdy korzenie osiągną długość kilku centymetrów przesadź je do doniczki z ziemią i ustaw w dobrze nasłonecznionym miejscu. W ciągu kilku tygodni otrzymasz nowy pełny krzaczek kolendry.

Kiełkowanie: 7 – 14 dni

Preferowane światło: Pełne słońce / Poranne słońce, po południu cień (cieplejsze klimaty)

Czas zbiorów: 11 – 13 tygodni

Pietruszka

Przed sadzeniem najlepiej umieścić nasiona pietruszki w pojemniku z wodą na cały dzień. Po wysiewie należy pogłębić nasiona na mniej więcej 0, 5 cm w głąb gleby, następnie przykryć dodatkową warstwą ziemi. Umieścić doniczkę z sadzonką w ciemnym miejscu i podlewać, co drugi dzień. Gdy pojawią się pierwsze listki, postawić doniczkę na parapecie blisko światła.

Kiełkowanie: 14 – 30 dni

Preferowane światło: Słońce / półcień

Czas zbiorów: 10 – 11 tygodni

Tymianek

Należy posiać go w małej doniczce. Rozpylić wodę tak, aby zwilżyć glebę w umiarkowanym stopniu, zasiać kilka nasion i przysypać 1 centymetrową warstwą ziemi. Zanim pojawi się pierwsza sadzonka, obserwować żeby ziemia nie wyschła. W przeciwieństwie do kolendry, tymianek potrzebuję umiarkowanego podlewania.

Kiełkowanie: 14 – 21 dni

Preferowane światło: Słońce / półcień

Czas zbiorów: 13 – 14 tygodni

Jeżeli chcesz abym ułożył dla Ciebie dietę Zapraszam tutaj

 

Herbata z tymianku zawiera silne właściwości przeciwwirusowe, działa uspokajająco i przeciwbólowo

Rodzice muszą być świadomi  jak powinien przebiegać poród oraz pierwsze lata życia dziecka w kontekście  zmniejszenia ryzyka, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Dzieci rodzone drogą cesarskiego cięcia, prowadzone nieprawidłowo są w grupie podwyższonego ryzyka otyłości i alergii pokarmowych.  To szkolenie jest Dla przyszłych i aktualnych rodziców, którzy muszą zrozumieć jak ważne są pierwsze godziny życia dziecka.  Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?


[wd_hustle id = „www”]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz