Soda oczyszczona – czyli wodorowęglan sodu, o wzorze sumarycznym NaHCO3– nieorganiczny, otrzymywany syntetycznie związek, będący pośrednim produktem pozyskiwania węglanu sodu. Ten z kolei jest produkowany z naturalnych minerałówwody morskiej lub soli. Mimo swojego syntetycznego pochodzenia soda nie ma żadnych efektów ubocznych dla naszego organizmu. Ma działanie przeciwzapalne i oczyszczające.

WYKORZYSTANIA SODY DLA SKÓRY.

Już od wieków soda oczyszczona stosowana była, jako naturalny środek antybakteryjny bez chemicznych dodatków, najwięcej zastosowań znalazła na problemy skórne. Doskonale złuszcza martwy naskórek, który powoduje trądzik, wągry i inne problemy dermatologiczne. Oto lista korzyści dla skóry po zastosowaniu sody oczyszczonej.

WALCZY Z TRĄDZIKIEM.

Soda oczyszczona pomaga zapobiegać trądzikowi i rozjaśnia ślady po trądzikowe. Dzięki zasadowej naturze, soda oczyszczona pomaga poprawiać ph skóry, która jest jednym z powodów formacji trądziku.

ZŁUSZCZA MARTWY NASKÓREK.

Jej struktura powoduję złuszczanie i usuwanie martwego naskórka, bez powodowania nadmiernych podrażnień

POZBYWA SIĘ WĄGRÓW.

Antybakteryjne i przeciw grzybicze właściwości powodują poluzowanie skóry wokół wągrów, co za tym idzie ułatwia pozbycie się ich z powierzchni skóry.

ŚRODEK DO DEMAKIJAŻU.

Jak już wspominaliśmy soda oczyszczona jest zasadowa, dzięki czemu ułatwia usunąć ze skóry łój skórny oraz szczątki martwego naskórka. Dzięki temu oczyszcza i otwiera pory skóry. Zapobiegając ponownemu rozwijaniu się wągrów.

DOSKONAŁY NA INNE PROBLEMY SKÓRNE.

Soda wymieszana z woda tworzy papkę, która naniesiona na skórę w miejsce ukąszenia owadów lub wysypki powoduję złagodzenie nie komfortowych objawów jak pieczenie czy swędzenie.

Odchudzasz się? 

Dieta nie działa do końca tak, jakbyś sobie tego życzyła? To znaczy – tracisz na wadze i na obwodach, ale nadal masz problem z obwisłą skórą, grubszymi udami czy cellulitem?

PRZEPISY NA MASKI Z WYKORZYSTANIEM SODY OCZYSZCZONEJ:

Wariant 1

– soda oczyszczona ½ filiżanki

– przegotowana letnia woda, ( dodawać do momentu uzyskania luźnej papki)

Składniki wymieszać i delikatnie wcierać w skórę twarzy przez ok. 10-15 min. Następnie spłukać letnią przegotowaną wodą, po osuszeniu nanieś na skórę ulubiony krem nawilżający.

Wariant 2

mąka owsiana

– soda oczyszczona

mieszać w stosunku 1:1

– przegotowana letnia woda ( dodawać do momentu uzyskania luźnej papki)

Po uzyskaniu odpowiedniej konsystencji nakładać na twarz i łagodnie wcierać okrężnymi ruchami przez ok. 10-15 min. Następnie spłukać letnią czystą wodą, po osuszeniu nanieś na skórę ulubiony krem nawilżający.

Wariant 3

olej kokosowy

– soda oczyszczona

Mieszać w stosunku 1:1. Stosować na skórę trądzikową. Nakładać delikatnie i masować ok. 10-15 minut. Następnie spłukać letnią czystą wodą i osuszyć.

Wariant 4

– soda oczyszczona 1/3 filiżanki

– sok z pomarańczy, grejpfruta lub cytryny ok. 4 łyżki stołowe soku

Nanieść papkę na twarz na ok. 20 minut. Następnie zmyć letnią wodą, osuszyć a następnie nawilżyć twarz ulubionym kremem.  Używać do rozjaśniania skóry.

Wariant 5

– soda oczyszczona

miód

mieszać w stosunku 1:1

– sok z pomarańczy lub cytryny ( kilka kropli)

Wszystko razem wymieszać, nałożyć na zwilżoną skórę twarzy i zostawić na ok. 15 minut. Następnie zmyć letnią wodą, osuszyć a następnie nawilżyć twarz ulubionym kremem.  Używać do odżywienia skóry.

Wariant 6

– soda oczyszczona 1/3 filiżanki

– sok pomarańczowy lub cytrynowy 1 łyżka stołowa

– olejek z trawy cytrynowej 2 krople

Nanieś na twarz i trzymać przez 10 minut. Następnie zmyć letnią wodą, osuszyć a następnie nawilżyć twarz ulubionym kremem.

Środki ostrożności:

Soda oczyszczona jest ogólnie bezpieczna i całkowicie nietoksyczny. Jednak stosując ją trzeba mieć na uwadze kilka istotnych uwag.

*Unikać stosowania bezpośrednio po goleniu, gdyż może spowodować chwilowe pieczenie.

*Nie stosować bezpośrednio na otwarte pęcherze, rany, oparzenia albo popękaną skórę.

*Nie nakładać maseczki z sody na twarz, kiedy masz oparzenia słoneczne.

*Przed użyciem na twarz, wykonać próbę alergiczną i nałożyć niewielką ilość na przedramię. Pozostaw na 5 minut, jeśli zauważysz zaczerwienienie i uczucie pieczenia, zmyj natychmiast zimną wodą.