Odchudzanie może być bardzo frustrującym doświadczeniem dla większości ludzi, dlatego zamiast terroryzować się psychicznie i fizycznie oraz wyrzekać się wszystkiego na każdym kroku warto zmienić nawyki żywieniowe… zdrowymi nawykami poprawiasz stan zdrowia a przy okazji chudniesz. Ponieważ nasz organizm spala kalorie, zarówno w dzień jak i w nocy, poniżej wypisane są następujące wskazówki, których należy przestrzegać przed snem, aby móc szybciej i skuteczniej stymulować nasz metabolizm i spalać tkankę tuszową podczas snu.
Zanim jednak przeczytasz poniższy teks, chcę abyście uświadomili sobie, że cała rewitalizacja i odnowa biologiczna organizm w tym spalanie tkanki tłuszczowej odbywa się właśnie podczas snu!

https://youtu.be/0ht9lWqLPsI
Wszystkie przepisy dopasowane do twojego zapotrzebowania kalorycznego ( odchudzanie, masa) znajdziesz w naszych dietach.

Porady jak szybciej tracić na wadze podczas snu.

Pij melisę pomieszaną z czystkiem : to połączenie nie tylko podkręca metabolizm, czyli spala kalorie ale pomoże wydzielić gaba – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za wyciszenie i głęboki sen. Picie różnych ziół przed snem zwiększa tempo przemiany materii.

Jedz paprykę: Badania naukowe wykazały, że jednym z najbardziej skutecznych sposobów, aby spalić tłuszcz jest jedzenie ostrej papryki. Twój organizm kontynuuje spalanie tłuszczu podczas snu, dodatkowo dzięki spożytej papryce. Ta metoda wskazana jest tylko dla osób, które nie mają nadwrażliwości na ostre pokarmy.

Ogranicz cukry ale nie węglowodany złożone : Najważniejsza zasada to unikać cukrów rafinowanych. Są to produkty, stymulujące bardzo dynamicznie wydzielanie insuliny, która jest głównym hormonem powodującym magazynowanie tłuszczu w organizmie. Gdy poziom insuliny spada , można łatwiej pozbyć się zapasów tłuszczu.
Pamiętajmy jednak, że warto jeść minimalną porcję węglowodanów złożonych o niskim IG, optymalnej ilości skrobi oraz błonnika. Te związki optymalizują poziom cukru we krwi oraz wprowadzają nasz organizm w stan  wydzielania większej ilości melatoniny, która potrafi  spotęgować regenerację i jakość snu. np. na 3h przed snem zjedz kaszę jaglaną z orzechami i kilkom rodzynkami.

Popraw jakość snu: Zły sen jest jednym z najsilniejszych czynników ryzyka nadwagi i otyłości. Wypróbuj praktykować pewne techniki relaksacyjne takie jak: medytacja, słuchanie kojącej muzyki , ciepły prysznic itp. Relaks ciała przed snem może pomóc w uspokojeniu umysłu, co z kolei przyczyni się do poprawy jakości snu. Jest to ważny czynnik dla skutecznego odchudzania, ponieważ podkręca metabolizm. Dłuższy sen i lepsza jego jakość pomaga spalić więcej tłuszczu. Sen regulują również hormony, które kontrolują produkcję energii i są odpowiedzialne za odczuwanie apetytu. Jeśli mało śpisz, organizm produkuje więcej greliny, która wyzwala apetyt, natomiast mniej leptyty, która sprawia, że czujesz się pełny i usatysfakcjonowany z posiłkiem.