Aby nie zabierać Wam cennego czasu, napiszę to łopatologicznie i krótko. Aby utrzymać zdrowie do ostatnich dni życia nie możesz być ulanym klopsem ani wychudzoną szkapą, musisz zadbać również o to aby w twoim ciele nie było przewlekłych stanów zapalnych a jeżeli bardzo często pojawiają się dziwne objawy warto na początek zrobić morfologię z rozmazem i skonsultować ją lekarzem rodzinnym.

Nie bagatelizuj systematycznie pojawiających się objawów, które utrudniają twoje życie a tym samym wpływają na to jak jesz i ile się ruszasz. Głupie zawroty głowy mogą zniechęcić do spontanicznej aktywności fizycznej (NEAT) a tym samym wpłyną na cały metabolizm i utrudnią spalanie tkanki tłuszczowej czy budowanie masy mięśniowej.

Łatwo pisać gorzej wykonać. Poniżej macie najważniejsze elementy, które warto przeanalizować w drodze po wymarzoną sylwetkę i zdrowie.

No dobra ale ciągle piszesz o odchudzaniu a co z osobami z niedowagą? Rozwiązanie jest albo banalne albo wymaga szerszej diagnostyki. Chodzi mi o to, że aby przytyć musisz wiedzieć co to jest TDEE (jak go wyliczać) i musisz ustalić jadłospis tak aby była nadwyżka energetyczna to samo tyczy się odchudzania musisz znać swoje TDEE (całkowity wydatek energetyczny) i musisz dostarczać mniej energii z pożywiania niż twój organizm jest w stanie spalić.

Najważniejsze elementy to:

Zdrowe nawyki żywieniowe

Deficyt kaloryczny

Regeneracja

Trening

Warto przeczytać  Jak zrzucić gruby brzuch: 11 kroków + dlaczego jest to tak ważne

Systematyka

Motywacja

Rodzaj diety

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA