Lecimy bez zbędnego gadania. Pamiętaj! Wszystkie słowa kluczowe podświetlone na czerwono są tematami, które musisz poznać jeżeli chcesz być świadomym człowiekiem w kontekście zdrowego odżywiania i nie popełniać najczęstszych błędów żywieniowych.

Postaw na podstawy

Zawsze ale to zawsze najważniejszy jest deficyt kaloryczny. Wiele osób stawia za fundament picie wody z cytryną, odpowiednia podaż kwasów tłuszczowych omega-3 a na dalszym miejscu stawia ilość spożywanych kalorii.

Abyśmy zrozumieli się dobrze, omega-3, zielone szejki, nieprzetworzone jedzenie jest bardzo ważne, ale jeżeli mówimy o odchudzaniu to bez deficyty nie ruszymy.

Jeżeli nie wiesz jak wyliczyć deficyt kaloryczny skorzystaj z naszego kalkulatora.

Pamiętaj również, że deficyt kaloryczny buduje się nie tylko treningiem, ale przede wszystkim spontaniczną aktywnością fizyczną (NEAT)

Jeżeli już trenujesz pamiętaj również o treningu siłowym i treningu interwałowym takie połączenie treningowe spowoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowe aktywując EPOC i przyspieszając twój metabolizm.

Pamiętaj również aby dostarczyć odpowiedniej ilości białka w swojej diecie. Ma to kilka kluczowych wymiernych korzyści.

Po pierwsze białko na poziomie 1-1,3 g na kilogram beztłuszczowej masy ciała czyli jak ważysz 100kg musisz dostarczyć białka na poziomie 100-130g.

Głównie z mięs, jaj, warzyw strączkowych, Taka ilość protein podniesie twoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne TDEE a tym samym przyspieszy proces odchudzania i co najwarzniejsze zminimalizuje ryzyko podjadania i wystrzałów wilczego apetytu na śmieciowe jedzenie.

Tutaj masz film w którym opowiadam jak odpowiednia ilość białka w naszej diecie pomaga osiągnąć ci sukces w dochodzeniu.

Potrzebujesz diety na odchudzanie ?

Po nocach słyszę te głosy „Damian a jesz jajka na śniadanie, Damian a czy stosujesz pieczywo, nabiał, pizzę, paluszki ….. Damian jak się odżywiasz?” Postanowiłem spisać wszystkie moje ulubione posiłki i stworzyć gotowe jadłospisy
Sprawdź szczegóły 
Warto przeczytać  Dieta przy niedoczynności tarczycy

W tym filmie opisuje jak obliczyć odpowiedni bilans kaloryczny oraz daje przykładowe posiłki jakie możesz jeść podczas odchudzania

 

Bardzo dobrym narzędziem w kontekście minimalizowania podjadania są okresowe posty

Zapamiętaj

Tak jak wspominałem w jednych z filmów od 70 tys. lat nasz mózg posiada możliwość planowania, niestety jest to młode narzędzie i nie do końca umiemy jeszcze z niego korzystać. Bardzo często stawiamy sobie nierealne cele, które przerastają nasze możliwości fizyczne i psychiczne.

Dlatego też nagrałem dwa filmy na ten temat.

W pierwszym filmie chcę wytłumaczyć ci jak zmienić nawyki żywieniowe a nie przechodzić na dietę

Drugi film to podsumowanie najważniejszych elementów odchudzania

 

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA