Co zrobić, gdy ból pleców atakuje

Podziel się ze znajomymi :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Unikanie nieprawidłowego siedzenia może być główną częścią rozwiązania długoterminowego bólu pleców

Dzięki zachowaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia możesz uniknąć bólu pleców, szyi, ramion. Najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie siedzenia do możliwego minimum. Ludzie często walczą z bólem poprzez masaże, rozciąganie, ćwiczenia wzmacniające, zabiegi laserowe, itd. Zdarza się jednak tak, że zauważają poprawę po eksperymencie ze staniem, po ograniczeniu siedzenia. Paradoksalnie może wydawać się, że to stanie może powodować ból pleców. Jeżeli masz siedzący tryb pracy pamiętaj o następujących wskazówkach :

ból

Co najmniej 2x w tygodniu wykonuj te ćwiczenia :

Co zrobić, gdy ból pleców atakuje

Jak donosi Epoch Times, 75% – 80% przypadków bólu pleców może zostać rozwiązana we własnym zakresie w ciągu dwóch do czterech tygodni, nawet bez leczenia. Warunkiem koniecznym jest przyspieszona regeneracja. Gdy ból atakuje, po pierwsze – postaraj się zrelaksować umysł i rozluźnić plecy. Zastosowanie lodu może być pomocne. Zamiast leków przeciwbólowych warto sięgnąć po zioła przeciwzapalne np. Boswellia (kadzidłowiec), kurkuma, imbir.
Mimo tego, że wiele osób nie zwraca uwagi na swoje emocje, jest to bardzo ważny element w określeniu przyczyny. Depresja i lęk spowalnia wrodzoną zdolność organizmy do samoleczenia. Jeśli po pewnym okresie walki ból nadal doskwiera, zastanów się czy długotrwały stres nie jest motorem napędowym Twojego cierpienia. Twój mózg, więc i Twoje myśli i emocje odgrywają dużą rolę w doświadczaniu bólu. Twój centralny układ nerwowy „pamięta” ból która trwał kilka minut na poziomie neuronów. Te wspomnienia mogą stać się tak żywe, ze ból nie ustąpi nawet po wyleczeniu urazu, lub wystąpi ponownie od delikatnego dotyku. „Przeszkolenie” mózgu z wykorzystaniem technik ciała i umysłu jak Emotional Freedom Technique (EFT) może być bardzo pomocne w takich przypadkach.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

Jak wybrać dobre szczepy probiotyczne: - czytać etykiety w których powinne być wymienione dobre szczepy które są przebadane i uznane w których jest podana przynależność gatunkowa i numer patentu. Więcej na szkoleniu tutaj 

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/
___________________________________________
W poniższym filmie, doktor Julie Schiffman pokazuje, jak można wykorzystać EFT do łagodzenia bólu ostrego czy przewlekłego.

Nasze zdrowie zaczyna się w jelitach. Dlatego skupiamy się na bakteriach jelitowych, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania. Proces odchudzania wiąże się z otyłością i nadwagą, które są źródłem większości chorób cywilizacyjnych. Badania naukowe potwierdzają, że w naszym organizmie zwłaszcza w jelitach musi znajdować się więcej dobrych niż złych bakterii, wtedy tworzą one właściwą mikroflorę. Jeżeli ten proces jest zachwiany i bakterii złych jest więcej niż tych dobrych dochodzi do różnych procesów chorobowych. Aby temu zapobiec - stosujemy probiotykoterapię. Probiotykoterapia- jest celowana i ustalona w oparciu o rzeczywisty układ mikroflory jelitowej, który gwarantuje skuteczne i znacznie szybsze wyleczenie naszego organizmu. Więcej na szkoleniu tutaj 

 
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz