Unikanie nieprawidłowego siedzenia może być główną częścią rozwiązania długoterminowego bólu pleców

Dzięki zachowaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia możesz uniknąć bólu pleców, szyi, ramion. Najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie siedzenia do możliwego minimum. Ludzie często walczą z bólem poprzez masaże, rozciąganie, ćwiczenia wzmacniające, zabiegi laserowe, itd. Zdarza się jednak tak, że zauważają poprawę po eksperymencie ze staniem, po ograniczeniu siedzenia. Paradoksalnie może wydawać się, że to stanie może powodować ból pleców. Jeżeli masz siedzący tryb pracy pamiętaj o następujących wskazówkach :

ból

Co najmniej 2x w tygodniu wykonuj te ćwiczenia :

Co zrobić, gdy ból pleców atakuje

Jak donosi Epoch Times, 75% – 80% przypadków bólu pleców może zostać rozwiązana we własnym zakresie w ciągu dwóch do czterech tygodni, nawet bez leczenia. Warunkiem koniecznym jest przyspieszona regeneracja. Gdy ból atakuje, po pierwsze – postaraj się zrelaksować umysł i rozluźnić plecy. Zastosowanie lodu może być pomocne. Zamiast leków przeciwbólowych warto sięgnąć po zioła przeciwzapalne np. Boswellia (kadzidłowiec), kurkuma, imbir.
Mimo tego, że wiele osób nie zwraca uwagi na swoje emocje, jest to bardzo ważny element w określeniu przyczyny. Depresja i lęk spowalnia wrodzoną zdolność organizmy do samoleczenia. Jeśli po pewnym okresie walki ból nadal doskwiera, zastanów się czy długotrwały stres nie jest motorem napędowym Twojego cierpienia. Twój mózg, więc i Twoje myśli i emocje odgrywają dużą rolę w doświadczaniu bólu. Twój centralny układ nerwowy „pamięta” ból która trwał kilka minut na poziomie neuronów. Te wspomnienia mogą stać się tak żywe, ze ból nie ustąpi nawet po wyleczeniu urazu, lub wystąpi ponownie od delikatnego dotyku. „Przeszkolenie” mózgu z wykorzystaniem technik ciała i umysłu jak Emotional Freedom Technique (EFT) może być bardzo pomocne w takich przypadkach.
W poniższym filmie, doktor Julie Schiffman pokazuje, jak można wykorzystać EFT do łagodzenia bólu ostrego czy przewlekłego.