Amerykanie w końcu budzą się co do faktu, że picie napojów gazowanych jest niezdrowe. Sprzedaż słodkich, gazowanych napojów spadła dramatycznie w ostatnich latach, wysyłając przemysł sodowy w panikę.
To może być zła wiadomość dla Big Soda, lecz jest to dobra wiadomość dla reszty populacji. Napoje gazowane od dawna są jednym z głównych czynników przyczyniających się do otyłości wśród Amerykanów i do chorób związanych z niezdrową dietą, takich jak cukrzyca.

Ostatnia część The New York Times przez Margot Sanger-Katz podaje szczegóły dotyczące spadku sprzedaży napojów gazowanych oraz działań, które doprowadziły do niego.
Sanger-Katz napisał:

 

„Spadek zużycia napojów gazowanych reprezentuje pojedynczą największą zmianę w amerykańskiej diecie w ciągu ostatniej dekady i jest odpowiedzialny za znaczne zmniejszenie liczby dziennych kalorii spożywanych przez przeciętne amerykańskie dziecko. Od 2004 do 2012 roku, dzieci konsumowały 79 kalorii dziennie mniej ze słodzonego cukrem napoju , zgodnie z dużym badaniem rządowym.  Jako, że całkowite spożycie kalorii zmalało, otyłości wśród dzieci w wieku szkolnym wydaje się stabilizować. „

Sprzedaż pełno-kalorycznych napojów spadła o ponad 25 procent w ciągu ostatnich dwóch dekad, a powodem wydaje się być zwiększenie świadomości zdrowotnej wśród Amerykanów ze względu na wysiłki działaczy przeciw otyłości.

Inicjatywy do wprowadzenia „podatku od napojów gazowanych” w różnych miastach i stanach są w dużej mierze nieskuteczne z powodu silnej opozycji ze strony ich producentów. Jednak kampaniom przeciw otyłości przynajmniej udało się przyciągnąć uwagę społeczeństwa, jak się wydaje, a przeciętny Amerykanin jest teraz bardziej świadomy zagrożeń zdrowia związanych ze spożywaniem napojów gazowanych w sposób regularny.

Przykładem nacisku w kierunku nakładania podatku na napoje gazowane była kampania Philadelphia Burmistrza Michael Nutter A. ( zaniechał następnie ze względu na opór ze strony Big Soda )

„Lobbyści przemysłu napojów gazowanych organizują kampanie na rzecz lokalnych polityków i sponsorują rajdy, z pomocą sojuszników jak Unia Kierowców i lokalnych firm butelkowania. Aby wybielić swój wizerunek, przemysł sodowy przekazał $ 10 mln dla Szpitala Dziecięcego w Filadelfii.

Zadziałało: Propozycja podatku soda nigdy nie wyszedł z komisji Rady Miejskiej .

Ale wysiłki burmistrza Nutter co do edukowania obywateli Filadelfii miały niemały wpływ. Debata, która została podniesiona w tej sprawie, wraz ze zmianami w polityce miasta, doprowadziły do spadku o 24 procent w codziennej konsumpcji napojów gazowanych wśród tamtejszych nastolatków od 2007 do 2013 roku Departament Miasta Zdrowia niedawno zgłosił „przedłużony spadek dziecięcej otyłości” wśród mieszkańców Filadelfii.

Z okazji 34 urodzin motywatora
Rusza
PROMOCJA Na kurs wideo "Wszystko na temat zdrowia i zdrowych nawyków żywieniowych"
Oszczędzasz 331 zł
400zł  67zł

-82.75%

Promocja trwa jeszcze
w 3 dni nauczę cię więcej na temat odżywiania i zdrowia niż przeciętna osoba uczy się w miesiąc we własnym zakresie.
Czytaj dalej
Warto przeczytać  Optymalizacja energii podczas biegania - anatomia posiłku biegacza / przykładowy posiłek

Dodatkowa tylko dzisiaj niepublikowany ebook “Atlas witamin” o wartości 19zł w prezencie.

Sprzedaż butelkowanej wody wkrótce przewyższy sprzedaż napojów gazowanych.


Ale zmiany nawyków kupowania napojów Amerykanów nie ograniczają się do takich miast jak Filadelfia, gdzie kampanie w tym kierunku miały miejsce. W całym kraju, ludzie zaczynają zastępować ich coca-cole i inne napoje jak Mountain Dews zdrowszymi napojami, a wielu z nich decyduje się na wodę mineralną towarzyszącą ich posiłkom.

Jeden ze specjalistów branży przewiduje, że woda będzie wyprzedzać napoje gazowane w całkowitej sprzedaży w 2017 roku i stanie się „największą spośród kategorii napojów w Stanach Zjednoczonych.”

Znaczną otyłość w Ameryce i inne z problemów zdrowotnych można bezpośrednio przypisać do firm fast food, producentów napojów gazowanych, firm tytoniowych i tym podobnym. Oczywiście, gdy ludzie rozwijają problemy zdrowotne z powodu zużycia tych trucizn kroki podejmuje Big Pharma w swoich rzekomych „kuracjach” dla tych dolegliwości – i często, lekarstwo okazuje się gorsze od choroby.
To obiecujące,  zobaczyć, że ludzie zaczynają dostrzegać zagrożenie błędnego koła utworzonego przez niezdrowe nawyki żywieniowe i niezdrowe metody leczenia wynikających z nich dolegliwości.
 Na szczęście coraz więcej ludzi w końcu zdaje sobie sprawę z tego faktu, mimo wysiłków tych, którzy raczej żywią nasze nałogi, a następnie handlują tabletkami które mają nas uleczyć z dolegliwości wynikających ze złych nawyków żywieniowych

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA