Zanim wszystkie jagody znikną, miałem dodać przepis na jeszcze jeden świetny deser z ich wykorzystaniem. Spójrz na ten cudowny cytrynowo- jagodowy chlebek paleo…

Jestem człowiekiem z przyzwyczajeniami, a małe rytuały życia mnie uszczęśliwiają. W każdą niedzielę rano budzę się, jem śniadanie i udaję się z rodziną na mój lokalny targ. Pierwsze miejsce w które idziemy to stoisko gdzie jest bezglutenowe pieczywo Kabina Pao de Queijo (lub miejsce brazylijskiego sera i chleba.) Dostaje jeden zwykły i jeden z oliwkami. Moja mała zjada zwykły od razu. Jeśli nie próbowałeś jedzenia pieczywa z mąki z tapioki, masz poważne braki. (Hmmm, czuję, że nowy post przepis nadchodzi!)

Po serach i chlebach, uderzę na moje ulubione stoiska rolników za potrzebą ich organicznych i sezonowych warzyw, trwa planowanie mojego tygodnia posiłków kiedy tam idę. Jest coś w konieczności bratania się ludzi, którzy tworzą jedzenie, dlatego, że karmimy się. Jak zawsze, dziękuję za możliwość uzyskania dostępu do świeżych, lokalnych, ekologicznych produktów przez cały rok.

OK, więc teraz pomówmy o tym cytrynowo- jagodowym chlebie.

Na naszych straganach na targu, zwykle napotkasz naszych lokalnych rolników sprzedających organiczne borówki. Nigdy nie można się oprzeć kupując ogromny kosz soczystych jagód do jedzenia, a my kochamy takie zakupy. Wiedząc, że był to prawdopodobnie ostatni tydzień, że widzimy je na rynku w tym sezonie, musiałem być dobrze zaopatrzony. A to jest to, co z nimi zrobiłem:

Ten bochenek wyszedł zaskakująco wilgotny i smaczny. Jest wypełniony bogatymi w białko jajkami, mąkę migdałową- składniki odżywcze, a jakże dobry dla Ciebie olej kokosowy.

Mam nadzieję, że ci się podoba!
Paleo Chlebek jagodowo- cytrynowy

Składniki:

1 i 1/2 filiżanki mąki migdałowej

1/4 szklanki mąki kokosowej

1 łyżeczka sody oczyszczonej

1/4 łyżeczki soli

4 jajka

1/2 szklanki oleju kokosowego lub ghee topione

1/3 szklanki miodu lub syropu klonowego

3 łyżki soku z cytryny

skórka z 2 cytryn

1 i 1/2 szklanki świeżych jagód

DO GLAZURY:

1/3 kostki masła kokosowego

2 łyżki oleju kokosowego, roztopiony

2 łyżki miodu lub syropu klonowego

2 łyżki soku z cytryny

gorąca woda

Sposób przygotowania:

Rozgrzej piekarnik do 175 C. Dno blaszki do pieczenia wyłóż pergaminem.
Połącz mąkę migdałową, mąkę kokosową, sodę i sól w dużej misce. Odłóż na bok.
Wymieszaj jajka, olej kokosowy, miód / syrop klonowy, sok z cytryny i skórkę z cytryny, aż będą dobrze połączone.
Dodaj mokre składniki do suchych i mieszaj aż dobrze się połączą uzyskując jednolitą masę.
Rozłóż jedną trzecią ciasta na przygotowanym na dnie naczynia do pieczenia. Posyp 1/3 jagodami na wierzchu. Połóż kolejną warstwę ciasta i posyp znowu jagodami. Powtórz jeszcze raz z pozostałym ciastem i owocami jagodowymi.
Piecz 32-37 minut, aż wykałaczka włożona w centrum chlebka wychodzi czysta. Przykryj folią, jeśli góra zaczyna brązowieć zbyt mocno. Wyjmij z piekarnika i pozostaw do ostygnięcia.
Podczas gdy bochenek się chłodzi, przygotuj glazurę przez ubicie razem wszystkich jej składników . Dodaj gorącej wody – po 1 łyżce do chwili aż otrzymasz błyszczącą, płynną, gładką konsystencję. Po ostygnięciu bochenka , wyjmij go z formy i polej glazurą po wierzchu bochenka, pozwalając jej spływać na boki. Smacznego!!