Czy wiesz, że to świetna wiadomość? Połączenie dwóch starożytnych owoców, działa cuda, aby zabezpieczyć Cię przed chorobami układu krążenia ?! Nie, to nie są bujdy, ale rzetelne informacje, oparte o badania prowadzone przez wybitnego badacza serca, profesora Michaela Aviram’a. Niedawne badania przeprowadzone przez niego otworzyły nowe bramy przed zapobieganiem poważnych chorób serca, w tym składających się na nie twardnień tętnic i narastań blaszki miażdżycowej. Okazało się, że przyjmowanie kombinacji granatów i daktyli rokuje obiecująco jako środek przeciw miażdżycowy.

Zdaniem Aviram i jego współpracowników

 Główny współtwórca chorób układu krążenia:

Przez ponad trzy dekady Aviram zajmował się pracami badawczymi na temat udaru mózgu i chorób serca. Jego zdaniem stan, znany jako utlenianie cholesterolu, jest głównym winowajcą powstawania miażdżycy. Uważa on, że głównymi wyzwalaczami utleniania cholesterolu są:

  • wirusy
  • bakterie
  • palenie
  • promieniowanie
  • skażenie

Aviram uważa, że jeśli cząsteczki cholesterolu ulegną utlenieniu, mogą być bardzo niebezpieczne dla tętnic.

W swoich badaniach przeanalizował działanie ponad 100 rodzajów warzyw, owoców, win i napojów. Dlaczego akurat to przestudiował? Ponieważ chciał znaleźć odpowiednie przeciwutleniacze, które mogą pomóc ograniczyć utlenianie tłuszczów, które niszczą komórki i cholesterolu, który prowadzi do chorób układu krążenia.

14 zasad jakie należy stosować podczas jedzenia owoców

Połączenie granatów z daktylami: eliksir zdrowia o działaniu przeciwmiażdżycowym

Aviram i jego współpracownicy doszli do wniosku, że połączenie daktyli z granatami jest mieszanką, która może stać się silnym lekarstwem chroniącym przed chorobami serca, ponieważ pomaga spowolnić proces utleniania.

Dlaczego? 

Sok z granatów jest bogaty w antyoksydanty polifenolowe, które bardzo skutecznie redukują stres oksydacyjny. Również obecny w soku z granatów enzym o nazwie paraoksonaza, chroni frakcje LDL przed utlenieniem . Paraoksonaza rozkłada dodatkowo utlenione tłuszcze na niegroźne związki, wskutek czego chroni przed miażdżycą.

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

___________________________________________

Natomiast daktyle szczególnie bogate są w przeciwutleniacze zwane fenolowe, które zatrzymują trwające procesy utleniania, a nawet mogą całkowicie usunąć złogi cholesterolowe w tętnicach. 

 I  jeszcze jedno! Zatrzymaj pestki z daktyli, przydadzą się!

Aviram odkrył, że daktyle w połączeniu z ich pestkami i sokiem z granatów tworzy potrójnie skuteczną ochronę przed chorobami sercowo-naczyniowymi. Statycznie, te trzy składniki spowodowały zmniejszenie o 28% cholesterolu w krwi tętniczej i o 33% zmniejszenie stresu oksydacyjnego.

Jeśli chcesz w pełni skorzystać z tej terapii, proponuję zmieszać pół szklanki soku z granatów z 3 zmielonymi (razem z pestkami) daktylami. Korzyści zdrowotne, chroniące Cię przed chorobami sercowo-naczyniowymi możesz czerpać z wariantu dwu-składnikowego, tj. z soku z granatów z daktylami.

Owoce i warzywa pomocne w walce z rakiem.

Najzdrowsze owoce na świecie – co jeść zamiast tabletek

Dlaczego nie należy wyrzucać skórki od pomarańczy?