Awokado to pyszny owoc o kształcie gruszki, który jest idealny do sałatek i guacamole. Jeśli często jesz ten owoc to spróbuj wyhodować go w ogrodowej doniczce sadząc własne drzewko dzięki czemu zaoszczędzisz czas i pieniądze.

Awokado jest drzewem ciepłolubnym więc łatwo może być zniszczone przez zimno i mróz. Teraz możesz dowiedzieć się, jak zasadzić nasiona awokado w ogrodowej doniczce i mieć je w swoim domu.

Po pierwsze – wyodrębnij nasiono.

Przede wszystkim starannie usuń nasiono z owocu awokado, starając się go nie ponacinać. Następnie dokładnie je umyj (można moczyć je przez kilka minut w wodzie) i delikatnie wyszoruj z pozostałości owocu, które mogły na nim pozostać, ale bądź ostrożny by nie naruszyć brązowej skóry nasiona podczas jego szorowania.

Po drugie przekłuj nasiono


Nasiona awokado mają zwykle podłużny kształt, choć zdarzają się przypadki, w których są prawie idealną sferą. Jednak każde z jego nasion ma szczyt, gdzie wyrasta młody pęd i dół z którego wyrasta jego korzeń. Obserwując nasiono zauważysz koniec, który jest lekko spiczasty oraz drugi koniec, który jest nieco płaski. To właśnie koniec, który jest płaski powinien zostać umieszczony w wodzie, więc zwróć na to uwagę przed przebiciem wykałaczkami. Nasiono nie powinno być w całości zanurzone w wodzie.

Krok trzeci – namocz nasiono w wodzie

Upewnij się, że wykałaczki są mocno zaklinowane  pod odpowiednim kątem, skierowanym nieznacznie w dół, tak, aby dolna część nasiona była zanurzona w wodzie, dzięki czemu korzenie będą mogły swobodnie się rozrastać.

Krok czwarty- pozwól kiełkować nasieniu  

Można zauważyć, że górna część nasiona awokado podzieli się i wyrośnie z niej łodyga młodego pędu, a w jego dolnym końcu pojawią się korzenie. Będzie to trwać od trzech do sześciu tygodni. Gdy łodyga rośliny osiągnie długość około pięciu lub sześciu cali, należy usunąć pierwsze liście, które się pojawią. Przez kolejne dwa lub trzy tygodnie wyrosną kolejne liście oraz zakiełkują kolejne korzenie u podstawy rośliny.

Krok piąty – przytnij młode pędy

Gdy młody pęd awokado osiągnie około 6 lub 7 cali, należy przyciąć go do połowy jego długości, by umożliwić roślinie rozrost.

Z okazji 34 urodzin motywatora
Rusza
PROMOCJA Na kurs wideo "Wszystko na temat zdrowia i zdrowych nawyków żywieniowych"
Oszczędzasz 331 zł
400zł  67zł

-82.75%

Promocja trwa jeszcze
w 3 dni nauczę cię więcej na temat odżywiania i zdrowia niż przeciętna osoba uczy się w miesiąc we własnym zakresie.
Czytaj dalej
Warto przeczytać  Syrop glukozowo- fruktozowy niebezpieczna słodycz, która dodawana jest wszędzie!

Dodatkowa tylko dzisiaj niepublikowany ebook “Atlas witamin” o wartości 19zł w prezencie.

Krok szósty – posadź awokado w doniczce

Uszykuj doniczkę i wsyp do niej bogatą w substancje mineralne ziemię, tak by wypełniała doniczkę  do około cala od jej szczytu. Następnie zrób mały otwór w po środku i delikatnie umieść nasienie korzeniami w glebie. Podlej roślinę dużą ilością wody i gotowe.

Jak użyteczny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten post!

DARMOWY E-BOOK WPROWADZENIE DO ZDROWYCH NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH

e-book jest darmowym wprowadzeniem do kolejnych edycji tej książki. Jeżeli chcesz ściągnąć aktualną wersję i być informowany o uaktualnieniach tej książki zostaw swojego maila.

POBIERZ EBOOKA