Usuwa infekcje wirusowe i grzybicze – sprawdź co potrafią olejki eteryczne

Podziel się ze znajomymi :)
  • 240
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    240
    Shares

Olejki eteryczne – eliksir dla ciała duszy.

Naturalne olejki eteryczne są skoncentrowanymi esencjami ekstraktów roślinnych, posiadającymi silne właściwości terapeutyczne. Otrzymuje się je w procesie destylacji z drzew, kwiatów i ziół.
Stosowane w aromaterapii pomagają leczyć infekcji wirusowe i grzybicze, doskonale sprawdzają się również w usuwaniu napięcia psychicznego, bezsenności, zmęczenia i dekoncentracji oraz różnych innych dolegliwości.

Olejki eteryczne są czymś najcenniejszym, co świat roślin może dać człowiekowi. Są esencją, duszą każdej rośliny. Nic, więc dziwnego, że to właśnie olejki eteryczne oddziałują najintensywniej na najdelikatniejsze, najbardziej wrażliwe ludzkie sfery. Substancje zapachowe wpływają na równowagę chemiczną organizmu, na nastrój i samopoczucie człowieka.

Rodzajów olejków eterycznych jest naprawdę dużo, a ich zastosowanie jest szerokie, dlatego przed podjęciem terapii leczenia schorzeń warto jedna zapoznać się bliżej z ich właściwościami. Pamiętajmy, że olejki eteryczne oddziałują na szalenie wrażliwy zmysł – węch, który w piorunującym tempie przekazuje impulsy do mózgu, a zwłaszcza do układu limbicznego – centrum dowodzenia emocjami. Dlatego mim to, że aromaterapia kojarzona jest z relaksem i odprężeniem, to trzeba zachować ostrożność, by sobie nie zaszkodzić!

 

Jak zadbać o jelita i zmniejszyć ryzyko, otyłości oraz chorób cywilizacyjnych ? Czy istnieje probiotyk na odchudzanie ?Zapraszam tutaj

Zastosowanie olejków eterycznych

Czynnikiem uwalniającym aromat olejku jest ciepło, dlatego najczęściej stosowane są do tzw. „domków zapachowych”, gorących kąpieli w wannie, inhalacji czy masażu ciała.

Podczas masażu ciała należy pamiętać, aby olejki odpowiednio rozcieńczyć, najlepiej zmieszać z oliwką do ciała, w przypadku aromatoterapii z wodą. Stosowany w dużym stężeniu może wywołać podrażnienia skóry.

 

Większość olejków posiada właściwości:

– przeciwzapalne,

– antywirusowe,

– antygrzybicze,

– detoksykujące,

– antyspazmatyczne,

– przeciwbólowe,

 

Olejki eteryczne wykorzystywane są w celach leczniczych:

– odkażają,

– działają kojąco i relaksacyjnie,

– poprawiają krążenie krwi,

– stosowane w leczeniu stanów lękowych oraz depresji,

– przy kobiecych dolegliwościach, takich jak zespół napięcia przedmiesiączkowego,

– łagodzą napięcia bólu mięśni, bólów głowy i migreny,

Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/