Środki wspomagające pracę mózgu – naturalne działanie psychoaktywne i oczyszczające mózg

Podziel się ze znajomymi :)
  • 204
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
    204
    Shares

Jednym z częściej stosowanych w tym celu środków są preparaty z miłorzębu japońskiego. Ich charaktery styczną cechą jest to, że ułatwiają przepływ krwi przez naczynia mózgowe dzięki temu usprawniają krążenie mózgowe. Mają też korzystny wpływ na naczynia siatkówki i ukrwienie nerwów wzrokowych .Aby dzięki miłorzębowi przez lata utrzymać krążenie mózgowe na właściwym poziomie, należy stosować go z przerwami. Najlepiej po kilku tygodniach zażywania zrobić około dwa tygodni przerwy, tak aby nie nastąpiło przyzwyczajenie i stopniowo osłabienie jego wpływu.

– inne zioła pobudzające pracę komórek mózgowych to, różaniec górski. Działa on przeciw depresyjnie, aktywizująco, regeneruje mózg i układ nerwowy. Rhodiola Rosea jest inhibitorem monoaminooksydazy, powoduje naturalne zwiększanie poziomu neuroprzekaźników, ale nie ponad stan potrzebny dla mózgu. Od leków syntetycznych różni się tym, że nie zrobi ci sita z mózgu, nie bombarduje neuronów ogromną ilością neuro przekaźników.

-ważną rolę w pobudzeniu do pracy mózgu odgrywa również żeń szeń. Obecnie jest zażywany na całym świecie, walory tej rośliny doceniła nawet medycyna tradycyjna. Żeń szeń działa pobudzająco fizycznie( ale nie psychicznie), dlatego można go stosować łącznie z różańcem górskim. Aktywizuje procesy odporności organizmu i działa regeneracyjnie. Zwiększa wydolność fizyczną/treningową działając w naturalny sposób anabolicznie.

-istnieje wiele leków homeopatycznych, które poprawiają krążenie w obrębie naczyń mózgowych, i te należało by polecić zwłaszcza osobom , które powinny stale stosować środki poprawiające ukrwienie mózgu. Kiedy obserwujesz, że bez wspomagania lekami funkcjonujesz gorzej – pogarsza się samopoczucie, pamięć, koncentracja, występują bóle lub zawroty głowy oraz problemy z równowagą – stosuj je systematycznie. Wybór najwłaściwszego w twoje sytuacji środka skonsultuj z lekarzem homeopatą, który pomoże ci także ustalić właściwą dawkę leku.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikroflorę jelitową w życiu dorosłym Zapraszam tutaj