Jeśli kiedykolwiek obudziłeś się niezdolny do ruchu, oto co mogło Ci być…

Podziel się ze znajomymi :)
 • 143
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  143
  Shares

Porażenie przysenne jest stanem objawiającym się paraliżem mięśni przy jednoczesnym zachowaniu świadomości. Występuję podczas przechodzenia z etapu snu do jawy.

Spośród wszystkich dziwnych odczuć, które można doświadczyć, nie ma nic bardziej intrygującego od niezdolności do poruszania się.

Paraliż senny jest zjawiskiem bardzo dziwnym i przerażającym. Zasadniczo osoba, która tego doświadcza jest niezdolna do kontroli nad każdą częścią swojego ciała, pozostając jednocześnie przytomna. Osoby doświadczające porażenia są często przestraszeni tą niezrozumiałą reakcją. Jednakże istnieje dość duża grupa osób, która zmaga się z tym nieszkodliwym fizycznie stanem. Paraliż występuje podczas jednego z dwóch etapów – świadomości, czyli tuż przed zaśnięciem, bądź nieświadomości, w fazie REM.

Kiedy zasypiamy ciało głęboko się relaksuje, przy jednoczesnym obniżeniu czułości naszych zmysłów. Podczas porażenia przysennego umysł odzyskuje resztki świadomości, pozostawiając ciało w stanie odprężenia. Osoba doświadczająca tego zjawiska szybko zaczyna odczuwać panikę.

Komu się to przydarzyło?

Niektórzy ludzie mają duże szczęście doświadczając paraliżu przysennego raz, albo dwa razy życiu, jeśli w ogóle. Niestety bywają też tacy, którzy zmagają się z tym zjawiskiem dość często – nawet kilka razy w tygodniu. Badania przeprowadzone na Penn State University dowodzą, że około 8% populacji ma częste problemu z porażeniem przysennym. Osoby z zaburzeniami psychicznymi, takimi jak lęk, czy depresja są bardziej podatne na doświadczanie tego stanu.

Osoby cierpiące na bezdech senny, osoby na określonego rodzaju lekach, oraz te u których występują zaburzenia snu mogą wystąpić częstsze epizody paraliży przysennego.
Kliknij poniżej w „Polub tę stronę”, a będziesz na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.

 

snp:motywator
VideoBlog: www.motywator.tv
insta: https://www.instagram.com/motywator.tv/

Jaki wpływ ma sposób porodu na naszą mikro florę jelitową w życiu dorosłym ?
 1. Mikroflora w naszych jelitach w dorosłym życiu w dużej mierze zależy od sposobu porodu i karmienia piersią od pierwszych dni życia naszego dziecka.
 2. Najlepszy sposób porodu to naturalny jest to przejście płodu przez kanał rodny pochwy gdzie dziecko otrzymuje pierwsze właściwe bakterie które kolonizują się w jego jelitach.
 3. Moment ten wpływa na zabezpieczenie dziecka we właściwe bakterie które będą prawidłowo funkcjonować w jego jelitach.
 4. Co wpłynie pozytywnie na ochronę jego przed różnymi chorobami.
 Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat ? Aktualnie trwa promocja -70% (tylko 36zł)  Naucz się jak zmniejszyć ryzyko otyłości i chorób cywilizacyjnych u dzieci dbając o jelita ?